Menu

Fc Luzern vs Fc Lugano

swissporarena, Luzern3. septembra 2023 o 16:30
Domáci

FC Luzern

32
Hostia

FC Lugano

Rozhodca: L. Fähndrich

Udalosti zápasu

FC Luzern
FC Lugano
Výkop
Pius Dorn3′
4′
J. Espinoza

asistencia: R. Steffen

13′Shkelqim Vladi
M. Meyer
19′
M. Meyer

Penalty

22′
33′Uran Bislimi
Polčas
J. KadákK. Spadanuda
51′
55′
Y. CimignaniI. Aliseda
55′
A. HajdariM. Valenzuela
56′
H. MahmoudM. Bottani
Nicky Medja Beloko65′
65′
U. BislimiJ. Sabbatini
VAR
70′Card upgrade
71′Jhon Espinoza
72′Ayman El Wafi
L. Villiger

asistencia: K. Spadanuda

74′
Nicky Medja Beloko76′
Nicky Medja Beloko76′
81′
M. ValenzuelaŽ. Celar
K. SpadanudaD. Ulrich
84′
L. VilligerK. Ademi
84′
M. MeyerL. Jaquez
85′
90+8′Anto Grgić
90+6′
S. Vladi
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal9
8Shots off Goal4
14Total Shots18
1Blocked Shots5
13Shots insidebox13
1Shots outsidebox5
19Fouls13
3Corner Kicks3
0Offsides0
41%Ball Possession59%
3Yellow Cards4
1Red Cards1
7Goalkeeper Saves2
325Total passes473
262Passes accurate409
81%Passes %86%
2.43expected_goals2.05

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Luzern je 6.74, v porovnaní s 6.92 u FC Lugano. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Luzern je P. Loretz (6.95), u FC Lugano je to A. Grgić (7.41).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Luzern prispeli v tejto sezóne 9 gólmi a 8 asistenciami, na čele s L. Villiger (5G). U FC Lugano je to 23 gólov a 14 asistencií s lídrom A. Grgić (7G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Luzern nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.53, zatiaľ čo FC Lugano má 4 obrancov s priemerom 6.76. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Luzern nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.74, oproti 3 u FC Lugano s hodnotením 7.06. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Luzern nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.75, v porovnaní s 3 u FC Lugano s priemerom 6.93. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 70% u FC Luzern a 86% u FC Lugano. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Luzern nazbierali v tejto sezóne 19 žltých kariet, v porovnaní s 30 u FC Lugano. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Luzern je 24.3 (najmladší: P. Loretz (22), najstarší: P. Dorn (29)), zatiaľ čo FC Lugano má priemer 25.6 (najmladší: A. El Wafi (21), najstarší: R. Steffen (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Luzern majú priemerne 18 ligových štartov, oproti 22 u FC Lugano. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Luzern4-2-3-14-3-3FC Lugano
GKDEFMIDFWD
1Loretz2Ottiger5Simani30Beka13Frýdek6Jashari18Beloko20Dorn7Meyer16Kadák27Villiger13Berbić6Espinoza17Mai22Wafi5Hajdari29Mahmoud16Grgić25Bislimi11Steffen19Vladi21Cimigna.

Náhradníci

Tréner: M. Frick

Náhradníci

Tréner: M. Croci-Torti

FC LuzernSila pozíciíFC Lugano
6.74
Ø Hodnotenie
6.92
6.95Brankár (1 v 1)
0G 0A0G 0A
6.53Obranca (4 v 4)6.76
1G 1A0G 1A
6.74Záložník (5 v 3)7.06
3G 4A13G 9A
6.75Útočník (1 v 3)6.93
5G 3A10G 4A
FC Luzern4-2-3-1
1BrankárP. Loretz7.0
2ObrancaS. Ottiger6.51G1A
5ObrancaD. Simani
30ObrancaI. Beka
13ObrancaM. Frýdek
6ZáložníkA. Jashari
18ZáložníkN. Beloko
20ZáložníkP. Dorn6.73G4A
7ZáložníkM. Meyer
16ZáložníkJ. Kadák
27ÚtočníkL. Villiger6.85G3A
FC Lugano4-3-3
13BrankárS. Berbić
6ObrancaJ. Espinoza
17ObrancaL. Mai7.21A
22ObrancaA. El Wafi6.6
5ObrancaA. Hajdari6.5
29ZáložníkH. Mahmoud6.71G
16ZáložníkA. Grgić7.47G6A
25ZáložníkU. Bislimi7.15G3A
11ÚtočníkR. Steffen7.27G3A
19ÚtočníkS. Vladi6.7
21ÚtočníkY. Cimignani7.03G1A

Prehľad zápasu

FC Luzern zdolal FC Lugano 3:2. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: J. Espinoza 4′, M. Meyer 19′, M. Meyer 22′ (pen.), L. Villiger 74′, S. Vladi 90′. Bolo udelených 7 žltých kariet, 2 červených kariet. FC Luzern mal 41% držanie lopty, FC Lugano mal 59%. FC Luzern mal 14 striel (5 na bránu), FC Lugano mal 18 (9 na bránu). Očakávané góly: FC Luzern 2.43 — FC Lugano 2.05. FC Luzern urobil 4 striedaní, FC Lugano urobil 5. VAR zasiahol: Card upgrade (Jhon Espinoza 70′).

Rivalita od 2016

FC Luzern vs FC Lugano vzájomné výsledky

37 stretnutí
FC Luzern
13
výhier
Remízy
6
FC Lugano
18
výhier
Góly spolu
115 · 3.1/zápas
Obaja skórovali
24/37 · 65%
Nad 2,5
22/37 · 59%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 25 v 2026

Aktuálna forma

FC Luzern

WWDLWL

FC Lugano

WWWWDD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026