Menu

Lausanne vs Fc Luzern

Stade de la Tuilière, Lausanne8. októbra 2023 o 16:30
Domáci

Lausanne

31
Hostia

FC Luzern

Udalosti zápasu

Lausanne
FC Luzern
Výkop
Raoul Giger12′
Penalty cancelled27′
VAR
31′
A. Jashari

asistencia: L. Villiger

Polčas
F. DiabatéT. Suzuki
46′
55′
I. BekaM. Willimann
Samuel Kalu61′
62′Martin Frýdek
66′Nicky Medja Beloko
C. Kablan

asistencia: S. Kalu

68′
S. KaluB. Labeau
71′
N. Dussenne

Penalty

73′
K. Sène

Penalty

77′
78′
L. VilligerAsumah Abubakar
78′
T. OkouK. Spadanuda
78′
N. BelokoJ. Kadák
C. KablanM. Poaty
86′
K. SèneB. Dabanlı
86′
90′Kevin Spadanuda
A. SanchesT. Coyle
90+9′
90+1′
M. MeyerD. Ulrich
Riadny čas

Štatistiky zápasu

6Shots on Goal3
6Shots off Goal4
15Total Shots8
3Blocked Shots1
10Shots insidebox6
5Shots outsidebox2
13Fouls12
8Corner Kicks4
0Offsides2
46%Ball Possession54%
3Yellow Cards4
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves3
346Total passes405
277Passes accurate336
80%Passes %83%
0expected_goals0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Lausanne je 6.88, v porovnaní s 6.81 u FC Luzern. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Lausanne je K. Letica (7.17), u FC Luzern je to P. Loretz (6.95).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Lausanne prispeli v tejto sezóne 6 gólmi a 1 asistenciami, na čele s J. Roche (3G). U FC Luzern je to 8 gólov a 7 asistencií s lídrom L. Villiger (5G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Lausanne nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.73, zatiaľ čo FC Luzern má 4 obrancov s priemerom 6.74. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Lausanne nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.94, oproti 4 u FC Luzern s hodnotením —. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Lausanne nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.70, v porovnaní s 2 u FC Luzern s priemerom 6.75. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 74% u Lausanne a 69% u FC Luzern. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Lausanne nazbierali v tejto sezóne 9 žltých kariet, v porovnaní s 17 u FC Luzern. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Lausanne je 27.3 (najmladší: J. Roche (24), najstarší: N. Dussenne (33)), zatiaľ čo FC Luzern má priemer 24.8 (najmladší: P. Loretz (22), najstarší: P. Dorn (29)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Lausanne majú priemerne 16 ligových štartov, oproti 22 u FC Luzern. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Lausanne4-2-3-14-3-1-2FC Luzern
GKDEFMIDFWD
25Letica34Giger6Dussenne4Husic20Kablan24Bernede8Roche11Diabaté80Sanches22Kalu9Sène1Loretz20Dorn5Simani30Beka13Frýdek18Beloko6Jashari32Haas7Meyer27Villiger11Okou

Náhradníci

Tréner: L. Magnin

Náhradníci

Tréner: M. Frick

LausanneSila pozíciíFC Luzern
6.88
Ø Hodnotenie
6.81
7.17Brankár (1 v 1)6.95
0G 0A0G 0A
6.73Obranca (4 v 4)6.74
0G 0A3G 4A
6.94Záložník (5 v 4)
3G 1A0G 0A
6.70Útočník (1 v 2)6.75
3G 0A5G 3A
Lausanne4-2-3-1
25BrankárK. Letica7.2
34ObrancaR. Giger
6ObrancaN. Dussenne6.7
4ObrancaA. Husic
20ObrancaC. Kablan
24ZáložníkA. Bernede
8ZáložníkJ. Roche6.93G1A
11ZáložníkF. Diabaté
80ZáložníkA. Sanches
22ZáložníkS. Kalu
9ÚtočníkK. Sène6.73G
FC Luzern4-3-1-2
1BrankárP. Loretz7.0
20ObrancaP. Dorn6.73G4A
5ObrancaD. Simani
30ObrancaI. Beka
13ObrancaM. Frýdek
18ZáložníkN. Beloko
6ZáložníkA. Jashari
32ZáložníkN. Haas
7ZáložníkM. Meyer
27ÚtočníkL. Villiger6.85G3A
11ÚtočníkT. Okou

Prehľad zápasu

Lausanne zdolal FC Luzern 3:1. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: A. Jashari 31′, C. Kablan 68′, N. Dussenne 73′ (pen.), K. Sène 77′ (pen.). Bolo udelených 7 žltých kariet. Lausanne mal 46% držanie lopty, FC Luzern mal 54%. Lausanne mal 15 striel (6 na bránu), FC Luzern mal 8 (3 na bránu). Lausanne urobil 5 striedaní, FC Luzern urobil 5. VAR zasiahol: Penalty cancelled (Mamadou Kaly Sene 27′).

Rivalita od 2025

Lausanne vs FC Luzern vzájomné výsledky

4 stretnutí
Lausanne
0
výhier
Remízy
1
FC Luzern
3
výhier
Góly spolu
16 · 4.0/zápas
Obaja skórovali
2/4 · 50%
Nad 2,5
4/4 · 100%

Aktuálna forma

Lausanne

LWLWLL

FC Luzern

WWDLWL

Stadium

Stade de la Tuilière, Lausanne — 12,544 capacity, opened in 2020.

Stade de la Tuilière

Christophe95 · CC BY-SA 4.0

Capacity
12,544
Opened
2020
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 15. 3. 2026