Menu

Grasshoppers vs Lausanne

Stadion Letzigrund, Zürich2. decembra 2023 o 18:00
50
Hostia

Lausanne

Rozhodca: N. Gianforte

Udalosti zápasu

Grasshoppers
Lausanne
Výkop
Polčas
T. CorbeanuF. de Carvalho
46′
F. de Carvalho

asistencia: B. Fink

46′
F. de Carvalho

asistencia: A. Abrashi

50′
53′
A. HusicB. Dabanlı
53′
R. IlieB. Labeau
T. Ndenge

asistencia: A. Mabil

57′
A. Mabil
65′
A. MabilG. Morandi
70′
70′
M. PoatyD. Schwizer
71′
A. BernedeS. Kukuruzović
76′Olivier Custodio
VAR
79′Penalty confirmed
Kristers Tobers80′
83′
N. DussenneR. Giger
B. FinkT. Meyer
85′
F. MomohD. Babunski
85′
F. de CarvalhoT. Ndicka
85′
T. Ndicka

asistencia: G. Morandi

90+3′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

6Shots on Goal4
7Shots off Goal10
14Total Shots16
1Blocked Shots2
10Shots insidebox6
4Shots outsidebox10
9Fouls12
3Corner Kicks8
2Offsides1
43%Ball Possession57%
1Yellow Cards1
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves1
301Total passes393
192Passes accurate293
64%Passes %75%
1.28expected_goals1.66

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Grasshoppers je 6.86, v porovnaní s 6.86 u Lausanne. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Grasshoppers je J. Hammel (7.00), u Lausanne je to K. Letica (7.17).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Grasshoppers prispeli v tejto sezóne 0 gólmi a 0 asistenciami, na čele s —. U Lausanne je to 10 gólov a 7 asistencií s lídrom O. Custodio (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Grasshoppers nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením —, zatiaľ čo Lausanne má 4 obrancov s priemerom 6.78. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Grasshoppers nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.71, oproti 3 u Lausanne s hodnotením 6.94. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Grasshoppers nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 3 u Lausanne s priemerom 6.70. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 66% u Grasshoppers a 76% u Lausanne. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Grasshoppers nazbierali v tejto sezóne 4 žltých kariet, v porovnaní s 15 u Lausanne. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Grasshoppers je 28.0 (najmladší: F. Hoxha (24), najstarší: A. Abrashi (35)), zatiaľ čo Lausanne má priemer 27.8 (najmladší: J. Roche (24), najstarší: N. Dussenne (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Grasshoppers majú priemerne 22 ligových štartov, oproti 21 u Lausanne. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Grasshoppers4-4-24-3-3Lausanne
GKDEFMIDFWD
71Hammel54Bollati4Tobers15Seko73Hoxha21Mabil6Abrashi7Ndenge19Corbeanu22Momoh9Fink25Letica10Custodio6Dussenne4Husic18Poaty19Ilie8Roche24Bernede11Diabaté9Sène22Kalu

Náhradníci

Tréner: B. Berner

Náhradníci

Tréner: L. Magnin

GrasshoppersSila pozíciíLausanne
6.86
Ø Hodnotenie
6.86
7.00Brankár (1 v 1)7.17
0G 0A0G 0A
Obranca (4 v 4)6.78
0G 0A4G 6A
6.71Záložník (4 v 3)6.94
0G 0A3G 1A
Útočník (2 v 3)6.70
0G 0A3G 0A
Grasshoppers4-4-2
71BrankárJ. Hammel7.0
54ObrancaL. Bollati
4ObrancaK. Tobers
15ObrancaA. Seko
73ObrancaF. Hoxha
21ZáložníkA. Mabil
6ZáložníkA. Abrashi6.7
7ZáložníkT. Ndenge
19ZáložníkT. Corbeanu
22ÚtočníkF. Momoh
9ÚtočníkB. Fink
Lausanne4-3-3
25BrankárK. Letica7.2
10ObrancaO. Custodio6.93G4A
6ObrancaN. Dussenne6.7
4ObrancaA. Husic
18ObrancaM. Poaty6.71G2A
19ZáložníkR. Ilie
8ZáložníkJ. Roche6.93G1A
24ZáložníkA. Bernede
11ÚtočníkF. Diabaté
9ÚtočníkK. Sène6.73G
22ÚtočníkS. Kalu

Prehľad zápasu

Grasshoppers zdolal Lausanne 5:0. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: F. de Carvalho 46′, F. de Carvalho 50′, T. Ndenge 57′, A. Mabil 65′, T. Ndicka 90′. Bolo udelených 2 žltých kariet. Grasshoppers mal 43% držanie lopty, Lausanne mal 57%. Grasshoppers mal 14 striel (6 na bránu), Lausanne mal 16 (4 na bránu). Očakávané góly: Grasshoppers 1.28 — Lausanne 1.66. Grasshoppers urobil 5 striedaní, Lausanne urobil 5. VAR zasiahol: Penalty confirmed (Noë Dussenne 79′).

Rivalita od 2016

Grasshoppers vs Lausanne vzájomné výsledky

26 stretnutí
Grasshoppers
10
výhier
Remízy
9
Lausanne
7
výhier
Góly spolu
64 · 2.5/zápas
Obaja skórovali
15/26 · 58%
Nad 2,5
12/26 · 46%

Aktuálna forma

Grasshoppers

LLLWLL

Lausanne

LWLWLL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026