Menu

Fc Zurich vs Bsc Young Boys

Stadion Letzigrund, Zürich3. marca 2024 o 16:30
Domáci

FC Zurich

10
Rozhodca: L. Fähndrich

Udalosti zápasu

FC Zurich
BSC Young Boys
Výkop
I. Mathew
1′
Cheick Oumar Conde6′
Polčas
Amadou Dante56′
63′Ebrima Colley
64′
S. LauperŁ. Łakomy
64′
E. ColleyC. Itten
64′
N. PerssonJ. Hadjam
J. OkitaF. Rohner
71′
82′
C. NiasseJoël Monteiro
82′
M. EliaJ. Mvuka
A. MarchesanoD. Afriyie
83′
B. KrasniqiI. Santini
90+2′
Rodrigo ConceiçãoC. Ligue
90+2′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal4
5Shots off Goal7
12Total Shots13
2Blocked Shots2
8Shots insidebox8
4Shots outsidebox5
17Fouls12
6Corner Kicks8
5Offsides3
43%Ball Possession57%
2Yellow Cards1
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves5
317Total passes411
206Passes accurate278
65%Passes %68%
1.14expected_goals0.86

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Zurich je 6.86, v porovnaní s 6.83 u BSC Young Boys. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Zurich je Y. Brecher (7.15), u BSC Young Boys je to S. Lauper (7.07).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Zurich prispeli v tejto sezóne 3 gólmi a 7 asistenciami, na čele s L. Kamberi (2G). U BSC Young Boys je to 10 gólov a 5 asistencií s lídrom D. Males (7G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Zurich nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.74, zatiaľ čo BSC Young Boys má 4 obrancov s priemerom 6.62. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Zurich nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.68, oproti 4 u BSC Young Boys s hodnotením 6.92. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Zurich nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 2 u BSC Young Boys s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 75% u FC Zurich a 83% u BSC Young Boys. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Zurich nazbierali v tejto sezóne 4 žltých kariet, v porovnaní s 10 u BSC Young Boys. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Zurich je 27.3 (najmladší: B. Krasniqi (24), najstarší: Y. Brecher (32)), zatiaľ čo BSC Young Boys má priemer 28.0 (najmladší: D. Males (24), najstarší: D. von Ballmoos (31)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Zurich majú priemerne 27 ligových štartov, oproti 20 u BSC Young Boys. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Zurich4-2-3-14-3-1-2BSC Young Boys
GKDEFMIDFWD
25Brecher2Kamberi24Katić31Kryeziu44Dante17Conde12Mathew27Conceiç.7Krasniqi11Okita10Marches.26Ballmoos17Janko13Camara28Lustenb.19Persson39Males30Lauper11Colley20Niasse35Ganvoula15Elia

Náhradníci

Tréner: M. Ural

Náhradníci

Tréner: R. Wicky

FC ZurichSila pozíciíBSC Young Boys
6.86
Ø Hodnotenie
6.83
7.15Brankár (1 v 1)6.80
0G 0A0G 0A
6.74Obranca (4 v 4)6.62
2G 1A0G 1A
6.68Záložník (5 v 4)6.92
1G 6A10G 4A
FC Zurich4-2-3-1
25BrankárY. Brecher7.2
2ObrancaL. Kamberi6.72G1A
24ObrancaN. Katić
31ObrancaM. Kryeziu
44ObrancaA. Dante
17ZáložníkC. Conde
12ZáložníkI. Mathew
27ZáložníkRodrigo Conceição
7ZáložníkB. Krasniqi6.71G6A
11ZáložníkJ. Okita
10ÚtočníkA. Marchesano
BSC Young Boys4-3-1-2
26BrankárD. von Ballmoos6.8
17ObrancaS. Janko6.61A
13ObrancaM. Camara
28ObrancaF. Lustenberger
19ObrancaN. Persson
39ZáložníkD. Males7.07G2A
30ZáložníkS. Lauper7.11G2A
11ZáložníkE. Colley6.72G
20ZáložníkC. Niasse
35ÚtočníkS. Ganvoula
15ÚtočníkM. Elia

Prehľad zápasu

FC Zurich zdolal BSC Young Boys 1:0. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: I. Mathew 1′. Bolo udelených 3 žltých kariet. FC Zurich mal 43% držanie lopty, BSC Young Boys mal 57%. FC Zurich mal 12 striel (5 na bránu), BSC Young Boys mal 13 (4 na bránu). Očakávané góly: FC Zurich 1.14 — BSC Young Boys 0.86. FC Zurich urobil 4 striedaní, BSC Young Boys urobil 5.

Rivalita od 2017

FC Zurich vs BSC Young Boys vzájomné výsledky

35 stretnutí
FC Zurich
4
výhier
Remízy
8
BSC Young Boys
23
výhier
Góly spolu
107 · 3.1/zápas
Obaja skórovali
16/35 · 46%
Nad 2,5
25/35 · 71%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 33 v 2018

Aktuálna forma

FC Zurich

DLLLWL

BSC Young Boys

WLLDDD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026