Menu

Lausanne vs Fc Basel 1893

Stade de la Tuilière, Lausanne10. mája 2024 o 20:30
Domáci

Lausanne

00
Rozhodca: L. Cibelli
Affiliate odkaz · Kurzy poskytuje DOXXbet · Hraj zodpovedne · 18+ · Pravidlá zodpovedného hrania
Pozri všetky kurzy na DOXXBET ›

Udalosti zápasu

Lausanne
FC Basel 1893
Výkop
Olivier Custodio44′
Polčas
Antoine Bernede52′
58′Kevin Rüegg
58′
K. RüeggJ. Gauto
59′
T. XhakaG. Sigua
59′
L. AvdullahuD. Kacuri
63′Dion Kacuri
R. IlieK. Sène
69′
F. DiabatéS. Kalu
76′
76′
A. KadeB. Kololli
S. PafundiJ. Roche
77′
B. LabeauC. Kablan
90+2′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

6Shots on Goal2
7Shots off Goal6
18Total Shots11
5Blocked Shots3
14Shots insidebox7
4Shots outsidebox4
12Fouls11
9Corner Kicks2
1Offsides6
57%Ball Possession43%
2Yellow Cards2
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves6
465Total passes346
363Passes accurate249
78%Passes %72%
2.16expected_goals1.28

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Lausanne je 6.87, v porovnaní s 6.92 u FC Basel 1893. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Lausanne je K. Letica (7.14), u FC Basel 1893 je to M. Hitz (7.51).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Lausanne prispeli v tejto sezóne 4 gólmi a 6 asistenciami, na čele s O. Custodio (3G). U FC Basel 1893 je to 3 gólov a 5 asistencií s lídrom D. Schmid (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Lausanne nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.74, zatiaľ čo FC Basel 1893 má 3 obrancov s priemerom 6.84. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Lausanne nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.87, oproti 4 u FC Basel 1893 s hodnotením 6.95. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Lausanne nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 3 u FC Basel 1893 s priemerom 6.48. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 76% u Lausanne a 82% u FC Basel 1893. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Lausanne nazbierali v tejto sezóne 12 žltých kariet, v porovnaní s 12 u FC Basel 1893. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Lausanne je 29.8 (najmladší: K. Letica (28), najstarší: N. Dussenne (33)), zatiaľ čo FC Basel 1893 má priemer 25.9 (najmladší: A. Kade (21), najstarší: M. Hitz (38)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Lausanne majú priemerne 26 ligových štartov, oproti 16 u FC Basel 1893. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Lausanne4-1-4-13-4-1-2FC Basel 1893
GKDEFMIDFWD
25Letica34Giger6Dussenne12Szalai18Poaty10Custodio19Ilie30Pafundi24Bernede11Diabaté96Labeau1Hitz26Barišić32Adjetey25Breemen27Rüegg34Xhaka37Avdulla.31Schmid20Frei30Kade9Barry

Náhradníci

Tréner: L. Magnin

Náhradníci

Tréner: F. Celestini

LausanneSila pozíciíFC Basel 1893
6.87
Ø Hodnotenie
6.92
7.14Brankár (1 v 1)7.51
0G 0A0G 0A
6.74Obranca (4 v 3)6.84
1G 2A0G 0A
6.87Záložník (5 v 4)6.95
3G 4A3G 5A
Útočník (1 v 3)6.48
0G 0A0G 0A
Lausanne4-1-4-1
25BrankárK. Letica7.1
34ObrancaR. Giger
6ObrancaN. Dussenne6.7
12ObrancaG. Szalai
18ObrancaM. Poaty6.81G2A
10ZáložníkO. Custodio6.93G4A
19ZáložníkR. Ilie
30ZáložníkS. Pafundi
24ZáložníkA. Bernede
11ZáložníkF. Diabaté
96ÚtočníkB. Labeau
FC Basel 18933-4-1-2
1BrankárM. Hitz7.5
26ObrancaA. Barišić7.2
32ObrancaJ. Adjetey7.0
25ObrancaF. van Breemen6.3
27ZáložníkK. Rüegg6.6
34ZáložníkT. Xhaka
37ZáložníkL. Avdullahu
31ZáložníkD. Schmid7.33G5A
20ÚtočníkF. Frei
30ÚtočníkA. Kade6.5
9ÚtočníkT. Barry

Prehľad zápasu

Lausanne a FC Basel 1893 remizovali 0:0. Zápas sa hral v Super League 2023. Bolo udelených 4 žltých kariet. Lausanne mal 57% držanie lopty, FC Basel 1893 mal 43%. Lausanne mal 18 striel (6 na bránu), FC Basel 1893 mal 11 (2 na bránu). Očakávané góly: Lausanne 2.16 — FC Basel 1893 1.28. Lausanne urobil 4 striedaní, FC Basel 1893 urobil 4.

Rivalita od 2016

Lausanne vs FC Basel 1893 vzájomné výsledky

28 stretnutí
Lausanne
6
výhier
Remízy
9
FC Basel 1893
13
výhier
Góly spolu
88 · 3.1/zápas
Obaja skórovali
20/28 · 71%
Nad 2,5
20/28 · 71%

Aktuálna forma

Lausanne

LLLWLW

FC Basel 1893

LWLLDW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026