Menu

Fc Lugano vs Servette Fc

Stadio Comunale di Cornaredo, Lugano8. októbra 2023 o 14:15
Domáci

FC Lugano

01
Rozhodca: S. Schärer

Udalosti zápasu

FC Lugano
Servette FC
Výkop
38′
E. Crivelli

asistencia: A. Antunes

41′Bradley Mazikou
Polčas
A. ArigoniJ. Espinoza
52′
A. SaipiS. Deana
60′
60′
E. CrivelliC. Bedia
U. BislimiR. Macek
61′
A. GrgićY. Cimignani
61′
61′
B. MazikouD. Kutesa
H. MahmoudB. Babic
76′
79′
A. AntunesG. Ondoua
79′
B. BollaS. Diba
Lars Lukas Mai84′
87′
T. CognatJ. Guillemenot
Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal5
5Shots off Goal5
12Total Shots11
4Blocked Shots1
7Shots insidebox5
5Shots outsidebox6
7Fouls7
5Corner Kicks4
1Offsides1
65%Ball Possession35%
1Yellow Cards1
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves3
591Total passes322
505Passes accurate241
85%Passes %75%
0.85expected_goals0.88

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Lugano je 7.05, v porovnaní s 6.85 u Servette FC. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Lugano je A. Saipi (7.75), u Servette FC je to T. Cognat (7.26).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Lugano prispeli v tejto sezóne 21 gólmi a 15 asistenciami, na čele s A. Grgić (7G). U Servette FC je to 20 gólov a 17 asistencií s lídrom M. Stevanović (13G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Lugano nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.77, zatiaľ čo Servette FC má 4 obrancov s priemerom 6.72. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Lugano nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 7.06, oproti 5 u Servette FC s hodnotením 6.94. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Lugano nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 7.17, v porovnaní s 1 u Servette FC s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 85% u FC Lugano a 79% u Servette FC. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Lugano nazbierali v tejto sezóne 33 žltých kariet, v porovnaní s 29 u Servette FC. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Lugano je 25.8 (najmladší: A. El Wafi (21), najstarší: R. Steffen (34)), zatiaľ čo Servette FC má priemer 30.0 (najmladší: A. Antunes (25), najstarší: M. Stevanović (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Lugano majú priemerne 25 ligových štartov, oproti 25 u Servette FC. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Lugano4-3-34-1-4-1Servette FC
GKDEFMIDFWD
1Saipi34Arigoni17Mai22Wafi26Marques29Mahmoud16Grgić25Bislimi11Steffen9Celar31Aliseda1Mall3Tsunemo.33Vouilloz19Severin18Mazikou28Douline77Bolla9Stevano.8Cognat10Antunes27Crivelli

Náhradníci

Tréner: M. Croci-Torti

Náhradníci

Tréner: R. Weiler

FC LuganoSila pozíciíServette FC
7.05
Ø Hodnotenie
6.85
7.75Brankár (1 v 1)6.73
0G 0A0G 0A
6.77Obranca (4 v 4)6.72
1G 3A1G 4A
7.06Záložník (3 v 5)6.94
13G 9A19G 13A
7.17Útočník (3 v 1)
7G 3A0G 0A
FC Lugano4-3-3
1BrankárA. Saipi7.8
34ObrancaA. Arigoni
17ObrancaL. Mai7.21A
22ObrancaA. El Wafi6.6
26ObrancaMartim Marques6.51G2A
29ZáložníkH. Mahmoud6.71G
16ZáložníkA. Grgić7.47G6A
25ZáložníkU. Bislimi7.15G3A
11ÚtočníkR. Steffen7.27G3A
9ÚtočníkŽ. Celar
31ÚtočníkI. Aliseda
Servette FC4-1-4-1
1BrankárJ. Mall6.7
3ObrancaK. Tsunemoto
33ObrancaN. Vouilloz
19ObrancaY. Severin6.71G
18ObrancaB. Mazikou6.74A
28ZáložníkD. Douline6.93G2A
77ZáložníkB. Bolla
9ZáložníkM. Stevanović7.213G7A
8ZáložníkT. Cognat7.32G4A
10ZáložníkA. Antunes6.41G
27ÚtočníkE. Crivelli

Prehľad zápasu

Servette FC zdolal FC Lugano 1:0. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: E. Crivelli 38′. Bolo udelených 2 žltých kariet. FC Lugano mal 65% držanie lopty, Servette FC mal 35%. FC Lugano mal 12 striel (3 na bránu), Servette FC mal 11 (5 na bránu). Očakávané góly: FC Lugano 0.85 — Servette FC 0.88. FC Lugano urobil 5 striedaní, Servette FC urobil 5.

Rivalita od 2019

FC Lugano vs Servette FC vzájomné výsledky

26 stretnutí
FC Lugano
8
výhier
Remízy
11
Servette FC
7
výhier
Góly spolu
66 · 2.5/zápas
Obaja skórovali
16/26 · 62%
Nad 2,5
11/26 · 42%

Aktuálna forma

FC Lugano

WWWWDD

Servette FC

WWDWWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026