Menu

Shandong Luneng vs Changchun Yatai

Jinan Olympic Sports Center Stadium, Ji'nan1. marca 2024 o 11:00
Rozhodca: Zhang Lei

Udalosti zápasu

Shandong Luneng
Changchun Yatai
Výkop
Cryzan

asistencia: Matheus Pato

3′
22′
Zhang YufengZhang Huachen
Jadson

asistencia: Li Yuanyi

45+7′
Polčas
46′
Abduhamit AbdugheniLi Shenyuan
V. Qazaishvili

asistencia: Matheus Pato

61′
Peng XinliHuang Zhengyu
62′
Xie WennengPedro Delgado
62′
62′
Wang JinxianLiu Yun
Jadson65′
V. QazaishviliChen Pu
70′
Matheus PatoBi Jinhao
70′
81′
R. Berić

asistencia: Guilherme Marques

Li YuanyiShi Songchen
83′
86′Peter Žulj
90+3′
Tan Long

asistencia: Liu Yun

Riadny čas

Štatistiky zápasu

9Shots on Goal4
10Shots off Goal1
29Total Shots7
10Blocked Shots2
16Shots insidebox4
13Shots outsidebox3
20Fouls16
13Corner Kicks2
1Offsides1
51%Ball Possession49%
5Yellow Cards3
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves5
405Total passes405
310Passes accurate296
77%Passes %73%
2.56expected_goals0.73

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Shandong Luneng je 7.18, v porovnaní s 6.73 u Changchun Yatai. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Shandong Luneng je Cryzan (7.91), u Changchun Yatai je to L. Rosić (7.06).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Shandong Luneng prispeli v tejto sezóne 45 gólmi a 36 asistenciami, na čele s V. Qazaishvili (27G). U Changchun Yatai je to 12 gólov a 3 asistencií s lídrom Tan Long (9G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Shandong Luneng nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.93, zatiaľ čo Changchun Yatai má 4 obrancov s priemerom 6.78. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Shandong Luneng nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 7.33, oproti 4 u Changchun Yatai s hodnotením 6.86. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Shandong Luneng nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 2 u Changchun Yatai s priemerom 6.96. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Disciplína

Hráči základu Shandong Luneng nazbierali v tejto sezóne 25 žltých kariet, v porovnaní s 14 u Changchun Yatai. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Shandong Luneng je 30.8 (najmladší: Xie Wenneng (24), najstarší: Wang Dalei (36)), zatiaľ čo Changchun Yatai má priemer 30.7 (najmladší: Abduhamit Abdugheni (27), najstarší: Tan Long (37)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Shandong Luneng majú priemerne 25 ligových štartov, oproti 17 u Changchun Yatai. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Shandong Luneng4-2-3-14-4-2Changchun Yatai
GKDEFMIDFWD
14Dalei2Lei4Jadson27Ke11Yang22Yuanyi25Xinli23Wenneng9Cryzan10Qazaish.7Pato28Zhifeng2Abdughe.4Rosić26Mincheng24Zhiyu29Long20Yufeng44Žulj8Jinxian40Marques9Berić

Náhradníci

Tréner: Choi Kang-Hee

Náhradníci

Tréner: Chen Yang

Shandong LunengSila pozíciíChangchun Yatai
7.18
Ø Hodnotenie
6.73
6.95Brankár (1 v 1)6.19
0G 0A0G 0A
6.93Obranca (4 v 4)6.78
2G 5A1G 0A
7.33Záložník (5 v 4)6.86
43G 31A9G 1A
Útočník (1 v 2)6.96
0G 0A2G 2A
Shandong Luneng4-2-3-1
14BrankárWang Dalei7.0
2ObrancaTong Lei
4ObrancaJadson
27ObrancaShi Ke6.71A
11ObrancaLiu Yang7.12G4A
22ZáložníkLi Yuanyi7.21G8A
25ZáložníkPeng Xinli6.71A
23ZáložníkXie Wenneng7.04G8A
9ZáložníkCryzan7.911G9A
10ZáložníkV. Qazaishvili7.827G5A
7ÚtočníkMatheus Pato
Changchun Yatai4-4-2
28BrankárWang Zhifeng6.2
2ObrancaAbduhamit Abdugheni6.7
4ObrancaL. Rosić7.11G
26ObrancaYuan Mincheng
24ObrancaYan Zhiyu6.5
29ZáložníkTan Long6.99G1A
20ZáložníkZhang Yufeng
44ZáložníkP. Žulj
8ZáložníkWang Jinxian
40ÚtočníkGuilherme Marques
9ÚtočníkR. Berić7.02G2A

Prehľad zápasu

Shandong Luneng zdolal Changchun Yatai 4:2. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: Cryzan 3′, Matheus Pato 41′, Jadson 45′, V. Qazaishvili 61′, R. Berić 81′, Tan Long 90′. Bolo udelených 8 žltých kariet. Shandong Luneng mal 51% držanie lopty, Changchun Yatai mal 49%. Shandong Luneng mal 29 striel (9 na bránu), Changchun Yatai mal 7 (4 na bránu). Očakávané góly: Shandong Luneng 2.56 — Changchun Yatai 0.73. Shandong Luneng urobil 5 striedaní, Changchun Yatai urobil 3.

Rivalita od 2016

Shandong Luneng vs Changchun Yatai vzájomné výsledky

15 stretnutí
Shandong Luneng
11
výhier
Remízy
4
Changchun Yatai
0
výhier
Góly spolu
44 · 2.9/zápas
Obaja skórovali
10/15 · 67%
Nad 2,5
10/15 · 67%

Aktuálna forma

Shandong Luneng

WWWDDD

Changchun Yatai

LLDLDD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026