Menu

Fc Basel 1893 vs Fc Luzern

St. Jakob-Park, Basel28. septembra 2023 o 20:30
11
Hostia

FC Luzern

Rozhodca: L. Tschudi

Udalosti zápasu

FC Basel 1893
FC Luzern
Výkop
Finn van Breemen25′
Polčas
Đ. Jovanović

asistencia: T. Xhaka

60′
68′
M. MeyerJ. Kadák
68′
T. OkouK. Spadanuda
68′
L. VilligerK. Ademi
Y. DemirJonathan Dubasin
70′
D. SchmidK. Rüegg
70′
75′
N. BelokoS. Chader
T. XhakaF. Frei
80′
M. DrägerM. Lang
80′
81′
A. Jashari

asistencia: K. Ademi

VAR
82′Goal confirmed
84′
M. FrýdekS. Ottiger
T. BarryG. Sigua
87′
90′Ismajl Beka
Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal3
7Shots off Goal1
13Total Shots11
3Blocked Shots7
6Shots insidebox6
7Shots outsidebox5
6Fouls8
4Corner Kicks7
2Offsides1
46%Ball Possession54%
1Yellow Cards1
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves2
391Total passes453
314Passes accurate372
80%Passes %82%
0.68expected_goals0.92

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Basel 1893 je 7.06, v porovnaní s 6.81 u FC Luzern. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Basel 1893 je M. Hitz (7.51), u FC Luzern je to P. Loretz (6.95).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Basel 1893 prispeli v tejto sezóne 3 gólmi a 5 asistenciami, na čele s D. Schmid (3G). U FC Luzern je to 8 gólov a 7 asistencií s lídrom L. Villiger (5G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Basel 1893 nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.74, zatiaľ čo FC Luzern má 4 obrancov s priemerom 6.74. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Basel 1893 nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 7.26, oproti 5 u FC Luzern s hodnotením —. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Basel 1893 nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 1 u FC Luzern s priemerom 6.75. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 82% u FC Basel 1893 a 69% u FC Luzern. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Basel 1893 nazbierali v tejto sezóne 6 žltých kariet, v porovnaní s 17 u FC Luzern. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Basel 1893 je 27.4 (najmladší: F. van Breemen (22), najstarší: M. Hitz (38)), zatiaľ čo FC Luzern má priemer 24.8 (najmladší: P. Loretz (22), najstarší: P. Dorn (29)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Basel 1893 majú priemerne 19 ligových štartov, oproti 22 u FC Luzern. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Basel 18933-4-1-24-1-4-1FC Luzern
GKDEFMIDFWD
1Hitz4Comas26Barišić25Breemen6Dräger34Xhaka40Veiga31Schmid19Demir99Jovanov.9Barry1Loretz20Dorn5Simani30Beka13Frýdek6Jashari11Okou32Haas7Meyer18Beloko27Villiger

Náhradníci

Tréner: T. Schultz

Náhradníci

Tréner: M. Frick

FC Basel 1893Sila pozíciíFC Luzern
7.06
Ø Hodnotenie
6.81
7.51Brankár (1 v 1)6.95
0G 0A0G 0A
6.74Obranca (3 v 4)6.74
0G 0A3G 4A
7.26Záložník (4 v 5)
3G 5A0G 0A
Útočník (3 v 1)6.75
0G 0A5G 3A
FC Basel 18933-4-1-2
1BrankárM. Hitz7.5
4ObrancaArnau Comas
26ObrancaA. Barišić7.2
25ObrancaF. van Breemen6.3
6ZáložníkM. Dräger
34ZáložníkT. Xhaka
40ZáložníkRenato Veiga
31ZáložníkD. Schmid7.33G5A
19ÚtočníkY. Demir
99ÚtočníkĐ. Jovanović
9ÚtočníkT. Barry
FC Luzern4-1-4-1
1BrankárP. Loretz7.0
20ObrancaP. Dorn6.73G4A
5ObrancaD. Simani
30ObrancaI. Beka
13ObrancaM. Frýdek
6ZáložníkA. Jashari
11ZáložníkT. Okou
32ZáložníkN. Haas
7ZáložníkM. Meyer
18ZáložníkN. Beloko
27ÚtočníkL. Villiger6.85G3A

Prehľad zápasu

FC Basel 1893 a FC Luzern remizovali 1:1. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: Đ. Jovanović 60′, A. Jashari 81′. Bolo udelených 2 žltých kariet. FC Basel 1893 mal 46% držanie lopty, FC Luzern mal 54%. FC Basel 1893 mal 13 striel (3 na bránu), FC Luzern mal 11 (3 na bránu). Očakávané góly: FC Basel 1893 0.68 — FC Luzern 0.92. FC Basel 1893 urobil 5 striedaní, FC Luzern urobil 5. VAR zasiahol: Goal confirmed (Ardon Jashari 82′).

Rivalita od 2016

FC Basel 1893 vs FC Luzern vzájomné výsledky

38 stretnutí
FC Basel 1893
23
výhier
Remízy
7
FC Luzern
8
výhier
Góly spolu
118 · 3.1/zápas
Obaja skórovali
25/38 · 66%
Nad 2,5
25/38 · 66%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 34 v 2021

Aktuálna forma

FC Basel 1893

WLLDWW

FC Luzern

WWDLWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026