Menu

Shanghai Shenhua vs Changchun Yatai

Shanghai Stadium, Shanghai13. júla 2024 o 14:00
Rozhodca: Li Haixin

Udalosti zápasu

Shanghai Shenhua
Changchun Yatai
Výkop
11′
P. Žulj
João Teixeira

asistencia: Gao Tianyi

39′
Polčas
46′
Dilumut TudiZhang Yufeng
Gao TianyiYu Hanchao
57′
63′
He YiranJiang Wenhao
C. Malele

Penalty

67′
Xie PengfeiDai Wai-Tsun
68′
75′
Wang Jinxian

asistencia: Abduhamit Abdugheni

Zhu Chenjie

asistencia: Dai Wai-Tsun

78′
79′
Wang YuTan Long
Wilson ManafáYang Zexiang
80′
Xu HaoyangChan Shinichi
80′
85′
Wang JinxianLiu Yun
Riadny čas

Štatistiky zápasu

7Shots on Goal6
10Shots off Goal5
25Total Shots13
8Blocked Shots2
17Shots insidebox8
8Shots outsidebox5
16Fouls11
7Corner Kicks5
1Offsides1
57%Ball Possession43%
1Yellow Cards2
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves4
436Total passes338
377Passes accurate269
86%Passes %80%
0expected_goals0
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Shanghai Shenhua je 7.10, v porovnaní s 6.83 u Changchun Yatai. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Shanghai Shenhua je Gao Tianyi (7.50), u Changchun Yatai je to L. Rosić (7.06).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Shanghai Shenhua prispeli v tejto sezóne 16 gólmi a 19 asistenciami, na čele s João Teixeira (6G). U Changchun Yatai je to 3 gólov a 3 asistencií s lídrom R. Berić (2G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Shanghai Shenhua nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.06, zatiaľ čo Changchun Yatai má 4 obrancov s priemerom 6.87. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Shanghai Shenhua nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 7.23, oproti 5 u Changchun Yatai s hodnotením 6.60. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Shanghai Shenhua nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 1 u Changchun Yatai s priemerom 6.96. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 45% u Shanghai Shenhua a —% u Changchun Yatai. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Shanghai Shenhua nazbierali v tejto sezóne 24 žltých kariet, v porovnaní s 22 u Changchun Yatai. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Shanghai Shenhua je 28.3 (najmladší: Jiang Shenglong (25), najstarší: I. Amadou (32)), zatiaľ čo Changchun Yatai má priemer 29.1 (najmladší: He Yiran (20), najstarší: S. Sunzu (36)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Shanghai Shenhua majú priemerne 21 ligových štartov, oproti 19 u Changchun Yatai. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Shanghai Shenhua4-2-3-14-1-4-1Changchun Yatai
GKDEFMIDFWD
30Yaxiong13Manafá4Shenglo.5Chenjie7Haoyang33Haijian6Amadou17Tianyi10Teixeira14Pengfei11Malele23Yake2Abdughe.31Sunzu4Rosić34Yiran35Yu10Serginho16Tudi44Žulj8Jinxian9Berić

Náhradníci

Tréner: L. Slutskiy

Náhradníci

Tréner: Xie Hui

Shanghai ShenhuaSila pozíciíChangchun Yatai
7.10
Ø Hodnotenie
6.83
6.66Brankár (1 v 1)7.01
0G 0A0G 0A
7.06Obranca (4 v 4)6.87
6G 6A1G 1A
7.23Záložník (5 v 5)6.60
10G 13A0G 0A
Útočník (1 v 1)6.96
0G 0A2G 2A
Shanghai Shenhua4-2-3-1
30BrankárBao Yaxiong6.7
13ObrancaWilson Manafá7.13A
4ObrancaJiang Shenglong7.34G
5ObrancaZhu Chenjie7.11G2A
7ObrancaXu Haoyang6.81G1A
33ZáložníkWang Haijian6.91G
6ZáložníkI. Amadou6.81A
17ZáložníkGao Tianyi7.52G8A
10ZáložníkJoão Teixeira7.56G3A
14ZáložníkXie Pengfei7.51G1A
11ÚtočníkC. Malele
Changchun Yatai4-1-4-1
23BrankárWu Yake7.0
2ObrancaAbduhamit Abdugheni6.7
31ObrancaS. Sunzu6.9
4ObrancaL. Rosić7.11G
34ObrancaHe Yiran6.81A
35ZáložníkWang Yu6.5
10ZáložníkSerginho
16ZáložníkDilumut Tudi6.7
44ZáložníkP. Žulj
8ZáložníkWang Jinxian
9ÚtočníkR. Berić7.02G2A

Prehľad zápasu

Shanghai Shenhua zdolal Changchun Yatai 3:2. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: P. Žulj 11′, João Teixeira 39′, C. Malele 67′ (pen.), Wang Jinxian 75′, Zhu Chenjie 78′. Bolo udelených 3 žltých kariet. Shanghai Shenhua mal 57% držanie lopty, Changchun Yatai mal 43%. Shanghai Shenhua mal 25 striel (7 na bránu), Changchun Yatai mal 13 (6 na bránu). Shanghai Shenhua urobil 4 striedaní, Changchun Yatai urobil 4.

Rivalita od 2016

Shanghai Shenhua vs Changchun Yatai vzájomné výsledky

15 stretnutí
Shanghai Shenhua
6
výhier
Remízy
6
Changchun Yatai
3
výhier
Góly spolu
31 · 2.1/zápas
Obaja skórovali
9/15 · 60%
Nad 2,5
6/15 · 40%

Aktuálna forma

Shanghai Shenhua

LLLLWL

Changchun Yatai

LLDLDD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026