Menu

Servette Fc vs Fc Luzern

Stade de Genève, Lancy29. októbra 2023 o 16:30
42
Hostia

FC Luzern

Rozhodca: A. Dudic

Udalosti zápasu

Servette FC
FC Luzern
Výkop
A. Antunes

asistencia: M. Stevanović

7′
33′
S. Ottiger

asistencia: P. Dorn

Polčas
A. AntunesE. Crivelli
54′
61′
S. Chader

asistencia: P. Dorn

D. KutesaB. Bolla
63′
G. OndouaD. Douline
63′
C. Bedia
66′
72′
S. ChaderL. Villiger
72′
T. OkouK. Spadanuda
77′
S. OttigerN. Haas
77′
D. SimaniM. Willimann
Chris Bedia79′
B. Bolla

asistencia: B. Mazikou

82′
85′Nicolas Haas
T. CognatS. Diba
88′
C. BediaJ. Guillemenot
88′
90+1′Kevin Spadanuda
E. Crivelli

Penalty

90+6′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

9Shots on Goal5
9Shots off Goal4
21Total Shots11
3Blocked Shots2
16Shots insidebox8
5Shots outsidebox3
8Fouls8
6Corner Kicks5
0Offsides2
43%Ball Possession57%
1Yellow Cards2
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves4
353Total passes480
267Passes accurate379
76%Passes %79%
3.14expected_goals1.28

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Servette FC je 6.79, v porovnaní s 6.74 u FC Luzern. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Servette FC je T. Cognat (7.26), u FC Luzern je to P. Loretz (6.95).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Servette FC prispeli v tejto sezóne 21 gólmi a 16 asistenciami, na čele s M. Stevanović (14G). U FC Luzern je to 4 gólov a 5 asistencií s lídrom P. Dorn (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Servette FC nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.77, zatiaľ čo FC Luzern má 4 obrancov s priemerom 6.53. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Servette FC nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.71, oproti 4 u FC Luzern s hodnotením 6.74. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Servette FC nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 7.17, v porovnaní s 2 u FC Luzern s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 80% u Servette FC a 73% u FC Luzern. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Servette FC nazbierali v tejto sezóne 34 žltých kariet, v porovnaní s 13 u FC Luzern. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Servette FC je 30.4 (najmladší: A. Antunes (25), najstarší: S. Rouiller (35)), zatiaľ čo FC Luzern má priemer 24.3 (najmladší: P. Loretz (22), najstarší: P. Dorn (29)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Servette FC majú priemerne 25 ligových štartov, oproti 28 u FC Luzern. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Servette FC4-3-34-3-1-2FC Luzern
GKDEFMIDFWD
1Mall3Tsunemo.4Rouiller19Severin18Mazikou8Cognat5Ondoua10Antunes9Stevano.29Bedia17Kutesa1Loretz2Ottiger4Jaquez5Simani13Frýdek20Dorn6Jashari18Beloko7Meyer69Chader11Okou

Náhradníci

Tréner: R. Weiler

Náhradníci

Tréner: M. Frick

Servette FCSila pozíciíFC Luzern
6.79
Ø Hodnotenie
6.74
6.73Brankár (1 v 1)6.95
0G 0A0G 0A
6.77Obranca (4 v 4)6.53
4G 5A1G 1A
6.71Záložník (3 v 4)6.74
3G 4A3G 4A
7.17Útočník (3 v 2)
14G 7A0G 0A
Servette FC4-3-3
1BrankárJ. Mall6.7
3ObrancaK. Tsunemoto
4ObrancaS. Rouiller6.93G1A
19ObrancaY. Severin6.71G
18ObrancaB. Mazikou6.74A
8ZáložníkT. Cognat7.32G4A
5ZáložníkG. Ondoua6.5
10ZáložníkA. Antunes6.41G
9ÚtočníkM. Stevanović7.214G7A
29ÚtočníkC. Bedia
17ÚtočníkD. Kutesa
FC Luzern4-3-1-2
1BrankárP. Loretz7.0
2ObrancaS. Ottiger6.51G1A
4ObrancaL. Jaquez
5ObrancaD. Simani
13ObrancaM. Frýdek
20ZáložníkP. Dorn6.73G4A
6ZáložníkA. Jashari
18ZáložníkN. Beloko
7ZáložníkM. Meyer
69ÚtočníkS. Chader
11ÚtočníkT. Okou

Prehľad zápasu

Servette FC zdolal FC Luzern 4:2. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: A. Antunes 7′, S. Ottiger 33′, S. Chader 61′, C. Bedia 66′, B. Bolla 82′, E. Crivelli 90′ (pen.). Bolo udelených 3 žltých kariet. Servette FC mal 43% držanie lopty, FC Luzern mal 57%. Servette FC mal 21 striel (9 na bránu), FC Luzern mal 11 (5 na bránu). Očakávané góly: Servette FC 3.14 — FC Luzern 1.28. Servette FC urobil 5 striedaní, FC Luzern urobil 4.

Rivalita od 2019

Servette FC vs FC Luzern vzájomné výsledky

25 stretnutí
Servette FC
12
výhier
Remízy
7
FC Luzern
6
výhier
Góly spolu
79 · 3.2/zápas
Obaja skórovali
14/25 · 56%
Nad 2,5
16/25 · 64%

Aktuálna forma

Servette FC

WDWWDW

FC Luzern

WWDLWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026