Menu

Fc Basel 1893 vs Lausanne

St. Jakob-Park, Basel2. marca 2024 o 20:30
12
Hostia

Lausanne

Udalosti zápasu

FC Basel 1893
Lausanne
Výkop
9′
A. Bernede
Anton Kade45+4′
Polčas
J. GautoĐ. Jovanović
46′
46′
M. PoatyC. Kablan
53′Gábor Szalai
T. XhakaL. Avdullahu
60′
R. BeneyM. Malone
60′
65′
K. SèneB. Labeau
65′
S. PafundiA. Sanches
72′Chris Kablan
A. KadeB. Kololli
76′
76′
O. CustodioH. Loucif
79′Noë Dussenne
85′Fousseni Diabaté
85′
F. DiabatéB. Dabanlı
88′
H. Loucif

asistencia: A. Bernede

D. Schmid

asistencia: T. Barry

90+2′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal5
5Shots off Goal3
14Total Shots11
4Blocked Shots3
10Shots insidebox6
4Shots outsidebox5
9Fouls13
6Corner Kicks2
5Offsides1
61%Ball Possession39%
1Yellow Cards4
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves4
541Total passes359
461Passes accurate263
85%Passes %73%
2.08expected_goals1.32

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Basel 1893 je 7.07, v porovnaní s 6.86 u Lausanne. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Basel 1893 je M. Hitz (7.51), u Lausanne je to K. Letica (7.17).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Basel 1893 prispeli v tejto sezóne 3 gólmi a 7 asistenciami, na čele s D. Schmid (3G). U Lausanne je to 10 gólov a 7 asistencií s lídrom J. Roche (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Basel 1893 nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.13, zatiaľ čo Lausanne má 4 obrancov s priemerom 6.74. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Basel 1893 nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.48, oproti 3 u Lausanne s hodnotením 6.94. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Basel 1893 nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 3 u Lausanne s priemerom 6.79. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 83% u FC Basel 1893 a 76% u Lausanne. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Basel 1893 nazbierali v tejto sezóne 8 žltých kariet, v porovnaní s 15 u Lausanne. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Basel 1893 je 26.8 (najmladší: A. Kade (21), najstarší: M. Hitz (38)), zatiaľ čo Lausanne má priemer 27.8 (najmladší: J. Roche (24), najstarší: N. Dussenne (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Basel 1893 majú priemerne 22 ligových štartov, oproti 21 u Lausanne. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Basel 18934-4-24-3-3Lausanne
GKDEFMIDFWD
1Hitz3Vouilloz26Barišić20Frei31Schmid33Gauto34Xhaka40Veiga30Kade35Beney9Barry25Letica34Giger6Dussenne12Szalai18Poaty30Pafundi8Roche24Bernede10Custodio9Sène11Diabaté

Náhradníci

Tréner: F. Celestini

Náhradníci

Tréner: L. Magnin

FC Basel 1893Sila pozíciíLausanne
7.07
Ø Hodnotenie
6.86
7.51Brankár (1 v 1)7.17
0G 0A0G 0A
7.13Obranca (4 v 4)6.74
3G 7A1G 2A
6.48Záložník (4 v 3)6.94
0G 0A3G 1A
Útočník (2 v 3)6.79
0G 0A6G 4A
FC Basel 18934-4-2
1BrankárM. Hitz7.5
3ObrancaN. Vouilloz6.92A
26ObrancaA. Barišić7.2
20ObrancaF. Frei
31ObrancaD. Schmid7.33G5A
33ZáložníkJ. Gauto
34ZáložníkT. Xhaka
40ZáložníkRenato Veiga
30ZáložníkA. Kade6.5
35ÚtočníkR. Beney
9ÚtočníkT. Barry
Lausanne4-3-3
25BrankárK. Letica7.2
34ObrancaR. Giger
6ObrancaN. Dussenne6.7
12ObrancaG. Szalai
18ObrancaM. Poaty6.71G2A
30ZáložníkS. Pafundi
8ZáložníkJ. Roche6.93G1A
24ZáložníkA. Bernede
10ÚtočníkO. Custodio6.93G4A
9ÚtočníkK. Sène6.73G
11ÚtočníkF. Diabaté

Prehľad zápasu

Lausanne zdolal FC Basel 1893 2:1. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: A. Bernede 9′, H. Loucif 88′, D. Schmid 90′. Bolo udelených 5 žltých kariet. FC Basel 1893 mal 61% držanie lopty, Lausanne mal 39%. FC Basel 1893 mal 14 striel (5 na bránu), Lausanne mal 11 (5 na bránu). Očakávané góly: FC Basel 1893 2.08 — Lausanne 1.32. FC Basel 1893 urobil 4 striedaní, Lausanne urobil 5.

Rivalita od 2016

FC Basel 1893 vs Lausanne vzájomné výsledky

28 stretnutí
FC Basel 1893
13
výhier
Remízy
10
Lausanne
5
výhier
Góly spolu
85 · 3.0/zápas
Obaja skórovali
19/28 · 68%
Nad 2,5
19/28 · 68%

Aktuálna forma

FC Basel 1893

LWLLDW

Lausanne

LWLWLL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026