Menu

Fc Basel 1893 vs Bsc Young Boys

St. Jakob-Park, Basel27. januára 2024 o 20:30
Domáci

FC Basel 1893

10
Hostia

BSC Young Boys

Rozhodca: F. San

Udalosti zápasu

FC Basel 1893
BSC Young Boys
Výkop
Dominik Schmid-5′
Fabian Frei9′
B. Kololli
13′
33′
L. BlumS. Janko
45+1′Darian Maleš
Polčas
46′
D. MalesJ. Mvuka
Renato Veiga52′
J. AugustinJ. Gauto
58′
70′
S. LauperC. Niasse
70′
Joël MonteiroS. Ganvoula
70′
N. PerssonJ. Hadjam
73′Łukasz Łakomy
D. SchmidF. van Breemen
81′
B. KololliT. Xhaka
81′
90+3′Aurele Amenda
T. BarryĐ. Jovanović
90+3′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

2Shots on Goal3
5Shots off Goal7
11Total Shots10
4Blocked Shots0
6Shots insidebox8
5Shots outsidebox2
8Fouls21
2Corner Kicks8
4Offsides2
39%Ball Possession61%
3Yellow Cards3
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves1
335Total passes517
236Passes accurate411
70%Passes %79%
1.47expected_goals0.46

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Basel 1893 je 7.08, v porovnaní s 6.87 u BSC Young Boys. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Basel 1893 je M. Hitz (7.51), u BSC Young Boys je to S. Lauper (7.05).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Basel 1893 prispeli v tejto sezóne 3 gólmi a 7 asistenciami, na čele s D. Schmid (3G). U BSC Young Boys je to 14 gólov a 7 asistencií s lídrom D. Males (6G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Basel 1893 nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.13, zatiaľ čo BSC Young Boys má 4 obrancov s priemerom 6.94. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Basel 1893 nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.48, oproti 4 u BSC Young Boys s hodnotením 6.90. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Basel 1893 nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 2 u BSC Young Boys s priemerom 6.80. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 83% u FC Basel 1893 a 83% u BSC Young Boys. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Basel 1893 nazbierali v tejto sezóne 8 žltých kariet, v porovnaní s 19 u BSC Young Boys. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Basel 1893 je 26.8 (najmladší: A. Kade (21), najstarší: M. Hitz (38)), zatiaľ čo BSC Young Boys má priemer 27.3 (najmladší: L. Blum (24), najstarší: L. Benito (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Basel 1893 majú priemerne 22 ligových štartov, oproti 14 u BSC Young Boys. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Basel 18934-2-3-14-4-2BSC Young Boys
GKDEFMIDFWD
1Hitz3Vouilloz26Barišić20Frei31Schmid37Avdulla.40Veiga7Kololli10Augustin30Kade9Barry26Ballmoos27Blum4Amenda23Benito19Persson39Males8Łakomy30Lauper7Ugrinic9Itten77Monteiro

Náhradníci

Tréner: F. Celestini

Náhradníci

Tréner: R. Wicky

FC Basel 1893Sila pozíciíBSC Young Boys
7.08
Ø Hodnotenie
6.87
7.51Brankár (1 v 1)6.80
0G 0A0G 0A
7.13Obranca (4 v 4)6.94
3G 7A0G 1A
6.48Záložník (5 v 4)6.90
0G 0A7G 3A
Útočník (1 v 2)6.80
0G 0A7G 3A
FC Basel 18934-2-3-1
1BrankárM. Hitz7.5
3ObrancaN. Vouilloz7.02A
26ObrancaA. Barišić7.2
20ObrancaF. Frei
31ObrancaD. Schmid7.33G5A
37ZáložníkL. Avdullahu
40ZáložníkRenato Veiga
7ZáložníkB. Kololli
10ZáložníkJ. Augustin
30ZáložníkA. Kade6.5
9ÚtočníkT. Barry
BSC Young Boys4-4-2
26BrankárD. von Ballmoos6.8
27ObrancaL. Blum
4ObrancaA. Amenda
23ObrancaL. Benito6.91A
19ObrancaN. Persson
39ZáložníkD. Males6.96G1A
8ZáložníkŁ. Łakomy6.9
30ZáložníkS. Lauper7.01G2A
7ZáložníkF. Ugrinic6.8
9ÚtočníkC. Itten6.83G
77ÚtočníkJoël Monteiro6.84G3A

Prehľad zápasu

FC Basel 1893 zdolal BSC Young Boys 1:0. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: B. Kololli 13′. Bolo udelených 6 žltých kariet. FC Basel 1893 mal 39% držanie lopty, BSC Young Boys mal 61%. FC Basel 1893 mal 11 striel (2 na bránu), BSC Young Boys mal 10 (3 na bránu). Očakávané góly: FC Basel 1893 1.47 — BSC Young Boys 0.46. FC Basel 1893 urobil 4 striedaní, BSC Young Boys urobil 5.

Rivalita od 2025

FC Basel 1893 vs BSC Young Boys vzájomné výsledky

3 stretnutí
FC Basel 1893
1
výhier
Remízy
2
BSC Young Boys
0
výhier
Góly spolu
11 · 3.7/zápas
Obaja skórovali
2/3 · 67%
Nad 2,5
2/3 · 67%

Aktuálna forma

FC Basel 1893

WLLDWW

BSC Young Boys

LLDDDW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 15. 3. 2026