Menu

Grasshoppers vs Fc Luzern

Stadion Letzigrund, Zürich27. júla 2024 o 18:00
22
Hostia

FC Luzern

Rozhodca: L. Piccolo

Udalosti zápasu

Grasshoppers
FC Luzern
Výkop
Amir Abrashi11′
22′Jakub Kadák
42′
L. Villiger

asistencia: S. Karweina

Polčas
N. Muci

asistencia: T. Ndicka

54′
59′
A. StankovićN. Beloko
59′
J. KadákT. Owusu
59′
D. UlrichS. Ottiger
68′
S. KarweinaT. Klidje
P. Schürpf

asistencia: A. Mabil

70′
A. AbrashiT. Ndenge
72′
P. SchürpfF. de Carvalho
72′
N. MuciD. Babunski
72′
77′
S. KnezevicK. Spadanuda
Awer Mabil80′
A. MabilAsumah Abubakar
81′
85′
T. Klidje

asistencia: K. Spadanuda

88′Andrejs Cigaņiks
G. MorandiT. Meyer
90′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal8
3Shots off Goal2
11Total Shots12
3Blocked Shots2
6Shots insidebox7
5Shots outsidebox5
12Fouls12
9Corner Kicks4
3Offsides3
55%Ball Possession45%
2Yellow Cards2
0Red Cards0
6Goalkeeper Saves3
384Total passes334
294Passes accurate258
77%Passes %77%
0.72expected_goals1.04
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Grasshoppers je 6.70, v porovnaní s 6.75 u FC Luzern. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Grasshoppers je M. Paskotši (7.15), u FC Luzern je to P. Loretz (6.95).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Grasshoppers prispeli v tejto sezóne 5 gólmi a 1 asistenciami, na čele s N. Muci (3G). U FC Luzern je to 10 gólov a 11 asistencií s lídrom L. Villiger (5G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Grasshoppers nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.63, zatiaľ čo FC Luzern má 5 obrancov s priemerom 6.71. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Grasshoppers nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.71, oproti 3 u FC Luzern s hodnotením 6.74. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Grasshoppers nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.50, v porovnaní s 2 u FC Luzern s priemerom 6.68. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 67% u Grasshoppers a 74% u FC Luzern. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Grasshoppers nazbierali v tejto sezóne 11 žltých kariet, v porovnaní s 26 u FC Luzern. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Grasshoppers je 27.4 (najmladší: M. Paskotši (22), najstarší: A. Abrashi (35)), zatiaľ čo FC Luzern má priemer 26.1 (najmladší: P. Loretz (22), najstarší: S. Knezevic (29)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Grasshoppers majú priemerne 15 ligových štartov, oproti 19 u FC Luzern. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Grasshoppers4-2-3-15-3-2FC Luzern
GKDEFMIDFWD
71Hammel26Paskotši4Tobers3Decarli14Ndicka6Abrashi15Seko21Mabil10Morandi11Schürpf9Muci1Loretz22Ulrich4Jaquez3Löfgren5Knezevic14Ciganiks20Dorn8Stankov.16Kadák27Villiger10Karweina

Náhradníci

Tréner: M. Schällibaum

Náhradníci

Tréner: M. Frick

GrasshoppersSila pozíciíFC Luzern
6.70
Ø Hodnotenie
6.75
7.00Brankár (1 v 1)6.95
0G 0A0G 0A
6.63Obranca (4 v 5)6.71
2G 0A1G 3A
6.71Záložník (5 v 3)6.74
0G 0A3G 4A
6.50Útočník (1 v 2)6.68
3G 1A6G 4A
Grasshoppers4-2-3-1
71BrankárJ. Hammel7.0
26ObrancaM. Paskotši7.21G
4ObrancaK. Tobers
3ObrancaS. Decarli6.11G
14ObrancaT. Ndicka
6ZáložníkA. Abrashi6.7
15ZáložníkA. Seko
21ZáložníkA. Mabil
10ZáložníkG. Morandi
11ZáložníkP. Schürpf
9ÚtočníkN. Muci6.53G1A
FC Luzern5-3-2
1BrankárP. Loretz7.0
22ObrancaD. Ulrich
4ObrancaL. Jaquez
3ObrancaJ. Löfgren
5ObrancaS. Knezevic6.7
14ObrancaA. Ciganiks6.81G3A
20ZáložníkP. Dorn6.73G4A
8ZáložníkA. Stanković
16ZáložníkJ. Kadák
27ÚtočníkL. Villiger6.85G3A
10ÚtočníkS. Karweina6.61G1A

Prehľad zápasu

Grasshoppers a FC Luzern remizovali 2:2. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: L. Villiger 42′, N. Muci 54′, P. Schürpf 70′, T. Klidje 85′. Bolo udelených 4 žltých kariet. Grasshoppers mal 55% držanie lopty, FC Luzern mal 45%. Grasshoppers mal 11 striel (5 na bránu), FC Luzern mal 12 (8 na bránu). Očakávané góly: Grasshoppers 0.72 — FC Luzern 1.04. Grasshoppers urobil 5 striedaní, FC Luzern urobil 5.

Rivalita od 2016

Grasshoppers vs FC Luzern vzájomné výsledky

34 stretnutí
Grasshoppers
4
výhier
Remízy
11
FC Luzern
19
výhier
Góly spolu
102 · 3.0/zápas
Obaja skórovali
22/34 · 65%
Nad 2,5
16/34 · 47%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 43 v 2026

Aktuálna forma

Grasshoppers

LLLWLL

FC Luzern

WWDLWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026