Menu

Fc Basel 1893 vs Fc Lugano

St. Jakob-Park, Basel27. júla 2024 o 20:30
12
Hostia

FC Lugano

Rozhodca: L. Fähndrich

Udalosti zápasu

FC Basel 1893
FC Lugano
Výkop
8′
I. Aliseda

asistencia: Z. Brault-Guillard

Polčas
L. Leroy

asistencia: A. Ajeti

50′
53′Albian Hajdari
56′
H. MahouY. Cimignani
56′
I. AlisedaU. Bislimi
Leo Leroy59′
Arnau ComasF. van Breemen
65′
K. RüeggM. Šotiček
65′
69′
K. Przybyłko

asistencia: Daniel Dos Santos

70′
Daniel Dos SantosM. Bottani
70′
H. MahmoudR. Macek
L. LeroyB. Fink
77′
A. BarišićF. Frei
78′
78′
K. PrzybyłkoO. Doumbia
B. TraoréR. Beney
82′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

8Shots on Goal4
4Shots off Goal1
22Total Shots6
10Blocked Shots1
11Shots insidebox6
11Shots outsidebox0
7Fouls8
4Corner Kicks2
0Offsides2
41%Ball Possession59%
1Yellow Cards1
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves7
354Total passes541
282Passes accurate439
80%Passes %81%
2.42expected_goals0.96
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Basel 1893 je 6.96, v porovnaní s 6.91 u FC Lugano. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Basel 1893 je M. Hitz (7.51), u FC Lugano je to A. Saipi (7.75).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Basel 1893 prispeli v tejto sezóne 17 gólmi a 10 asistenciami, na čele s B. Traoré (9G). U FC Lugano je to 17 gólov a 20 asistencií s lídrom A. Grgic (7G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Basel 1893 nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 7.12, zatiaľ čo FC Lugano má 4 obrancov s priemerom 6.66. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Basel 1893 nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.95, oproti 5 u FC Lugano s hodnotením 6.96. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Basel 1893 nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.68, v porovnaní s 1 u FC Lugano s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 80% u FC Basel 1893 a 84% u FC Lugano. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Basel 1893 nazbierali v tejto sezóne 24 žltých kariet, v porovnaní s 38 u FC Lugano. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Basel 1893 je 26.1 (najmladší: A. Kade (21), najstarší: M. Hitz (38)), zatiaľ čo FC Lugano má priemer 24.9 (najmladší: Martim Marques (21), najstarší: A. Grgic (29)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Basel 1893 majú priemerne 23 ligových štartov, oproti 23 u FC Lugano. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Basel 18933-4-34-2-3-1FC Lugano
GKDEFMIDFWD
1Hitz26Barišić32Adjetey4Comas27Rüegg37Avdulla.22Leroy31Schmid30Kade23Ajeti11Traoré1Saipi2Brault-.6Papadop.5Hajdari26Marques29Mahmoud8Grgic18Mahou27Santos31Aliseda93Przybył.

Náhradníci

Tréner: F. Celestini

Náhradníci

Tréner: M. Croci-Torti

FC Basel 1893Sila pozíciíFC Lugano
6.96
Ø Hodnotenie
6.91
7.51Brankár (1 v 1)7.75
0G 0A0G 0A
7.12Obranca (3 v 4)6.66
0G 0A4G 2A
6.95Záložník (4 v 5)6.96
4G 6A13G 18A
6.68Útočník (3 v 1)
13G 4A0G 0A
FC Basel 18933-4-3
1BrankárM. Hitz7.5
26ObrancaA. Barišić7.2
32ObrancaJ. Adjetey7.0
4ObrancaArnau Comas
27ZáložníkK. Rüegg6.7
37ZáložníkL. Avdullahu
22ZáložníkL. Leroy6.91G1A
31ZáložníkD. Schmid7.33G5A
30ÚtočníkA. Kade6.5
23ÚtočníkA. Ajeti6.44G1A
11ÚtočníkB. Traoré7.29G3A
FC Lugano4-2-3-1
1BrankárA. Saipi7.8
2ObrancaZ. Brault-Guillard6.5
6ObrancaA. Papadopoulos7.03G
5ObrancaA. Hajdari6.5
26ObrancaMartim Marques6.51G2A
29ZáložníkH. Mahmoud6.71G
8ZáložníkA. Grgic7.47G6A
18ZáložníkH. Mahou6.81G2A
27ZáložníkDaniel Dos Santos6.94G10A
31ZáložníkI. Aliseda
93ÚtočníkK. Przybyłko

Prehľad zápasu

FC Lugano zdolal FC Basel 1893 2:1. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: I. Aliseda 8′, L. Leroy 50′, K. Przybyłko 69′. Bolo udelených 2 žltých kariet. FC Basel 1893 mal 41% držanie lopty, FC Lugano mal 59%. FC Basel 1893 mal 22 striel (8 na bránu), FC Lugano mal 6 (4 na bránu). Očakávané góly: FC Basel 1893 2.42 — FC Lugano 0.96. FC Basel 1893 urobil 5 striedaní, FC Lugano urobil 5.

Rivalita od 2016

FC Basel 1893 vs FC Lugano vzájomné výsledky

38 stretnutí
FC Basel 1893
15
výhier
Remízy
13
FC Lugano
10
výhier
Góly spolu
113 · 3.0/zápas
Obaja skórovali
23/38 · 61%
Nad 2,5
20/38 · 53%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 44 v 2020

Aktuálna forma

FC Basel 1893

WLLDWW

FC Lugano

WWWWDD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026