Menu

Grasshoppers vs Lausanne

Stadion Letzigrund, Zürich1. apríla 2024 o 16:30
01
Hostia

Lausanne

Rozhodca: A. Kanagasingam

Udalosti zápasu

Grasshoppers
Lausanne
Výkop
15′
B. Dabanlı

asistencia: O. Custodio

K. TobersF. Hoxha
33′
Polčas
Joshua Laws52′
P. SchürpfF. de Carvalho
61′
Asumah AbubakarF. Momoh
61′
62′
D. RrudhaniR. Ilie
63′
A. SanchesS. Pafundi
73′
M. PoatyC. Kablan
73′
F. DiabatéJ. Roche
75′Brighton Labeau
G. MorandiO. Batista Meier
76′
D. AbelsM. Paskotši
76′
81′Rares Ilie
82′
B. DabanlıM. Nanizayamo
Riadny čas

Štatistiky zápasu

1Shots on Goal2
1Shots off Goal7
7Total Shots13
5Blocked Shots4
5Shots insidebox7
2Shots outsidebox6
10Fouls11
6Corner Kicks9
2Offsides1
56%Ball Possession44%
1Yellow Cards2
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves1
461Total passes367
364Passes accurate285
79%Passes %78%
0.41expected_goals1.19

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Grasshoppers je 6.84, v porovnaní s 6.93 u Lausanne. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Grasshoppers je J. Hammel (7.00), u Lausanne je to K. Letica (7.17).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Grasshoppers prispeli v tejto sezóne 1 gólmi a 1 asistenciami, na čele s D. Abels (1G). U Lausanne je to 4 gólov a 6 asistencií s lídrom O. Custodio (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Grasshoppers nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.80, zatiaľ čo Lausanne má 4 obrancov s priemerom 6.74. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Grasshoppers nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.71, oproti 4 u Lausanne s hodnotením 6.88. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Grasshoppers nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 2 u Lausanne s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 67% u Grasshoppers a 74% u Lausanne. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Grasshoppers nazbierali v tejto sezóne 11 žltých kariet, v porovnaní s 10 u Lausanne. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Grasshoppers je 29.3 (najmladší: J. Hammel (25), najstarší: A. Abrashi (35)), zatiaľ čo Lausanne má priemer 28.7 (najmladší: K. Letica (28), najstarší: O. Custodio (30)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Grasshoppers majú priemerne 24 ligových štartov, oproti 32 u Lausanne. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Grasshoppers4-2-3-14-4-2Lausanne
GKDEFMIDFWD
71Hammel2Abels4Tobers15Seko5Laws6Abrashi7Ndenge27Abubakar8Morandi11Schürpf9Fink25Letica34Giger5Dabanlı12Szalai18Poaty29Rrudhani10Custodio24Bernede11Diabaté80Sanches96Labeau

Náhradníci

Tréner: B. Berner

Náhradníci

Tréner: L. Magnin

GrasshoppersSila pozíciíLausanne
6.84
Ø Hodnotenie
6.93
7.00Brankár (1 v 1)7.17
0G 0A0G 0A
6.80Obranca (4 v 4)6.74
1G 1A1G 2A
6.71Záložník (5 v 4)6.88
0G 0A3G 4A
Grasshoppers4-2-3-1
71BrankárJ. Hammel7.0
2ObrancaD. Abels6.81G1A
4ObrancaK. Tobers
15ObrancaA. Seko
5ObrancaJ. Laws
6ZáložníkA. Abrashi6.7
7ZáložníkT. Ndenge
27ZáložníkAsumah Abubakar
8ZáložníkG. Morandi
11ZáložníkP. Schürpf
9ÚtočníkB. Fink
Lausanne4-4-2
25BrankárK. Letica7.2
34ObrancaR. Giger
5ObrancaB. Dabanlı
12ObrancaG. Szalai
18ObrancaM. Poaty6.71G2A
29ZáložníkD. Rrudhani
10ZáložníkO. Custodio6.93G4A
24ZáložníkA. Bernede
11ZáložníkF. Diabaté
80ÚtočníkA. Sanches
96ÚtočníkB. Labeau

Prehľad zápasu

Lausanne zdolal Grasshoppers 1:0. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: B. Dabanlı 15′. Bolo udelených 3 žltých kariet. Grasshoppers mal 56% držanie lopty, Lausanne mal 44%. Grasshoppers mal 7 striel (1 na bránu), Lausanne mal 13 (2 na bránu). Očakávané góly: Grasshoppers 0.41 — Lausanne 1.19. Grasshoppers urobil 5 striedaní, Lausanne urobil 5.

Rivalita od 2016

Grasshoppers vs Lausanne vzájomné výsledky

26 stretnutí
Grasshoppers
11
výhier
Remízy
9
Lausanne
6
výhier
Góly spolu
68 · 2.6/zápas
Obaja skórovali
15/26 · 58%
Nad 2,5
13/26 · 50%

Aktuálna forma

Grasshoppers

LLLWLL

Lausanne

LWLWLL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026