Menu

Fc Sion vs Lausanne

Stade de Tourbillon, Sion27. júla 2024 o 18:00
Domáci

FC Sion

40
Hostia

Lausanne

Udalosti zápasu

FC Sion
Lausanne
Výkop
T. Berdayes

asistencia: D. Sorgić

7′
A. Kabacalman

Penalty

10′
22′Olivier Custodio
42′
F. DiabatéA. Ajdini
Ali Kabacalman45′
Polčas
60′
T. OkouK. de la Fuente
60′
N. DussenneG. Szalai
60′
A. SanchesJ. Roche
62′Konrad de la Fuente
D. SorgićK. Bua
66′
T. BouchlarhemD. Djokic
66′
A. KabacalmanC. Souza
73′
77′
M. PoatyM. Polster
80′Mamadou Kaly Sene
I. ChouarefG. Rusev
83′
T. BerdayesL. Chipperfield
83′
C. Souza
83′
N. Lavanchy

asistencia: K. Bua

90′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

11Shots on Goal2
2Shots off Goal7
15Total Shots13
2Blocked Shots4
10Shots insidebox10
5Shots outsidebox3
9Fouls7
7Corner Kicks7
1Offsides1
42%Ball Possession58%
1Yellow Cards3
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves7
345Total passes465
271Passes accurate393
79%Passes %85%
2.63expected_goals0.49
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Sion je 6.92, v porovnaní s 6.87 u Lausanne. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Sion je A. Kabacalman (7.20), u Lausanne je to K. Letica (7.17).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Sion prispeli v tejto sezóne 14 gólmi a 20 asistenciami, na čele s I. Chouaref (7G). U Lausanne je to 8 gólov a 7 asistencií s lídrom O. Custodio (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Sion nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.94, zatiaľ čo Lausanne má 4 obrancov s priemerom 6.83. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Sion nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.85, oproti 3 u Lausanne s hodnotením 6.88. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Sion nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 7.16, v porovnaní s 3 u Lausanne s priemerom 6.70. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 79% u FC Sion a 75% u Lausanne. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Sion nazbierali v tejto sezóne 27 žltých kariet, v porovnaní s 17 u Lausanne. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Sion je 26.4 (najmladší: T. Berdayes (23), najstarší: N. Lavanchy (32)), zatiaľ čo Lausanne má priemer 28.0 (najmladší: K. Sène (24), najstarší: N. Dussenne (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Sion majú priemerne 31 ligových štartov, oproti 23 u Lausanne. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Sion4-4-24-3-3Lausanne
GKDEFMIDFWD
16Fayulu14Lavanchy2Schmied4Diouf20Hefti29Berdayes88Kabacal.8Costa11Bouchla.7Chouaref9Sorgić25Letica34Giger14Mouanga6Dussenne18Poaty80Sanches10Custodio24Bernede92Okou9Sène11Diabaté

Náhradníci

Tréner: D. Tholot

Náhradníci

Tréner: L. Magnin

FC SionSila pozíciíLausanne
6.92
Ø Hodnotenie
6.87
Brankár (1 v 1)7.17
0G 0A0G 0A
6.94Obranca (4 v 4)6.83
1G 8A2G 3A
6.85Záložník (4 v 3)6.88
6G 6A3G 4A
7.16Útočník (2 v 3)6.70
7G 6A3G 0A
FC Sion4-4-2
16BrankárT. Fayulu
14ObrancaN. Lavanchy7.01G2A
2ObrancaJ. Schmied
4ObrancaG. Diouf
20ObrancaN. Hefti6.96A
29ZáložníkT. Berdayes6.52G2A
88ZáložníkA. Kabacalman7.23G1A
8ZáložníkBaltazar Costa7.11G2A
11ZáložníkT. Bouchlarhem6.61A
7ÚtočníkI. Chouaref7.27G6A
9ÚtočníkD. Sorgić
Lausanne4-3-3
25BrankárK. Letica7.2
34ObrancaR. Giger
14ObrancaK. Mouanga7.01G1A
6ObrancaN. Dussenne6.7
18ObrancaM. Poaty6.71G2A
80ZáložníkA. Sanches
10ZáložníkO. Custodio6.93G4A
24ZáložníkA. Bernede
92ÚtočníkT. Okou
9ÚtočníkK. Sène6.73G
11ÚtočníkF. Diabaté

Prehľad zápasu

FC Sion zdolal Lausanne 4:0. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: T. Berdayes 7′, A. Kabacalman 10′ (pen.), C. Souza 83′, N. Lavanchy 90′. Bolo udelených 4 žltých kariet. FC Sion mal 42% držanie lopty, Lausanne mal 58%. FC Sion mal 15 striel (11 na bránu), Lausanne mal 13 (2 na bránu). Očakávané góly: FC Sion 2.63 — Lausanne 0.49. FC Sion urobil 5 striedaní, Lausanne urobil 5.

Rivalita od 2016

FC Sion vs Lausanne vzájomné výsledky

23 stretnutí
FC Sion
11
výhier
Remízy
6
Lausanne
6
výhier
Góly spolu
50 · 2.2/zápas
Obaja skórovali
10/23 · 43%
Nad 2,5
8/23 · 35%

Aktuálna forma

FC Sion

WWWWDW

Lausanne

LWLWLL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026