Menu

Fc Basel 1893 vs Servette Fc

St. Jakob-Park, Basel21. októbra 2023 o 20:30
01
Rozhodca: L. Fähndrich

Udalosti zápasu

FC Basel 1893
Servette FC
Výkop
Arnau ComasF. van Breemen
4′
36′Yoan Severin
Polčas
Thierno Barry46′
G. SiguaY. Demir
53′
K. RüeggM. Dräger
53′
63′
Y. Severin
67′
C. BediaE. Crivelli
Finn van Breemen68′
T. BarryJ. Augustin
71′
Đ. JovanovićM. Malone
71′
77′Bradley Mazikou
79′
A. AntunesJ. Guillemenot
80′
D. KutesaG. Ondoua
84′
T. CognatB. Bolla
87′Bendegúz Bolla
Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal4
3Shots off Goal8
8Total Shots18
2Blocked Shots6
3Shots insidebox11
5Shots outsidebox7
12Fouls12
2Corner Kicks7
0Offsides0
52%Ball Possession48%
2Yellow Cards3
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves3
497Total passes446
410Passes accurate359
82%Passes %80%
0.53expected_goals2.58

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Basel 1893 je 7.15, v porovnaní s 6.85 u Servette FC. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Basel 1893 je M. Hitz (7.51), u Servette FC je to T. Cognat (7.26).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Basel 1893 prispeli v tejto sezóne 3 gólmi a 5 asistenciami, na čele s D. Schmid (3G). U Servette FC je to 23 gólov a 18 asistencií s lídrom M. Stevanović (13G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Basel 1893 nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.03, zatiaľ čo Servette FC má 4 obrancov s priemerom 6.77. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Basel 1893 nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom —, oproti 4 u Servette FC s hodnotením 6.94. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Basel 1893 nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 2 u Servette FC s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 82% u FC Basel 1893 a 79% u Servette FC. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Basel 1893 nazbierali v tejto sezóne 7 žltých kariet, v porovnaní s 35 u Servette FC. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Basel 1893 je 27.0 (najmladší: G. Sigua (20), najstarší: M. Hitz (38)), zatiaľ čo Servette FC má priemer 30.6 (najmladší: A. Antunes (25), najstarší: S. Rouiller (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Basel 1893 majú priemerne 19 ligových štartov, oproti 26 u Servette FC. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Basel 18934-1-4-14-4-1-1Servette FC
GKDEFMIDFWD
1Hitz27Rüegg26Barišić4Comas31Schmid34Xhaka21Sigua20Frei40Veiga9Barry99Jovanov.1Mall3Tsunemo.4Rouiller19Severin18Mazikou9Stevano.28Douline8Cognat10Antunes17Kutesa29Bedia

Náhradníci

Tréner: H. Vogel

Náhradníci

Tréner: R. Weiler

FC Basel 1893Sila pozíciíServette FC
7.15
Ø Hodnotenie
6.85
7.51Brankár (1 v 1)6.73
0G 0A0G 0A
7.03Obranca (4 v 4)6.77
3G 5A4G 5A
Záložník (5 v 4)6.94
0G 0A19G 13A
FC Basel 18934-1-4-1
1BrankárM. Hitz7.5
27ObrancaK. Rüegg6.7
26ObrancaA. Barišić7.2
4ObrancaArnau Comas
31ObrancaD. Schmid7.33G5A
34ZáložníkT. Xhaka
21ZáložníkG. Sigua
20ZáložníkF. Frei
40ZáložníkRenato Veiga
9ZáložníkT. Barry
99ÚtočníkĐ. Jovanović
Servette FC4-4-1-1
1BrankárJ. Mall6.7
3ObrancaK. Tsunemoto
4ObrancaS. Rouiller6.93G1A
19ObrancaY. Severin6.71G
18ObrancaB. Mazikou6.74A
9ZáložníkM. Stevanović7.213G7A
28ZáložníkD. Douline6.93G2A
8ZáložníkT. Cognat7.32G4A
10ZáložníkA. Antunes6.41G
17ÚtočníkD. Kutesa
29ÚtočníkC. Bedia

Prehľad zápasu

Servette FC zdolal FC Basel 1893 1:0. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: Y. Severin 63′. Bolo udelených 5 žltých kariet. FC Basel 1893 mal 52% držanie lopty, Servette FC mal 48%. FC Basel 1893 mal 8 striel (3 na bránu), Servette FC mal 18 (4 na bránu). Očakávané góly: FC Basel 1893 0.53 — Servette FC 2.58. FC Basel 1893 urobil 5 striedaní, Servette FC urobil 4.

Rivalita od 2019

FC Basel 1893 vs Servette FC vzájomné výsledky

25 stretnutí
FC Basel 1893
11
výhier
Remízy
9
Servette FC
5
výhier
Góly spolu
84 · 3.4/zápas
Obaja skórovali
16/25 · 64%
Nad 2,5
17/25 · 68%

Aktuálna forma

FC Basel 1893

WLLDWW

Servette FC

WWDWWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026