Menu

Grasshoppers vs Fc Basel 1893

Stadion Letzigrund, Zürich3. augusta 2024 o 18:00
03

Udalosti zápasu

Grasshoppers
FC Basel 1893
Výkop
20′Adrian Leon Barišić
Pascal Schürpf22′
25′
B. Traoré
28′Anton Kade
36′
T. Barry

asistencia: B. Traoré

42′Leo Leroy
45+2′Leon Avdullahu
Polčas
Kristers Tobers52′
Maksim Paskotsi54′
58′
T. Barry

asistencia: A. Ajeti

P. SchürpfAsumah Abubakar
60′
A. MabilE. Maurin
60′
N. MuciD. Babunski
60′
60′
L. LeroyF. Frei
60′
B. TraoréB. Fink
G. MorandiF. de Carvalho
73′
73′
T. BarryM. Šotiček
73′
F. van BreemenN. Vouilloz
M. PaskotšiS. Stroscio
78′
79′
L. AvdullahuT. Xhaka
VAR
83′Goal cancelled
Simone Stroscio90+5′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

1Shots on Goal3
6Shots off Goal5
12Total Shots9
5Blocked Shots1
10Shots insidebox4
2Shots outsidebox5
15Fouls14
9Corner Kicks4
0Offsides3
55%Ball Possession45%
5Yellow Cards4
0Red Cards0
0Goalkeeper Saves1
434Total passes374
338Passes accurate287
78%Passes %77%
1.20expected_goals0.96
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Grasshoppers je 6.70, v porovnaní s 6.92 u FC Basel 1893. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Grasshoppers je M. Paskotši (7.15), u FC Basel 1893 je to M. Hitz (7.51).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Grasshoppers prispeli v tejto sezóne 5 gólmi a 1 asistenciami, na čele s N. Muci (3G). U FC Basel 1893 je to 17 gólov a 10 asistencií s lídrom B. Traoré (9G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Grasshoppers nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.63, zatiaľ čo FC Basel 1893 má 3 obrancov s priemerom 6.84. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Grasshoppers nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.71, oproti 4 u FC Basel 1893 s hodnotením 6.89. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Grasshoppers nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.50, v porovnaní s 3 u FC Basel 1893 s priemerom 6.78. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 67% u Grasshoppers a 80% u FC Basel 1893. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Grasshoppers nazbierali v tejto sezóne 11 žltých kariet, v porovnaní s 23 u FC Basel 1893. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Grasshoppers je 27.4 (najmladší: M. Paskotši (22), najstarší: A. Abrashi (35)), zatiaľ čo FC Basel 1893 má priemer 25.6 (najmladší: A. Kade (21), najstarší: M. Hitz (38)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Grasshoppers majú priemerne 15 ligových štartov, oproti 21 u FC Basel 1893. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Grasshoppers4-2-3-13-4-3FC Basel 1893
GKDEFMIDFWD
71Hammel26Paskotši4Tobers3Decarli14Ndicka6Abrashi15Seko21Mabil10Morandi11Schürpf9Muci1Hitz26Barišić32Adjetey25Breemen30Kade22Leroy37Avdulla.31Schmid9Barry23Ajeti11Traoré

Náhradníci

Tréner: M. Schällibaum

Náhradníci

Tréner: F. Celestini

GrasshoppersSila pozíciíFC Basel 1893
6.70
Ø Hodnotenie
6.92
7.00Brankár (1 v 1)7.51
0G 0A0G 0A
6.63Obranca (4 v 3)6.84
2G 0A0G 0A
6.71Záložník (5 v 4)6.89
0G 0A4G 6A
6.50Útočník (1 v 3)6.78
3G 1A13G 4A
Grasshoppers4-2-3-1
71BrankárJ. Hammel7.0
26ObrancaM. Paskotši7.21G
4ObrancaK. Tobers
3ObrancaS. Decarli6.11G
14ObrancaT. Ndicka
6ZáložníkA. Abrashi6.7
15ZáložníkA. Seko
21ZáložníkA. Mabil
10ZáložníkG. Morandi
11ZáložníkP. Schürpf
9ÚtočníkN. Muci6.53G1A
FC Basel 18933-4-3
1BrankárM. Hitz7.5
26ObrancaA. Barišić7.2
32ObrancaJ. Adjetey7.0
25ObrancaF. van Breemen6.3
30ZáložníkA. Kade6.5
22ZáložníkL. Leroy6.91G1A
37ZáložníkL. Avdullahu
31ZáložníkD. Schmid7.33G5A
9ÚtočníkT. Barry
23ÚtočníkA. Ajeti6.44G1A
11ÚtočníkB. Traoré7.29G3A

Prehľad zápasu

FC Basel 1893 zdolal Grasshoppers 3:0. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: B. Traoré 25′, T. Barry 36′, T. Barry 58′. Bolo udelených 9 žltých kariet. Grasshoppers mal 55% držanie lopty, FC Basel 1893 mal 45%. Grasshoppers mal 12 striel (1 na bránu), FC Basel 1893 mal 9 (3 na bránu). Očakávané góly: Grasshoppers 1.20 — FC Basel 1893 0.96. Grasshoppers urobil 5 striedaní, FC Basel 1893 urobil 5. VAR zasiahol: Goal cancelled (Bradley Fink 83′).

Rivalita od 2016

Grasshoppers vs FC Basel 1893 vzájomné výsledky

31 stretnutí
Grasshoppers
6
výhier
Remízy
5
FC Basel 1893
20
výhier
Góly spolu
87 · 2.8/zápas
Obaja skórovali
16/31 · 52%
Nad 2,5
15/31 · 48%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 35 v 2023

Aktuálna forma

Grasshoppers

LLLWLL

FC Basel 1893

WLLDWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026