Menu

Bsc Young Boys vs Fc Zurich

Stadion Wankdorf, Bern4. augusta 2024 o 16:30
Domáci

BSC Young Boys

22
Hostia

FC Zurich

Rozhodca: L. Fähndrich

Udalosti zápasu

BSC Young Boys
FC Zurich
Výkop
VAR
5′Penalty confirmed
7′
A. Marchesano

Penalty

Y. Brecher

Own Goal

18′
34′Mariano Gómez
Polčas
46′
J. PereaJ. Okita
46′
M. GómezL. Kamberi
46′
B. KrasniqiA. Oko-Flex
47′Nikola Katić
51′Jonathan Okita
S. Ganvoula

asistencia: A. Husic

54′
D. MalesJ. Monteiro
58′
60′
I. MathewM. Chouiar
L. BlumZ. Athekame
67′
E. ColleyM. Elia
67′
76′
N. Katić

asistencia: M. Chouiar

S. GanvoulaC. Itten
81′
M. ChaiwaK. Imeri
81′
81′
U. EmmanuelF. Goure
Cédric Itten90+6′
90+1′Mirlind Kryeziu
VAR
90′Card upgrade
Riadny čas

Štatistiky zápasu

2Shots on Goal6
11Shots off Goal10
17Total Shots23
4Blocked Shots7
10Shots insidebox15
7Shots outsidebox8
11Fouls13
4Corner Kicks10
2Offsides3
49%Ball Possession51%
1Yellow Cards4
0Red Cards1
4Goalkeeper Saves0
319Total passes342
245Passes accurate247
77%Passes %72%
1.28expected_goals2.62
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy BSC Young Boys je 6.86, v porovnaní s 6.72 u FC Zurich. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč BSC Young Boys je J. Hadjam (7.16), u FC Zurich je to Y. Brecher (7.15).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky BSC Young Boys prispeli v tejto sezóne 11 gólmi a 7 asistenciami, na čele s D. Males (6G). U FC Zurich je to 5 gólov a 11 asistencií s lídrom U. Emmanuel (2G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

BSC Young Boys nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.88, zatiaľ čo FC Zurich má 4 obrancov s priemerom 6.61. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

BSC Young Boys nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.97, oproti 4 u FC Zurich s hodnotením 6.68. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

BSC Young Boys nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.76, v porovnaní s 2 u FC Zurich s priemerom 6.57. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 84% u BSC Young Boys a 73% u FC Zurich. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu BSC Young Boys nazbierali v tejto sezóne 10 žltých kariet, v porovnaní s 10 u FC Zurich. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky BSC Young Boys je 25.5 (najmladší: T. Zoukrou (22), najstarší: D. von Ballmoos (31)), zatiaľ čo FC Zurich má priemer 25.6 (najmladší: U. Emmanuel (21), najstarší: Y. Brecher (32)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu BSC Young Boys majú priemerne 13 ligových štartov, oproti 22 u FC Zurich. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

BSC Young Boys4-3-34-3-1-2FC Zurich
GKDEFMIDFWD
26Ballmoos27Blum4Zoukrou5Husic3Hadjam39Males30Lauper14Chaiwa7Ugrinic35Ganvoula11Colley25Brecher5Gómez24Katić31Kryeziu4Wallner12Mathew17Conde7Krasniqi10Marches.21Emmanuel9Perea

Náhradníci

Tréner: P. Rahmen

Náhradníci

Tréner: R. Moniz

BSC Young BoysSila pozíciíFC Zurich
6.86
Ø Hodnotenie
6.72
6.80Brankár (1 v 1)7.15
0G 0A0G 0A
6.88Obranca (4 v 4)6.61
2G 4A0G 1A
6.97Záložník (3 v 4)6.68
7G 3A1G 6A
6.76Útočník (3 v 2)6.57
2G 0A4G 4A
BSC Young Boys4-3-3
26BrankárD. von Ballmoos6.8
27ObrancaL. Blum
4ObrancaT. Zoukrou6.6
5ObrancaA. Husic
3ObrancaJ. Hadjam7.22G4A
39ZáložníkD. Males6.96G1A
30ZáložníkS. Lauper7.01G2A
14ZáložníkM. Chaiwa
7ÚtočníkF. Ugrinic6.8
35ÚtočníkS. Ganvoula
11ÚtočníkE. Colley6.82G
FC Zurich4-3-1-2
25BrankárY. Brecher7.2
5ObrancaM. Gómez6.61A
24ObrancaN. Katić
31ObrancaM. Kryeziu
4ObrancaS. Wallner
12ZáložníkI. Mathew
17ZáložníkC. Conde
7ZáložníkB. Krasniqi6.71G6A
10ZáložníkA. Marchesano
21ÚtočníkU. Emmanuel6.62G4A
9ÚtočníkJ. Perea6.52G

Prehľad zápasu

BSC Young Boys a FC Zurich remizovali 2:2. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: A. Marchesano 7′ (pen.), Y. Brecher 18′ (o.g.), S. Ganvoula 54′, N. Katić 76′. Bolo udelených 5 žltých kariet, 1 červených kariet. BSC Young Boys mal 49% držanie lopty, FC Zurich mal 51%. BSC Young Boys mal 17 striel (2 na bránu), FC Zurich mal 23 (6 na bránu). Očakávané góly: BSC Young Boys 1.28 — FC Zurich 2.62. BSC Young Boys urobil 5 striedaní, FC Zurich urobil 5. VAR zasiahol: Penalty confirmed (Nikola Katić 5′), Card upgrade (Mirlind Kryeziu 90′).

Rivalita od 2025

BSC Young Boys vs FC Zurich vzájomné výsledky

3 stretnutí
BSC Young Boys
3
výhier
Remízy
0
FC Zurich
0
výhier
Góly spolu
11 · 3.7/zápas
Obaja skórovali
1/3 · 33%
Nad 2,5
3/3 · 100%

Aktuálna forma

BSC Young Boys

LLDDDW

FC Zurich

DLLLWL

Stadium

Stadion Wankdorf, Bern — 32,000 capacity, opened in 2005. Home of BSC Young Boys.

Stadion Wankdorf

M.A. · Public domain

Capacity
32,000
Opened
2005
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 15. 3. 2026