Menu

Fc St Gallen vs Fc Luzern

kybunpark, St. Gallen1. apríla 2024 o 16:30
11
Hostia

FC Luzern

Rozhodca: U. Schnyder

Udalosti zápasu

FC ST. Gallen
FC Luzern
Výkop
Willem Geubbels19′
19′Denis Simani
21′Adrian Grbić
35′Severin Ottiger
A. Vallci

asistencia: Jordi Quintillà

42′
Polčas
G. KarlenVíctor Ruiz
46′
46′
S. OttigerN. Beloko
Mattia Zanotti51′
Lukas Görtler54′
54′Martin Frýdek
W. GeubbelsJ. Milošević
66′
C. AkoloJ. von Moos
66′
70′
D. SimaniD. Ulrich
70′
T. OkouT. Klidje
Jovan Milošević81′
C. WitzigC. Okoroji
84′
86′Pius Dorn
86′
A. GrbicL. Villiger
L. GörtlerA. Diaby
90′
90+3′
L. Villiger

asistencia: A. Jashari

Riadny čas

Štatistiky zápasu

6Shots on Goal5
6Shots off Goal4
19Total Shots10
7Blocked Shots1
9Shots insidebox6
10Shots outsidebox4
16Fouls15
7Corner Kicks3
2Offsides1
46%Ball Possession54%
4Yellow Cards5
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves4
335Total passes394
240Passes accurate293
72%Passes %74%
1.26expected_goals0.83

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC ST. Gallen je 7.29, v porovnaní s 6.73 u FC Luzern. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC ST. Gallen je W. Geubbels (8.50), u FC Luzern je to P. Loretz (6.95).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC ST. Gallen prispeli v tejto sezóne 17 gólmi a 11 asistenciami, na čele s L. Görtler (8G). U FC Luzern je to 10 gólov a 6 asistencií s lídrom A. Grbic (6G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC ST. Gallen nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.86, zatiaľ čo FC Luzern má 3 obrancov s priemerom —. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC ST. Gallen nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 7.25, oproti 4 u FC Luzern s hodnotením 6.63. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC ST. Gallen nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 7.69, v porovnaní s 3 u FC Luzern s priemerom 6.70. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 70% u FC ST. Gallen a 70% u FC Luzern. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC ST. Gallen nazbierali v tejto sezóne 26 žltých kariet, v porovnaní s 18 u FC Luzern. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC ST. Gallen je 28.0 (najmladší: W. Geubbels (24), najstarší: Jordi Quintillà (32)), zatiaľ čo FC Luzern má priemer 26.0 (najmladší: P. Loretz (22), najstarší: P. Dorn (29)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC ST. Gallen majú priemerne 20 ligových štartov, oproti 22 u FC Luzern. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC ST. Gallen4-3-33-4-1-2FC Luzern
GKDEFMIDFWD
1Zigi46Zanotti4Stanić20Vallci33Schmidt16Görtler8Quintil.13Karlen10Akolo9Geubbels37Witzig1Loretz4Jaquez3Löfgren5Simani2Ottiger20Dorn6Jashari13Frýdek7Meyer11Okou9Grbic

Náhradníci

Tréner: P. Zeidler

Náhradníci

Tréner: M. Frick

FC ST. GallenSila pozíciíFC Luzern
7.29
Ø Hodnotenie
6.73
7.44Brankár (1 v 1)6.95
0G 0A0G 0A
6.86Obranca (4 v 3)
2G 1A0G 0A
7.25Záložník (3 v 4)6.63
8G 7A4G 5A
7.69Útočník (3 v 3)6.70
7G 3A6G 1A
FC ST. Gallen4-3-3
1BrankárL. Zigi7.4
46ObrancaM. Zanotti
4ObrancaJ. Stanić7.02G
20ObrancaA. Vallci6.71A
33ObrancaI. Schmidt
16ZáložníkL. Görtler7.38G7A
8ZáložníkJordi Quintillà7.2
13ZáložníkG. Karlen
10ÚtočníkC. Akolo
9ÚtočníkW. Geubbels8.53G
37ÚtočníkC. Witzig6.94G3A
FC Luzern3-4-1-2
1BrankárP. Loretz7.0
4ObrancaL. Jaquez
3ObrancaJ. Löfgren
5ObrancaD. Simani
2ZáložníkS. Ottiger6.51G1A
20ZáložníkP. Dorn6.73G4A
6ZáložníkA. Jashari
13ZáložníkM. Frýdek
7ÚtočníkM. Meyer
11ÚtočníkT. Okou
9ÚtočníkA. Grbic6.76G1A

Prehľad zápasu

FC ST. Gallen a FC Luzern remizovali 1:1. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: A. Vallci 42′, L. Villiger 90′. Bolo udelených 9 žltých kariet. FC ST. Gallen mal 46% držanie lopty, FC Luzern mal 54%. FC ST. Gallen mal 19 striel (6 na bránu), FC Luzern mal 10 (5 na bránu). Očakávané góly: FC ST. Gallen 1.26 — FC Luzern 0.83. FC ST. Gallen urobil 5 striedaní, FC Luzern urobil 4.

Rivalita od 2016

FC ST. Gallen vs FC Luzern vzájomné výsledky

37 stretnutí
FC ST. Gallen
7
výhier
Remízy
10
FC Luzern
20
výhier
Góly spolu
119 · 3.2/zápas
Obaja skórovali
23/37 · 62%
Nad 2,5
24/37 · 65%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 33 v 2022

Aktuálna forma

FC ST. Gallen

LWWDWD

FC Luzern

WWDLWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026