Menu

Grasshoppers vs Fc Luzern

Stadion Letzigrund, Zürich27. augusta 2023 o 16:30
Domáci

Grasshoppers

01
Hostia

FC Luzern

Rozhodca: N. Gianforte

Udalosti zápasu

Grasshoppers
FC Luzern
Výkop
24′Jakub Kadák
Polčas
46′
J. KadákS. Chader
46′
T. OkouS. Ottiger
60′
K. AdemiL. Villiger
B. FinkF. de Carvalho
64′
M. KempterF. Hoxha
64′
M. ShabaniD. Kacuri
68′
80′
M. MeyerK. Spadanuda
Florian Hoxha83′
84′
S. Chader

asistencia: M. Frýdek

F. MomohR. Dadashov
85′
T. CorbeanuP. Schürpf
85′
Amir Abrashi90′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal6
12Shots off Goal5
22Total Shots17
7Blocked Shots6
15Shots insidebox11
7Shots outsidebox6
13Fouls12
5Corner Kicks4
0Offsides1
49%Ball Possession51%
3Yellow Cards1
0Red Cards0
5Goalkeeper Saves2
387Total passes407
322Passes accurate337
83%Passes %83%
1.56expected_goals1.90

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Grasshoppers je 6.84, v porovnaní s 6.85 u FC Luzern. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Grasshoppers je J. Hammel (7.00), u FC Luzern je to P. Loretz (6.95).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Grasshoppers prispeli v tejto sezóne 2 gólmi a 2 asistenciami, na čele s D. Abels (1G). U FC Luzern je to 3 gólov a 4 asistencií s lídrom P. Dorn (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Grasshoppers nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.80, zatiaľ čo FC Luzern má 4 obrancov s priemerom 6.74. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Grasshoppers nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.77, oproti 5 u FC Luzern s hodnotením —. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Grasshoppers nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 1 u FC Luzern s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 70% u Grasshoppers a 74% u FC Luzern. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Grasshoppers nazbierali v tejto sezóne 15 žltých kariet, v porovnaní s 11 u FC Luzern. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Grasshoppers je 27.3 (najmladší: T. Meyer (21), najstarší: A. Abrashi (35)), zatiaľ čo FC Luzern má priemer 25.5 (najmladší: P. Loretz (22), najstarší: P. Dorn (29)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Grasshoppers majú priemerne 25 ligových štartov, oproti 16 u FC Luzern. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Grasshoppers4-2-3-14-2-3-1FC Luzern
GKDEFMIDFWD
71Hammel2Abels4Tobers15Seko24Kempter53Meyer6Abrashi19Corbeanu10Shabani22Momoh9Fink1Loretz20Dorn5Simani30Beka13Frýdek18Beloko6Jashari11Okou7Meyer16Kadák99Ademi

Náhradníci

Tréner: B. Berner

Náhradníci

Tréner: M. Frick

GrasshoppersSila pozíciíFC Luzern
6.84
Ø Hodnotenie
6.85
7.00Brankár (1 v 1)6.95
0G 0A0G 0A
6.80Obranca (4 v 4)6.74
1G 1A3G 4A
6.77Záložník (5 v 5)
1G 1A0G 0A
Grasshoppers4-2-3-1
71BrankárJ. Hammel7.0
2ObrancaD. Abels6.81G1A
4ObrancaK. Tobers
15ObrancaA. Seko
24ObrancaM. Kempter
53ZáložníkT. Meyer6.81G1A
6ZáložníkA. Abrashi6.7
19ZáložníkT. Corbeanu
10ZáložníkM. Shabani
22ZáložníkF. Momoh
9ÚtočníkB. Fink
FC Luzern4-2-3-1
1BrankárP. Loretz7.0
20ObrancaP. Dorn6.73G4A
5ObrancaD. Simani
30ObrancaI. Beka
13ObrancaM. Frýdek
18ZáložníkN. Beloko
6ZáložníkA. Jashari
11ZáložníkT. Okou
7ZáložníkM. Meyer
16ZáložníkJ. Kadák
99ÚtočníkK. Ademi

Prehľad zápasu

FC Luzern zdolal Grasshoppers 1:0. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: S. Chader 84′. Bolo udelených 4 žltých kariet. Grasshoppers mal 49% držanie lopty, FC Luzern mal 51%. Grasshoppers mal 22 striel (3 na bránu), FC Luzern mal 17 (6 na bránu). Očakávané góly: Grasshoppers 1.56 — FC Luzern 1.90. Grasshoppers urobil 5 striedaní, FC Luzern urobil 4.

Rivalita od 2025

Grasshoppers vs FC Luzern vzájomné výsledky

4 stretnutí
Grasshoppers
0
výhier
Remízy
0
FC Luzern
4
výhier
Góly spolu
21 · 5.3/zápas
Obaja skórovali
3/4 · 75%
Nad 2,5
4/4 · 100%

Aktuálna forma

Grasshoppers

LLLWLL

FC Luzern

WWDLWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 15. 3. 2026