Menu

Grasshoppers vs Fc Lugano

Stadion Letzigrund, Zürich13. apríla 2024 o 18:00
01
Hostia

FC Lugano

Rozhodca: M. Turkes

Udalosti zápasu

Grasshoppers
FC Lugano
Výkop
VAR
9′Penalty confirmed
10′
Ž. Celar

Penalty

Polčas
47′Ayman El Wafi
57′
M. BottaniY. Cimignani
Asumah AbubakarD. Babunski
58′
F. MomohB. Fink
58′
Giotto Morandi64′
T. NdengeA. Mabil
71′
P. SchürpfF. de Carvalho
72′
VAR
75′Card upgrade
76′Mohamed Haj Mahmoud
Maksim Paskotsi79′
A. AbrashiT. Meyer
79′
82′
U. BislimiJ. Sabbatini
82′
Ž. CelarI. Aliseda
89′Milton Valenzuela
90+6′Jhon Espinoza
90+1′
R. SteffenJ. Espinoza
Riadny čas

Štatistiky zápasu

1Shots on Goal2
6Shots off Goal2
9Total Shots7
2Blocked Shots3
7Shots insidebox6
2Shots outsidebox1
13Fouls8
7Corner Kicks2
1Offsides1
37%Ball Possession63%
2Yellow Cards4
0Red Cards1
1Goalkeeper Saves1
322Total passes578
250Passes accurate513
78%Passes %89%
0.61expected_goals1.30

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Grasshoppers je 6.89, v porovnaní s 7.00 u FC Lugano. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Grasshoppers je M. Paskotši (7.15), u FC Lugano je to A. Saipi (7.75).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Grasshoppers prispeli v tejto sezóne 2 gólmi a 1 asistenciami, na čele s D. Abels (1G). U FC Lugano je to 21 gólov a 14 asistencií s lídrom A. Grgić (7G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Grasshoppers nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.97, zatiaľ čo FC Lugano má 4 obrancov s priemerom 6.79. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Grasshoppers nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.71, oproti 3 u FC Lugano s hodnotením 7.06. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Grasshoppers nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 3 u FC Lugano s priemerom 6.83. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 71% u Grasshoppers a 84% u FC Lugano. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Grasshoppers nazbierali v tejto sezóne 12 žltých kariet, v porovnaní s 33 u FC Lugano. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Grasshoppers je 27.3 (najmladší: M. Paskotši (22), najstarší: A. Abrashi (35)), zatiaľ čo FC Lugano má priemer 28.0 (najmladší: A. El Wafi (21), najstarší: R. Steffen (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Grasshoppers majú priemerne 13 ligových štartov, oproti 23 u FC Lugano. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Grasshoppers4-2-3-14-3-3FC Lugano
GKDEFMIDFWD
90Deana2Abels26Paskotši15Seko73Hoxha6Abrashi7Ndenge27Abubakar8Morandi11Schürpf22Momoh1Saipi20Doumbia17Mai22Wafi23Valenzu.25Bislimi16Grgić29Mahmoud11Steffen9Celar10Bottani

Náhradníci

Tréner: M. Schällibaum

Náhradníci

Tréner: M. Croci-Torti

GrasshoppersSila pozíciíFC Lugano
6.89
Ø Hodnotenie
7.00
Brankár (1 v 1)7.75
0G 0A0G 0A
6.97Obranca (4 v 4)6.79
2G 1A1G 2A
6.71Záložník (5 v 3)7.06
0G 0A13G 9A
Útočník (1 v 3)6.83
0G 0A7G 3A
Grasshoppers4-2-3-1
90BrankárS. Deana
2ObrancaD. Abels6.81G1A
26ObrancaM. Paskotši7.21G
15ObrancaA. Seko
73ObrancaF. Hoxha
6ZáložníkA. Abrashi6.7
7ZáložníkT. Ndenge
27ZáložníkAsumah Abubakar
8ZáložníkG. Morandi
11ZáložníkP. Schürpf
22ÚtočníkF. Momoh
FC Lugano4-3-3
1BrankárA. Saipi7.8
20ObrancaO. Doumbia6.61G1A
17ObrancaL. Mai7.21A
22ObrancaA. El Wafi6.6
23ObrancaM. Valenzuela
25ZáložníkU. Bislimi7.15G3A
16ZáložníkA. Grgić7.47G6A
29ZáložníkH. Mahmoud6.71G
11ÚtočníkR. Steffen7.27G3A
9ÚtočníkŽ. Celar
10ÚtočníkM. Bottani6.5

Prehľad zápasu

FC Lugano zdolal Grasshoppers 1:0. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: Ž. Celar 10′ (pen.). Bolo udelených 6 žltých kariet, 1 červených kariet. Grasshoppers mal 37% držanie lopty, FC Lugano mal 63%. Grasshoppers mal 9 striel (1 na bránu), FC Lugano mal 7 (2 na bránu). Očakávané góly: Grasshoppers 0.61 — FC Lugano 1.30. Grasshoppers urobil 5 striedaní, FC Lugano urobil 4. VAR zasiahol: Penalty confirmed (Renato Steffen 9′), Card upgrade (Mohamed Haj Mahmoud 75′).

Rivalita od 2016

Grasshoppers vs FC Lugano vzájomné výsledky

29 stretnutí
Grasshoppers
7
výhier
Remízy
11
FC Lugano
11
výhier
Góly spolu
75 · 2.6/zápas
Obaja skórovali
19/29 · 66%
Nad 2,5
14/29 · 48%

Aktuálna forma

Grasshoppers

LLLWLL

FC Lugano

WWWWDD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026