Menu

Lausanne vs Bsc Young Boys

Stade de la Tuilière, Lausanne17. marca 2024 o 16:30
Domáci

Lausanne

20
Rozhodca: S. Horisberger

Udalosti zápasu

Lausanne
BSC Young Boys
Výkop
29′Aurele Amenda
K. Sène

Penalty

30′
34′Lewin Blum
N. Dussenne

asistencia: S. Pafundi

34′
Polčas
46′
L. BlumS. Janko
60′
M. EliaJ. Mvuka
61′
D. MalesE. Colley
D. RrudhaniA. Sanches
62′
F. DiabatéR. Ilie
62′
Mamadou Kaly Sene66′
67′Mohamed Camara
K. SèneB. Labeau
72′
S. PafundiC. Kablan
72′
73′Cheikh Niasse
77′
S. LauperŁ. Łakomy
77′
C. IttenS. Ganvoula
M. PoatyH. Loucif
85′
87′Saidy Janko
Noë Dussenne90+4′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

9Shots on Goal1
3Shots off Goal6
13Total Shots11
1Blocked Shots4
10Shots insidebox6
3Shots outsidebox5
9Fouls20
6Corner Kicks7
4Offsides2
39%Ball Possession61%
2Yellow Cards5
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves7
269Total passes422
178Passes accurate324
66%Passes %77%
2.33expected_goals0.84

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Lausanne je 6.84, v porovnaní s 6.94 u BSC Young Boys. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Lausanne je K. Letica (7.17), u BSC Young Boys je to J. Hadjam (7.20).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Lausanne prispeli v tejto sezóne 7 gólmi a 6 asistenciami, na čele s O. Custodio (3G). U BSC Young Boys je to 17 gólov a 11 asistencií s lídrom D. Males (7G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Lausanne nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.74, zatiaľ čo BSC Young Boys má 4 obrancov s priemerom 7.20. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Lausanne nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.88, oproti 4 u BSC Young Boys s hodnotením 6.92. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Lausanne nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.70, v porovnaní s 2 u BSC Young Boys s priemerom 6.85. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 74% u Lausanne a 81% u BSC Young Boys. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Lausanne nazbierali v tejto sezóne 13 žltých kariet, v porovnaní s 17 u BSC Young Boys. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Lausanne je 28.6 (najmladší: K. Sène (24), najstarší: N. Dussenne (33)), zatiaľ čo BSC Young Boys má priemer 26.4 (najmladší: J. Hadjam (22), najstarší: D. von Ballmoos (31)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Lausanne majú priemerne 20 ligových štartov, oproti 17 u BSC Young Boys. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Lausanne4-3-34-4-2BSC Young Boys
GKDEFMIDFWD
25Letica34Giger6Dussenne12Szalai18Poaty30Pafundi10Custodio24Bernede29Rrudhani9Sène11Diabaté26Ballmoos27Blum4Amenda13Camara3Hadjam39Males30Lauper20Niasse77Monteiro9Itten15Elia

Náhradníci

Tréner: L. Magnin

Náhradníci

Tréner: J. Magnin

LausanneSila pozíciíBSC Young Boys
6.84
Ø Hodnotenie
6.94
7.17Brankár (1 v 1)6.80
0G 0A0G 0A
6.74Obranca (4 v 4)7.20
1G 2A2G 4A
6.88Záložník (3 v 4)6.92
3G 4A12G 7A
6.70Útočník (3 v 2)6.85
3G 0A3G 0A
Lausanne4-3-3
25BrankárK. Letica7.2
34ObrancaR. Giger
6ObrancaN. Dussenne6.7
12ObrancaG. Szalai
18ObrancaM. Poaty6.71G2A
30ZáložníkS. Pafundi
10ZáložníkO. Custodio6.93G4A
24ZáložníkA. Bernede
29ÚtočníkD. Rrudhani
9ÚtočníkK. Sène6.73G
11ÚtočníkF. Diabaté
BSC Young Boys4-4-2
26BrankárD. von Ballmoos6.8
27ObrancaL. Blum
4ObrancaA. Amenda
13ObrancaM. Camara
3ObrancaJ. Hadjam7.22G4A
39ZáložníkD. Males7.07G2A
30ZáložníkS. Lauper7.11G2A
20ZáložníkC. Niasse
77ZáložníkJoël Monteiro6.84G3A
9ÚtočníkC. Itten6.83G
15ÚtočníkM. Elia

Prehľad zápasu

Lausanne zdolal BSC Young Boys 2:0. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: K. Sène 30′ (pen.), N. Dussenne 34′. Bolo udelených 7 žltých kariet. Lausanne mal 39% držanie lopty, BSC Young Boys mal 61%. Lausanne mal 13 striel (9 na bránu), BSC Young Boys mal 11 (1 na bránu). Očakávané góly: Lausanne 2.33 — BSC Young Boys 0.84. Lausanne urobil 5 striedaní, BSC Young Boys urobil 5.

Rivalita od 2016

Lausanne vs BSC Young Boys vzájomné výsledky

27 stretnutí
Lausanne
4
výhier
Remízy
4
BSC Young Boys
19
výhier
Góly spolu
102 · 3.8/zápas
Obaja skórovali
17/27 · 63%
Nad 2,5
20/27 · 74%

Aktuálna forma

Lausanne

LWLWLL

BSC Young Boys

WLLDDD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026