Menu

Fc Basel 1893 vs Fc Lugano

St. Jakob-Park, Basel3. februára 2024 o 20:30
01
Hostia

FC Lugano

Rozhodca: F. San

Udalosti zápasu

FC Basel 1893
FC Lugano
Výkop
35′
L. MaiJ. Espinoza
Polčas
B. KololliJ. Gauto
55′
J. AugustinY. Demir
55′
61′
H. MahouŽ. Celar
61′
S. VladiA. Grgić
T. BarryĐ. Jovanović
63′
A. KadeR. Beney
63′
Nicolas Vouilloz64′
69′
R. Steffen

asistencia: J. Sabbatini

72′Milton Valenzuela
78′
R. SteffenJ. Nkama
78′
H. MahmoudR. Macek
81′Uran Bislimi
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal1
4Shots off Goal5
12Total Shots9
3Blocked Shots3
7Shots insidebox6
5Shots outsidebox3
12Fouls14
6Corner Kicks3
2Offsides4
54%Ball Possession46%
1Yellow Cards3
0Red Cards0
0Goalkeeper Saves5
493Total passes423
421Passes accurate338
85%Passes %80%
1.67expected_goals1.47

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Basel 1893 je 7.08, v porovnaní s 6.99 u FC Lugano. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Basel 1893 je M. Hitz (7.51), u FC Lugano je to A. Saipi (7.75).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Basel 1893 prispeli v tejto sezóne 3 gólmi a 7 asistenciami, na čele s D. Schmid (3G). U FC Lugano je to 14 gólov a 9 asistencií s lídrom R. Steffen (7G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Basel 1893 nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.13, zatiaľ čo FC Lugano má 3 obrancov s priemerom 6.88. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Basel 1893 nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.48, oproti 4 u FC Lugano s hodnotením 6.75. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Basel 1893 nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 3 u FC Lugano s priemerom 6.98. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 83% u FC Basel 1893 a 84% u FC Lugano. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Basel 1893 nazbierali v tejto sezóne 8 žltých kariet, v porovnaní s 26 u FC Lugano. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Basel 1893 je 26.8 (najmladší: A. Kade (21), najstarší: M. Hitz (38)), zatiaľ čo FC Lugano má priemer 25.9 (najmladší: A. El Wafi (21), najstarší: R. Steffen (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Basel 1893 majú priemerne 22 ligových štartov, oproti 22 u FC Lugano. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Basel 18934-2-3-13-4-2-1FC Lugano
GKDEFMIDFWD
1Hitz3Vouilloz26Barišić20Frei31Schmid37Avdulla.40Veiga7Kololli10Augustin30Kade9Barry1Saipi4Hajrizi17Mai22Wafi18Mahou14Sabbati.29Mahmoud23Valenzu.25Bislimi11Steffen19Vladi

Náhradníci

Tréner: F. Celestini

Náhradníci

Tréner: M. Croci-Torti

FC Basel 1893Sila pozíciíFC Lugano
7.08
Ø Hodnotenie
6.99
7.51Brankár (1 v 1)7.75
0G 0A0G 0A
7.13Obranca (4 v 3)6.88
3G 7A0G 1A
6.48Záložník (5 v 4)6.75
0G 0A2G 2A
Útočník (1 v 3)6.98
0G 0A12G 6A
FC Basel 18934-2-3-1
1BrankárM. Hitz7.5
3ObrancaN. Vouilloz7.02A
26ObrancaA. Barišić7.2
20ObrancaF. Frei
31ObrancaD. Schmid7.33G5A
37ZáložníkL. Avdullahu
40ZáložníkRenato Veiga
7ZáložníkB. Kololli
10ZáložníkJ. Augustin
30ZáložníkA. Kade6.5
9ÚtočníkT. Barry
FC Lugano3-4-2-1
1BrankárA. Saipi7.8
4ObrancaK. Hajrizi
17ObrancaL. Mai7.21A
22ObrancaA. El Wafi6.6
18ZáložníkH. Mahou6.81G2A
14ZáložníkJ. Sabbatini
29ZáložníkH. Mahmoud6.71G
23ZáložníkM. Valenzuela
25ÚtočníkU. Bislimi7.15G3A
11ÚtočníkR. Steffen7.27G3A
19ÚtočníkS. Vladi6.7

Prehľad zápasu

FC Lugano zdolal FC Basel 1893 1:0. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: R. Steffen 69′. Bolo udelených 4 žltých kariet. FC Basel 1893 mal 54% držanie lopty, FC Lugano mal 46%. FC Basel 1893 mal 12 striel (5 na bránu), FC Lugano mal 9 (1 na bránu). Očakávané góly: FC Basel 1893 1.67 — FC Lugano 1.47. FC Basel 1893 urobil 4 striedaní, FC Lugano urobil 5.

Rivalita od 2016

FC Basel 1893 vs FC Lugano vzájomné výsledky

38 stretnutí
FC Basel 1893
15
výhier
Remízy
13
FC Lugano
10
výhier
Góly spolu
115 · 3.0/zápas
Obaja skórovali
24/38 · 63%
Nad 2,5
21/38 · 55%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 44 v 2020

Aktuálna forma

FC Basel 1893

WLLDWW

FC Lugano

WWWWDD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026