Menu

Lausanne vs Bsc Young Boys

Stade de la Tuilière, Lausanne3. februára 2024 o 18:00
Domáci

Lausanne

01
Hostia

BSC Young Boys

Rozhodca: S. Horisberger

Udalosti zápasu

Lausanne
BSC Young Boys
Výkop
7′
L. BenitoF. Lustenberger
8′
E. Colley
Antoine Bernede11′
22′Fabian Lustenberger
Polčas
O. CustodioR. Giger
46′
K. SèneS. Pafundi
46′
63′
E. ColleyJ. Mvuka
63′
F. UgrinicC. Niasse
R. IlieA. Husic
69′
82′
Ł. ŁakomyD. Males
82′
C. IttenS. Ganvoula
VAR
89′Goal cancelled
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal6
5Shots off Goal3
11Total Shots14
2Blocked Shots5
7Shots insidebox6
4Shots outsidebox8
16Fouls16
5Corner Kicks3
4Offsides2
48%Ball Possession52%
1Yellow Cards1
0Red Cards0
5Goalkeeper Saves4
372Total passes413
288Passes accurate306
77%Passes %74%
1.11expected_goals1.77

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Lausanne je 6.86, v porovnaní s 6.83 u BSC Young Boys. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Lausanne je K. Letica (7.17), u BSC Young Boys je to S. Lauper (7.05).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Lausanne prispeli v tejto sezóne 10 gólmi a 7 asistenciami, na čele s O. Custodio (3G). U BSC Young Boys je to 10 gólov a 7 asistencií s lídrom Joël Monteiro (4G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Lausanne nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.78, zatiaľ čo BSC Young Boys má 4 obrancov s priemerom 6.79. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Lausanne nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.94, oproti 3 u BSC Young Boys s hodnotením 6.90. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Lausanne nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.70, v porovnaní s 3 u BSC Young Boys s priemerom 6.79. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 76% u Lausanne a 83% u BSC Young Boys. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Lausanne nazbierali v tejto sezóne 15 žltých kariet, v porovnaní s 23 u BSC Young Boys. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Lausanne je 27.8 (najmladší: J. Roche (24), najstarší: N. Dussenne (33)), zatiaľ čo BSC Young Boys má priemer 28.2 (najmladší: Ł. Łakomy (24), najstarší: L. Benito (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Lausanne majú priemerne 21 ligových štartov, oproti 16 u BSC Young Boys. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Lausanne4-4-24-3-3BSC Young Boys
GKDEFMIDFWD
25Letica10Custodio6Dussenne5Dabanlı18Poaty19Ilie8Roche24Bernede22Kalu9Sène96Labeau26Ballmoos17Janko4Amenda23Benito19Persson7Ugrinic30Lauper8Łakomy77Monteiro9Itten11Colley

Náhradníci

Tréner: L. Magnin

Náhradníci

Tréner: R. Wicky

LausanneSila pozíciíBSC Young Boys
6.86
Ø Hodnotenie
6.83
7.17Brankár (1 v 1)6.80
0G 0A0G 0A
6.78Obranca (4 v 4)6.79
4G 6A0G 2A
6.94Záložník (4 v 3)6.90
3G 1A1G 2A
6.70Útočník (2 v 3)6.79
3G 0A9G 3A
Lausanne4-4-2
25BrankárK. Letica7.2
10ObrancaO. Custodio6.93G4A
6ObrancaN. Dussenne6.7
5ObrancaB. Dabanlı
18ObrancaM. Poaty6.71G2A
19ZáložníkR. Ilie
8ZáložníkJ. Roche6.93G1A
24ZáložníkA. Bernede
22ZáložníkS. Kalu
9ÚtočníkK. Sène6.73G
96ÚtočníkB. Labeau
BSC Young Boys4-3-3
26BrankárD. von Ballmoos6.8
17ObrancaS. Janko6.61A
4ObrancaA. Amenda
23ObrancaL. Benito6.91A
19ObrancaN. Persson
7ZáložníkF. Ugrinic6.8
30ZáložníkS. Lauper7.01G2A
8ZáložníkŁ. Łakomy6.9
77ÚtočníkJoël Monteiro6.84G3A
9ÚtočníkC. Itten6.83G
11ÚtočníkE. Colley6.82G

Prehľad zápasu

BSC Young Boys zdolal Lausanne 1:0. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: E. Colley 8′. Bolo udelených 2 žltých kariet. Lausanne mal 48% držanie lopty, BSC Young Boys mal 52%. Lausanne mal 11 striel (4 na bránu), BSC Young Boys mal 14 (6 na bránu). Očakávané góly: Lausanne 1.11 — BSC Young Boys 1.77. Lausanne urobil 3 striedaní, BSC Young Boys urobil 5. VAR zasiahol: Goal cancelled (Silvère Ganvoula 89′).

Rivalita od 2025

Lausanne vs BSC Young Boys vzájomné výsledky

3 stretnutí
Lausanne
2
výhier
Remízy
0
BSC Young Boys
1
výhier
Góly spolu
11 · 3.7/zápas
Obaja skórovali
1/3 · 33%
Nad 2,5
2/3 · 67%

Aktuálna forma

Lausanne

LWLWLL

BSC Young Boys

LLDDDW

Stadium

Stade de la Tuilière, Lausanne — 12,544 capacity, opened in 2020.

Stade de la Tuilière

Christophe95 · CC BY-SA 4.0

Capacity
12,544
Opened
2020
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 15. 3. 2026