Menu

Changchun Yatai vs Chengdu Better City

Changchun Sports Center Stadium, Changchun14. apríla 2024 o 09:30

Udalosti zápasu

Changchun Yatai
Chengdu Better City
Výkop
Guilherme Marques

asistencia: Tan Long

12′
Polčas
46′
Yan DinghaoAndrigo
53′
Hu RuibaoYang Shuai
54′Shuai Yang
Guilherme MarquesWang Jinxian
62′
Robert Berić64′
67′
Yang YimingFeng Zhuoyi
67′
Mirahmetjan MuzepperRômulo
He Yiran76′
VAR
79′Penalty cancelled
Yan ZhiyuLiao Chengjian
82′
86′
Chow TimAi Kesen
Robert Berić90+7′
Robert Berić90+7′
Zhang HuachenZhang Yufeng
90+4′
90+4′
Felipe

asistencia: Wei Shihao

90+18′
8 Wei Shihao

asistencia: Rômulo

Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal6
3Shots off Goal8
6Total Shots15
0Blocked Shots1
6Shots insidebox12
0Shots outsidebox3
21Fouls13
2Corner Kicks6
5Offsides2
32%Ball Possession68%
3Yellow Cards1
1Red Cards0
4Goalkeeper Saves2
244Total passes512
145Passes accurate397
59%Passes %78%
1.05expected_goals1.28

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Changchun Yatai je 6.75, v porovnaní s 7.14 u Chengdu Better City. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Changchun Yatai je R. Berić (6.96), u Chengdu Better City je to T. Letschert (7.70).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Changchun Yatai prispeli v tejto sezóne 12 gólmi a 5 asistenciami, na čele s Tan Long (9G). U Chengdu Better City je to 39 gólov a 24 asistencií s lídrom Felipe (15G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Changchun Yatai nasadzuje 5 obrancov s priemerným hodnotením 6.65, zatiaľ čo Chengdu Better City má 3 obrancov s priemerom 7.70. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Changchun Yatai nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.80, oproti 4 u Chengdu Better City s hodnotením 6.94. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Changchun Yatai nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.96, v porovnaní s 3 u Chengdu Better City s priemerom 7.21. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne —% u Changchun Yatai a 51% u Chengdu Better City. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Changchun Yatai nazbierali v tejto sezóne 10 žltých kariet, v porovnaní s 28 u Chengdu Better City. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Changchun Yatai je 30.4 (najmladší: He Yiran (20), najstarší: Tan Long (37)), zatiaľ čo Chengdu Better City má priemer 30.7 (najmladší: Y. Gurfinkel (27), najstarší: Tang Miao (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Changchun Yatai majú priemerne 14 ligových štartov, oproti 21 u Chengdu Better City. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Changchun Yatai5-4-13-4-2-1Chengdu Better City
GKDEFMIDFWD
42Dehai5Shenyuan34Yiran26Mincheng32Guoliang24Zhiyu40Marques44Žulj6Huachen29Long9Berić33Yan23Yiming4Letsche.5Ruibao20Miao25Muzepper8Tim11Gurfink.15Dinghao7Shihao21Felipe

Náhradníci

Tréner: Chen Yang

Náhradníci

Tréner: Seo Jung-Won

Changchun YataiSila pozíciíChengdu Better City
6.75
Ø Hodnotenie
7.14
6.65Obranca (5 v 3)7.70
0G 2A5G 2A
6.80Záložník (4 v 4)6.94
10G 1A7G 9A
6.96Útočník (1 v 3)7.21
2G 2A27G 13A
Changchun Yatai5-4-1
42BrankárZou Dehai
5ObrancaLi Shenyuan6.61A
34ObrancaHe Yiran6.81A
26ObrancaYuan Mincheng
32ObrancaSun Guoliang
24ObrancaYan Zhiyu6.5
40ZáložníkGuilherme Marques
44ZáložníkP. Žulj
6ZáložníkZhang Huachen6.71G
29ZáložníkTan Long6.99G1A
9ÚtočníkR. Berić7.02G2A
Chengdu Better City3-4-2-1
33BrankárZhang Yan
23ObrancaYang Yiming
4ObrancaT. Letschert7.75G2A
5ObrancaHu Ruibao
20ZáložníkTang Miao6.7
25ZáložníkMirahmetjan Muzepper6.7
8ZáložníkChow Tim7.15G3A
11ZáložníkY. Gurfinkel7.32G6A
15ÚtočníkYan Dinghao6.82G1A
7ÚtočníkWei Shihao7.210G8A
21ÚtočníkFelipe7.715G4A

Prehľad zápasu

Chengdu Better City zdolal Changchun Yatai 2:1. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: Guilherme Marques 12′, Felipe 90′, 8 Wei Shihao 90′. Bolo udelených 4 žltých kariet, 1 červených kariet. Changchun Yatai mal 32% držanie lopty, Chengdu Better City mal 68%. Changchun Yatai mal 6 striel (3 na bránu), Chengdu Better City mal 15 (6 na bránu). Očakávané góly: Changchun Yatai 1.05 — Chengdu Better City 1.28. Changchun Yatai urobil 3 striedaní, Chengdu Better City urobil 5. VAR zasiahol: Penalty cancelled (Timo Letschert 79′).

Rivalita od 2025

Changchun Yatai vs Chengdu Better City vzájomné výsledky

2 stretnutí
Changchun Yatai
0
výhier
Remízy
0
Chengdu Better City
2
výhier
Góly spolu
4 · 2.0/zápas
Obaja skórovali
1/2 · 50%
Nad 2,5
1/2 · 50%

Aktuálna forma

Changchun Yatai

LLDLDD

Chengdu Better City

LLDDDD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 15. 3. 2026