Menu

Fc Thun vs Grasshoppers

Stockhorn Arena, Thun31. mája 2024 o 20:30
Domáci

FC Thun

12
Hostia

Grasshoppers

Rozhodca: U. Schnyder

Udalosti zápasu

FC Thun
Grasshoppers
Výkop
3′
G. Morandi

asistencia: D. Abels

42′Tsiy William Ndenge
K. Kone

Penalty

43′
Polčas
52′Dirk Abels
Jan Bamert54′
68′
F. de CarvalhoAsumah Abubakar
V. JanjičićV. Matoshi
76′
Daniel Dos SantosM. Castroman
76′
M. GutbubI. Sacko
76′
D. FrankeK. Djacko
81′
Koro Koné90+5′
90+5′Awer Mabil
J. RothN. Toggenburger
90+1′
90+5′
A. AbrashiT. Meyer
90+5′
A. MabilM. Paskotši
90+1′
Asumah Abubakar

asistencia: K. Tobers

Riadny čas

Štatistiky zápasu

0Shots on Goal0
0Shots off Goal0
0Total Shots0
0Blocked Shots0
0Shots insidebox0
0Shots outsidebox0
0Fouls0
0Corner Kicks0
0Offsides0
0Ball Possession0
1Yellow Cards3
1Red Cards0
0Goalkeeper Saves0
0Total passes0
0Passes accurate0
0Passes %0
2.85expected_goals1.11
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Thun je 6.83, v porovnaní s 6.84 u Grasshoppers. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Thun je Leonardo Bertone (7.26), u Grasshoppers je to Justin Hammel (7.00).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Thun prispeli v tejto sezóne 13 gólmi a 5 asistenciami, na čele s Leonardo Bertone (10G). U Grasshoppers je to 1 gólov a 1 asistencií s lídrom Dirk Abels (1G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Thun nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.92, zatiaľ čo Grasshoppers má 4 obrancov s priemerom 6.80. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Thun nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.92, oproti 5 u Grasshoppers s hodnotením 6.71. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Thun nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.32, v porovnaní s 1 u Grasshoppers s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 69% u FC Thun a 67% u Grasshoppers. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Thun nazbierali v tejto sezóne 18 žltých kariet, v porovnaní s 11 u Grasshoppers. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Thun je 26.1 (najmladší: Marc Gutbub (22), najstarší: Leonardo Bertone (31)), zatiaľ čo Grasshoppers má priemer 29.3 (najmladší: Justin Hammel (25), najstarší: Amir Abrashi (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Thun majú priemerne 18 ligových štartov, oproti 24 u Grasshoppers. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Thun4-3-1-24-2-3-1Grasshoppers
GKDEFMIDFWD
38Matić37Dähler34Sutter19Bamert5Franke6Bertone8Janjičić16Roth27Correia33Gutbub20Koné71Hammel2Abels4Tobers15Seko14Matam7Ndenge6Abrashi77Ferreira8Morandi21Mabil22Momoh

Náhradníci

Náhradníci

FC ThunSila pozíciíGrasshoppers
6.83
Ø Hodnotenie
6.84
Brankár (1 v 1)7.00
0G 0A0G 0A
6.92Obranca (4 v 4)6.80
2G 3A1G 1A
6.92Záložník (4 v 5)6.71
11G 2A0G 0A
6.32Útočník (2 v 1)
0G 0A0G 0A
FC Thun4-3-1-2
38BrankárMateo Matić
37ObrancaLucien Dähler6.91G2A
34ObrancaNicola Sutter
19ObrancaJan Bamert7.01G1A
5ObrancaDominik Franke6.8
6ZáložníkLeonardo Bertone7.310G2A
8ZáložníkVasilije Janjičić6.6
16ZáložníkJustin Roth6.91G
27ZáložníkDaniel Dos Santos Correia
33ÚtočníkMarc Gutbub6.3
20ÚtočníkKoro Koné
Grasshoppers4-2-3-1
71BrankárJustin Hammel7.0
2ObrancaDirk Abels6.81G1A
4ObrancaKristers Tobers
15ObrancaAyumu Seko
14ObrancaThéo Ndicka Matam
7ZáložníkTsiy William Ndenge
6ZáložníkAmir Abrashi6.7
77ZáložníkFilipe de Carvalho Ferreira
8ZáložníkGiotto Morandi
21ZáložníkAwer Mabil
22ÚtočníkFrancis Momoh

Prehľad zápasu

Grasshoppers zdolal FC Thun 2:1. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: G. Morandi 3′, K. Kone 43′ (pen.), Asumah Abubakar 90′. Bolo udelených 4 žltých kariet, 1 červených kariet. Očakávané góly: FC Thun 2.85 — Grasshoppers 1.11. FC Thun urobil 5 striedaní, Grasshoppers urobil 3.

Rivalita od 2025

FC Thun vs Grasshoppers vzájomné výsledky

3 stretnutí
FC Thun
2
výhier
Remízy
1
Grasshoppers
0
výhier
Góly spolu
12 · 4.0/zápas
Obaja skórovali
3/3 · 100%
Nad 2,5
2/3 · 67%

Aktuálna forma

FC Thun

LLWLLW

Grasshoppers

LLLWLL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 15. 3. 2026