Menu

Lausanne vs Fc St Gallen

Stade de la Tuilière, Lausanne4. augusta 2024 o 14:15
Domáci

Lausanne

34
Rozhodca: N. Gianforte

Udalosti zápasu

Lausanne
FC ST. Gallen
Výkop
1′
I. Schmidt
M. PoatyM. Polster
13′
Noë Dussenne18′
20′
W. Geubbels

Penalty

C. Okoroji

Own Goal

37′
Polčas
46′
L. GörtlerM. Stevanović
50′
C. Akolo

asistencia: B. Toma

54′Abdoulaye Diaby
58′Chima Okoroji
63′
W. GeubbelsM. Cisse
63′
C. OkorojiN. Yannick
70′
M. Cisse

asistencia: I. Schmidt

T. OkouK. de la Fuente
71′
K. SèneA. Ajdini
71′
71′
C. AkoloJ. Milošević
75′Albert Vallci
N. Dussenne

asistencia: O. Custodio

77′
79′Bastien Toma
F. Diabaté

asistencia: N. Dussenne

80′
Antoine Bernede84′
86′
C. WitzigC. Konietzke
Kevin Mouanga88′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

8Shots on Goal7
7Shots off Goal1
21Total Shots11
6Blocked Shots3
16Shots insidebox6
5Shots outsidebox5
15Fouls13
8Corner Kicks2
0Offsides3
51%Ball Possession49%
4Yellow Cards4
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves6
369Total passes374
277Passes accurate275
75%Passes %74%
3.50expected_goals1.78
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Lausanne je 6.85, v porovnaní s 7.28 u FC ST. Gallen. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Lausanne je K. Letica (7.17), u FC ST. Gallen je to W. Geubbels (8.50).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Lausanne prispeli v tejto sezóne 8 gólmi a 7 asistenciami, na čele s O. Custodio (3G). U FC ST. Gallen je to 18 gólov a 14 asistencií s lídrom L. Görtler (8G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Lausanne nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.80, zatiaľ čo FC ST. Gallen má 4 obrancov s priemerom 6.81. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Lausanne nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.88, oproti 4 u FC ST. Gallen s hodnotením 7.13. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Lausanne nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.70, v porovnaní s 2 u FC ST. Gallen s priemerom 8.50. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 74% u Lausanne a 69% u FC ST. Gallen. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Lausanne nazbierali v tejto sezóne 19 žltých kariet, v porovnaní s 21 u FC ST. Gallen. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Lausanne je 27.1 (najmladší: H. Abdallah (22), najstarší: N. Dussenne (33)), zatiaľ čo FC ST. Gallen má priemer 28.0 (najmladší: C. Witzig (24), najstarší: Jordi Quintillà (32)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Lausanne majú priemerne 21 ligových štartov, oproti 18 u FC ST. Gallen. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Lausanne4-3-34-3-1-2FC ST. Gallen
GKDEFMIDFWD
25Letica20Abdallah14Mouanga6Dussenne18Poaty80Sanches10Custodio24Bernede92Okou9Sène11Diabaté1Zigi33Schmidt15Diaby20Vallci36Okoroji16Görtler8Quintil.7Witzig24Toma9Geubbels10Akolo

Náhradníci

Tréner: L. Magnin

Náhradníci

Tréner: E. Maaßen

LausanneSila pozíciíFC ST. Gallen
6.85
Ø Hodnotenie
7.28
7.17Brankár (1 v 1)7.44
0G 0A0G 0A
6.80Obranca (4 v 4)6.81
2G 3A3G 4A
6.88Záložník (3 v 4)7.13
3G 4A12G 10A
6.70Útočník (3 v 2)8.50
3G 0A3G 0A
Lausanne4-3-3
25BrankárK. Letica7.2
20ObrancaH. Abdallah6.7
14ObrancaK. Mouanga7.01G1A
6ObrancaN. Dussenne6.7
18ObrancaM. Poaty6.71G2A
80ZáložníkA. Sanches
10ZáložníkO. Custodio6.93G4A
24ZáložníkA. Bernede
92ÚtočníkT. Okou
9ÚtočníkK. Sène6.73G
11ÚtočníkF. Diabaté
FC ST. Gallen4-3-1-2
1BrankárL. Zigi7.4
33ObrancaI. Schmidt
15ObrancaA. Diaby
20ObrancaA. Vallci6.71A
36ObrancaC. Okoroji6.93G3A
16ZáložníkL. Görtler7.38G7A
8ZáložníkJordi Quintillà7.2
7ZáložníkC. Witzig6.94G3A
24ZáložníkB. Toma
9ÚtočníkW. Geubbels8.53G
10ÚtočníkC. Akolo

Prehľad zápasu

FC ST. Gallen zdolal Lausanne 4:3. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: I. Schmidt 1′, W. Geubbels 20′ (pen.), C. Okoroji 37′ (o.g.), C. Akolo 50′, M. Cisse 70′, N. Dussenne 77′, F. Diabaté 80′. Bolo udelených 8 žltých kariet. Lausanne mal 51% držanie lopty, FC ST. Gallen mal 49%. Lausanne mal 21 striel (8 na bránu), FC ST. Gallen mal 11 (7 na bránu). Očakávané góly: Lausanne 3.50 — FC ST. Gallen 1.78. Lausanne urobil 3 striedaní, FC ST. Gallen urobil 5.

Rivalita od 2016

Lausanne vs FC ST. Gallen vzájomné výsledky

24 stretnutí
Lausanne
6
výhier
Remízy
4
FC ST. Gallen
14
výhier
Góly spolu
79 · 3.3/zápas
Obaja skórovali
12/24 · 50%
Nad 2,5
15/24 · 63%

Aktuálna forma

Lausanne

LWLWLL

FC ST. Gallen

LWWDWD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026