Menu

Fc Zurich vs Grasshoppers

Stadion Letzigrund, Zürich26. septembra 2023 o 20:30
Domáci

FC Zurich

21
Rozhodca: F. San

Udalosti zápasu

FC Zurich
Grasshoppers
Výkop
Cheick Oumar Conde6′
23′Filipe de Carvalho Ferreira
27′Amir Abrashi
B. Krasniqi
37′
Jonathan Okita44′
Polčas
58′Kristers Tobers
59′
F. de CarvalhoP. Schürpf
59′
G. MorandiF. Momoh
Lindrit Kamberi60′
60′Theo Corbeanu
F. DaprelàS. Wallner
66′
70′Théo Ndicka Matam
D. AfriyieA. Marchesano
71′
B. KrasniqiF. Rohner
71′
72′
T. NdickaM. Paskotši
A. Marchesano

asistencia: F. Rohner

73′
77′
T. CorbeanuA. Mabil
77′
A. AbrashiJ. Laws
J. OkitaA. Oko-Flex
87′
Rodrigo ConceiçãoS. Hodža
87′
90′
S. Hodža

Own Goal

Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal3
4Shots off Goal7
7Total Shots13
0Blocked Shots3
6Shots insidebox10
1Shots outsidebox3
17Fouls14
3Corner Kicks3
1Offsides3
52%Ball Possession48%
3Yellow Cards5
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves1
357Total passes342
238Passes accurate237
67%Passes %69%
0.81expected_goals2.06

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Zurich je 6.86, v porovnaní s 6.84 u Grasshoppers. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Zurich je Y. Brecher (7.15), u Grasshoppers je to J. Hammel (7.00).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Zurich prispeli v tejto sezóne 3 gólmi a 7 asistenciami, na čele s L. Kamberi (2G). U Grasshoppers je to 1 gólov a 1 asistencií s lídrom D. Abels (1G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Zurich nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.74, zatiaľ čo Grasshoppers má 4 obrancov s priemerom 6.80. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Zurich nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom —, oproti 4 u Grasshoppers s hodnotením 6.71. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Zurich nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.68, v porovnaní s 2 u Grasshoppers s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 75% u FC Zurich a 67% u Grasshoppers. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Zurich nazbierali v tejto sezóne 4 žltých kariet, v porovnaní s 11 u Grasshoppers. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Zurich je 27.3 (najmladší: B. Krasniqi (24), najstarší: Y. Brecher (32)), zatiaľ čo Grasshoppers má priemer 29.3 (najmladší: J. Hammel (25), najstarší: A. Abrashi (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Zurich majú priemerne 27 ligových štartov, oproti 24 u Grasshoppers. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Zurich3-4-34-4-2Grasshoppers
GKDEFMIDFWD
25Brecher2Kamberi24Katić5Daprelà19Boranij.17Conde12Mathew27Conceiç.7Krasniqi18Afriyie11Okita71Hammel2Abels4Tobers15Seko14Ndicka19Corbeanu6Abrashi7Ndenge77Carvalho99Babunski8Morandi

Náhradníci

Tréner: B. Henriksen

Náhradníci

Tréner: B. Berner

FC ZurichSila pozíciíGrasshoppers
6.86
Ø Hodnotenie
6.84
7.15Brankár (1 v 1)7.00
0G 0A0G 0A
6.74Obranca (3 v 4)6.80
2G 1A1G 1A
Záložník (4 v 4)6.71
0G 0A0G 0A
6.68Útočník (3 v 2)
1G 6A0G 0A
FC Zurich3-4-3
25BrankárY. Brecher7.2
2ObrancaL. Kamberi6.72G1A
24ObrancaN. Katić
5ObrancaF. Daprelà
19ZáložníkN. Boranijašević
17ZáložníkC. Conde
12ZáložníkI. Mathew
27ZáložníkRodrigo Conceição
7ÚtočníkB. Krasniqi6.71G6A
18ÚtočníkD. Afriyie
11ÚtočníkJ. Okita
Grasshoppers4-4-2
71BrankárJ. Hammel7.0
2ObrancaD. Abels6.81G1A
4ObrancaK. Tobers
15ObrancaA. Seko
14ObrancaT. Ndicka
19ZáložníkT. Corbeanu
6ZáložníkA. Abrashi6.7
7ZáložníkT. Ndenge
77ZáložníkF. de Carvalho
99ÚtočníkD. Babunski
8ÚtočníkG. Morandi

Prehľad zápasu

FC Zurich zdolal Grasshoppers 2:1. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: B. Krasniqi 37′, A. Marchesano 73′, S. Hodža 90′ (o.g.). Bolo udelených 8 žltých kariet. FC Zurich mal 52% držanie lopty, Grasshoppers mal 48%. FC Zurich mal 7 striel (3 na bránu), Grasshoppers mal 13 (3 na bránu). Očakávané góly: FC Zurich 0.81 — Grasshoppers 2.06. FC Zurich urobil 5 striedaní, Grasshoppers urobil 5.

Rivalita od 2017

FC Zurich vs Grasshoppers vzájomné výsledky

26 stretnutí
FC Zurich
15
výhier
Remízy
6
Grasshoppers
5
výhier
Góly spolu
70 · 2.7/zápas
Obaja skórovali
16/26 · 62%
Nad 2,5
14/26 · 54%

Aktuálna forma

FC Zurich

DLLLWL

Grasshoppers

LLLWLL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026