Menu

Fc Lugano vs Fc Winterthur

Stadio Comunale di Cornaredo, Lugano16. mája 2024 o 20:30
Domáci

FC Lugano

42
Rozhodca: A. Kanagasingam
Affiliate odkaz · Kurzy poskytuje DOXXbet · Hraj zodpovedne · 18+ · Pravidlá zodpovedného hrania
Pozri všetky kurzy na DOXXBET ›

Udalosti zápasu

FC Lugano
FC Winterthur
Výkop
27′
A. Turkes

asistencia: B. Fofana

VAR
29′Goal confirmed
J. Sabbatini

asistencia: J. Espinoza

43′
Polčas
46′
R. SchneiderM. Di Giusto
U. Bislimi

asistencia: A. Grgić

49′
A. GrgićH. Mahmoud
58′
H. MahouI. Aliseda
58′
64′
L. ZuffiT. Corbaz
R. Steffen

asistencia: L. Mai

67′
68′
B. FofanaN. Burkart
68′
S. DiabyT. Schättin
U. BislimiR. Macek
70′
S. VladiŽ. Celar
70′
A. El WafiA. Hajdari
79′
79′
B. StillhartA. Durrer
87′
N. Burkart

asistencia: M. Di Giusto

Riadny čas

Štatistiky zápasu

9Shots on Goal6
7Shots off Goal9
20Total Shots19
4Blocked Shots4
13Shots insidebox13
7Shots outsidebox6
8Fouls6
6Corner Kicks4
2Offsides1
60%Ball Possession40%
0Yellow Cards0
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves5
577Total passes383
498Passes accurate316
86%Passes %83%
2.47expected_goals2.67
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Lugano je 7.08, v porovnaní s 6.60 u FC Winterthur. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Lugano je A. Saipi (7.75), u FC Winterthur je to R. Schneider (6.88).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Lugano prispeli v tejto sezóne 20 gólmi a 15 asistenciami, na čele s A. Grgić (7G). U FC Winterthur je to 6 gólov a 6 asistencií s lídrom R. Schneider (2G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Lugano nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.88, zatiaľ čo FC Winterthur má 4 obrancov s priemerom 6.54. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Lugano nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 7.10, oproti 4 u FC Winterthur s hodnotením 6.67. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Lugano nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.99, v porovnaní s 2 u FC Winterthur s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 84% u FC Lugano a 76% u FC Winterthur. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Lugano nazbierali v tejto sezóne 30 žltých kariet, v porovnaní s 19 u FC Winterthur. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Lugano je 26.4 (najmladší: A. El Wafi (21), najstarší: R. Steffen (34)), zatiaľ čo FC Winterthur má priemer 28.5 (najmladší: R. Schneider (24), najstarší: L. Zuffi (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Lugano majú priemerne 23 ligových štartov, oproti 22 u FC Winterthur. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Lugano3-4-2-14-4-2FC Winterthur
GKDEFMIDFWD
1Saipi17Mai22Wafi23Valenzu.6Espinoza16Grgić14Sabbati.18Mahou25Bislimi11Steffen19Vladi30Kuster24Sidler23Lekaj16Arnold18Diaby6Schneid.77Zuffi4Stillha.29Fofana28Baroan11Turkes

Náhradníci

Tréner: M. Croci-Torti

Náhradníci

Tréner: P. Rahmen

FC LuganoSila pozíciíFC Winterthur
7.08
Ø Hodnotenie
6.60
7.75Brankár (1 v 1)
0G 0A0G 0A
6.88Obranca (3 v 4)6.54
0G 1A3G 3A
7.10Záložník (4 v 4)6.67
8G 8A3G 3A
6.99Útočník (3 v 2)
12G 6A0G 0A
FC Lugano3-4-2-1
1BrankárA. Saipi7.8
17ObrancaL. Mai7.21A
22ObrancaA. El Wafi6.6
23ObrancaM. Valenzuela
6ZáložníkJ. Espinoza
16ZáložníkA. Grgić7.47G6A
14ZáložníkJ. Sabbatini
18ZáložníkH. Mahou6.81G2A
25ÚtočníkU. Bislimi7.15G3A
11ÚtočníkR. Steffen7.27G3A
19ÚtočníkS. Vladi6.7
FC Winterthur4-4-2
30BrankárM. Kuster
24ObrancaS. Sidler6.61G2A
23ObrancaG. Lekaj
16ObrancaR. Arnold6.51G
18ObrancaS. Diaby6.51G1A
6ZáložníkR. Schneider6.92G3A
77ZáložníkL. Zuffi6.81G
4ZáložníkB. Stillhart6.3
29ZáložníkB. Fofana
28ÚtočníkA. Baroan
11ÚtočníkA. Turkes

Prehľad zápasu

FC Lugano zdolal FC Winterthur 4:2. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: A. Turkes 27′, J. Sabbatini 43′, U. Bislimi 49′, R. Steffen 67′, N. Burkart 87′, Ž. Celar 89′. FC Lugano mal 60% držanie lopty, FC Winterthur mal 40%. FC Lugano mal 20 striel (9 na bránu), FC Winterthur mal 19 (6 na bránu). Očakávané góly: FC Lugano 2.47 — FC Winterthur 2.67. FC Lugano urobil 5 striedaní, FC Winterthur urobil 5. VAR zasiahol: Goal confirmed (Aldin Turkeš 29′).

Rivalita od 2021

FC Lugano vs FC Winterthur vzájomné výsledky

15 stretnutí
FC Lugano
11
výhier
Remízy
3
FC Winterthur
1
výhier
Góly spolu
50 · 3.3/zápas
Obaja skórovali
12/15 · 80%
Nad 2,5
11/15 · 73%

Aktuálna forma

FC Lugano

LWWWWD

FC Winterthur

DLLLLW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026