Menu

Servette Fc vs Lausanne

Stade de Genève, Lancy30. septembra 2023 o 18:00
Domáci

Servette FC

21
Hostia

Lausanne

Rozhodca: E. Staubli

Udalosti zápasu

Servette FC
Lausanne
Výkop
Dereck Kutesa-5′
13′Anel Husić
Keigo Tsunemoto18′
S. RouillerY. Severin
22′
39′
A. Sanches

asistencia: R. Ilie

VAR
40′Goal confirmed
Miroslav Stevanović41′
42′Alvyn Sanches
J. OnguénéN. Vouilloz
44′
Polčas
J. GuillemenotE. Crivelli
46′
T. CognatD. Kutesa
46′
M. Stevanović

asistencia: C. Bedia

54′
D. Kutesa

asistencia: B. Mazikou

56′
65′
O. CustodioJ. Roche
65′
R. IlieS. Kalu
75′
A. HusicM. Poaty
C. BediaG. Ondoua
77′
84′
F. DiabatéB. Labeau
84′
K. SèneT. Coyle
Alexis Antunes89′
Enzo Crivelli90+2′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

6Shots on Goal5
7Shots off Goal2
16Total Shots10
3Blocked Shots3
10Shots insidebox7
6Shots outsidebox3
11Fouls11
8Corner Kicks1
3Offsides1
60%Ball Possession40%
5Yellow Cards2
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves4
472Total passes314
371Passes accurate215
79%Passes %68%
1.46expected_goals1.01

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Servette FC je 6.87, v porovnaní s 6.87 u Lausanne. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Servette FC je T. Cognat (7.26), u Lausanne je to K. Letica (7.17).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Servette FC prispeli v tejto sezóne 22 gólmi a 18 asistenciami, na čele s M. Stevanović (13G). U Lausanne je to 6 gólov a 4 asistencií s lídrom O. Custodio (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Servette FC nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.79, zatiaľ čo Lausanne má 4 obrancov s priemerom 6.73. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Servette FC nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.94, oproti 4 u Lausanne s hodnotením 6.88. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Servette FC nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 2 u Lausanne s priemerom 6.70. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 78% u Servette FC a 73% u Lausanne. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Servette FC nazbierali v tejto sezóne 33 žltých kariet, v porovnaní s 12 u Lausanne. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Servette FC je 31.0 (najmladší: A. Antunes (25), najstarší: S. Rouiller (35)), zatiaľ čo Lausanne má priemer 28.8 (najmladší: K. Sène (24), najstarší: N. Dussenne (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Servette FC majú priemerne 27 ligových štartov, oproti 18 u Lausanne. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Servette FC4-4-24-4-2Lausanne
GKDEFMIDFWD
1Mall3Tsunemo.68Onguéné4Rouiller18Mazikou9Stevano.8Cognat28Douline10Antunes21Guillem.29Bedia25Letica34Giger5Dabanlı6Dussenne4Husic11Diabaté24Bernede10Custodio19Ilie80Sanches9Sène

Náhradníci

Tréner: R. Weiler

Náhradníci

Tréner: L. Magnin

Servette FCSila pozíciíLausanne
6.87
Ø Hodnotenie
6.87
6.73Brankár (1 v 1)7.17
0G 0A0G 0A
6.79Obranca (4 v 4)6.73
3G 5A0G 0A
6.94Záložník (4 v 4)6.88
19G 13A3G 4A
Útočník (2 v 2)6.70
0G 0A3G 0A
Servette FC4-4-2
1BrankárJ. Mall6.7
3ObrancaK. Tsunemoto
68ObrancaJ. Onguéné
4ObrancaS. Rouiller6.93G1A
18ObrancaB. Mazikou6.74A
9ZáložníkM. Stevanović7.213G7A
8ZáložníkT. Cognat7.32G4A
28ZáložníkD. Douline6.93G2A
10ZáložníkA. Antunes6.41G
21ÚtočníkJ. Guillemenot
29ÚtočníkC. Bedia
Lausanne4-4-2
25BrankárK. Letica7.2
34ObrancaR. Giger
5ObrancaB. Dabanlı
6ObrancaN. Dussenne6.7
4ObrancaA. Husic
11ZáložníkF. Diabaté
24ZáložníkA. Bernede
10ZáložníkO. Custodio6.93G4A
19ZáložníkR. Ilie
80ÚtočníkA. Sanches
9ÚtočníkK. Sène6.73G

Prehľad zápasu

Servette FC zdolal Lausanne 2:1. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: A. Sanches 39′, M. Stevanović 54′, D. Kutesa 56′. Bolo udelených 7 žltých kariet. Servette FC mal 60% držanie lopty, Lausanne mal 40%. Servette FC mal 16 striel (6 na bránu), Lausanne mal 10 (5 na bránu). Očakávané góly: Servette FC 1.46 — Lausanne 1.01. Servette FC urobil 5 striedaní, Lausanne urobil 5. VAR zasiahol: Goal confirmed (Alvyn Sanches 40′).

Rivalita od 2025

Servette FC vs Lausanne vzájomné výsledky

3 stretnutí
Servette FC
1
výhier
Remízy
1
Lausanne
1
výhier
Góly spolu
11 · 3.7/zápas
Obaja skórovali
2/3 · 67%
Nad 2,5
2/3 · 67%

Aktuálna forma

Servette FC

WWDWWL

Lausanne

LWLWLL

Stadium

Stade de Genève, Canton of Geneva — 30,084 capacity, opened in 2003. Home of Servette FC.

Stade de Genève

Vincenzo.togni · CC BY 4.0

Capacity
30,084
Opened
2003
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 15. 3. 2026