Menu

Fc St Gallen vs Fc Lugano

kybunpark, St. Gallen28. januára 2024 o 14:15
14
Hostia

FC Lugano

Rozhodca: L. Fähndrich

Udalosti zápasu

FC ST. Gallen
FC Lugano
Výkop
-5′Shkelqim Vladi
Card upgrade4′
VAR
Lukas Görtler5′
W. GeubbelsN. Möller
16′
45′
J. Sabbatini

asistencia: S. Vladi

Polčas
B. TomaM. Stevanović
46′
C. AkoloF. Schubert
46′
47′Ayman El Wafi
Fabian Schubert51′
56′
A. El WafiK. Hajrizi
57′
R. MacekU. Bislimi
M. Stevanović

asistencia: C. Okoroji

68′
I. SchmidtF. Mambimbi
69′
71′Jonathan Sabbatini
73′
Ž. Celar

asistencia: A. Grgić

77′
S. VladiH. Mahou
77′
Y. CimignaniM. Valenzuela
80′
U. Bislimi

asistencia: Ž. Celar

N. MöllerA. Diaby
86′
87′
J. EspinozaA. Durrer
Felix Mambimbi90+4′
Lawrence Ati90+3′
90+1′Amir Saipi
90+3′
Ž. Celar

asistencia: A. Durrer

Riadny čas

Štatistiky zápasu

1Shots on Goal7
5Shots off Goal6
8Total Shots17
2Blocked Shots4
6Shots insidebox13
2Shots outsidebox4
12Fouls13
4Corner Kicks6
1Offsides0
34%Ball Possession66%
3Yellow Cards4
1Red Cards0
3Goalkeeper Saves0
260Total passes517
178Passes accurate443
68%Passes %86%
1.10expected_goals2.69

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC ST. Gallen je 7.29, v porovnaní s 7.01 u FC Lugano. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC ST. Gallen je W. Geubbels (8.50), u FC Lugano je to A. Saipi (7.75).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC ST. Gallen prispeli v tejto sezóne 16 gólmi a 11 asistenciami, na čele s L. Görtler (8G). U FC Lugano je to 10 gólov a 8 asistencií s lídrom A. Grgić (7G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC ST. Gallen nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.87, zatiaľ čo FC Lugano má 3 obrancov s priemerom 6.76. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC ST. Gallen nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 7.25, oproti 5 u FC Lugano s hodnotením 7.20. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC ST. Gallen nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 8.50, v porovnaní s 2 u FC Lugano s priemerom 6.65. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 70% u FC ST. Gallen a 84% u FC Lugano. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC ST. Gallen nazbierali v tejto sezóne 30 žltých kariet, v porovnaní s 21 u FC Lugano. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC ST. Gallen je 28.3 (najmladší: W. Geubbels (24), najstarší: Jordi Quintillà (32)), zatiaľ čo FC Lugano má priemer 24.3 (najmladší: A. El Wafi (21), najstarší: A. Grgić (29)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC ST. Gallen majú priemerne 18 ligových štartov, oproti 19 u FC Lugano. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC ST. Gallen4-3-1-23-1-4-2FC Lugano
GKDEFMIDFWD
1Zigi46Zanotti4Stanić20Vallci36Okoroji16Görtler8Quintil.33Schmidt24Toma10Akolo9Geubbels1Saipi17Mai5Hajdari22Wafi16Grgić6Espinoza7Macek14Sabbati.21Cimigna.19Vladi9Celar

Náhradníci

Tréner: P. Zeidler

Náhradníci

Tréner: M. Croci-Torti

FC ST. GallenSila pozíciíFC Lugano
7.29
Ø Hodnotenie
7.01
7.44Brankár (1 v 1)7.75
0G 0A0G 0A
6.87Obranca (4 v 3)6.76
5G 4A0G 1A
7.25Záložník (4 v 5)7.20
8G 7A10G 7A
8.50Útočník (2 v 2)6.65
3G 0A0G 0A
FC ST. Gallen4-3-1-2
1BrankárL. Zigi7.4
46ObrancaM. Zanotti
4ObrancaJ. Stanić7.02G
20ObrancaA. Vallci6.71A
36ObrancaC. Okoroji6.93G3A
16ZáložníkL. Görtler7.38G7A
8ZáložníkJordi Quintillà7.2
33ZáložníkI. Schmidt
24ZáložníkB. Toma
10ÚtočníkC. Akolo
9ÚtočníkW. Geubbels8.53G
FC Lugano3-1-4-2
1BrankárA. Saipi7.8
17ObrancaL. Mai7.21A
5ObrancaA. Hajdari6.5
22ObrancaA. El Wafi6.6
16ZáložníkA. Grgić7.47G6A
6ZáložníkJ. Espinoza
7ZáložníkR. Macek
14ZáložníkJ. Sabbatini
21ZáložníkY. Cimignani7.03G1A
19ÚtočníkS. Vladi6.7
9ÚtočníkŽ. Celar

Prehľad zápasu

FC Lugano zdolal FC ST. Gallen 4:1. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: J. Sabbatini 45′, M. Stevanović 68′, Ž. Celar 73′, U. Bislimi 80′, Ž. Celar 90′. Bolo udelených 7 žltých kariet, 1 červených kariet. FC ST. Gallen mal 34% držanie lopty, FC Lugano mal 66%. FC ST. Gallen mal 8 striel (1 na bránu), FC Lugano mal 17 (7 na bránu). Očakávané góly: FC ST. Gallen 1.10 — FC Lugano 2.69. FC ST. Gallen urobil 5 striedaní, FC Lugano urobil 5. VAR zasiahol: Card upgrade (Lukas Görtler 4′).

Rivalita od 2016

FC ST. Gallen vs FC Lugano vzájomné výsledky

38 stretnutí
FC ST. Gallen
13
výhier
Remízy
9
FC Lugano
16
výhier
Góly spolu
104 · 2.7/zápas
Obaja skórovali
22/38 · 58%
Nad 2,5
18/38 · 47%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 33 v 2020

Aktuálna forma

FC ST. Gallen

LWWDWD

FC Lugano

WWWWDD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026