Menu

Fc Lugano vs Fc Luzern

Stadio di Cornaredo, Lugano11. augusta 2024 o 16:30
Domáci

FC Lugano

23
Hostia

FC Luzern

Rozhodca: A. Dudic

Udalosti zápasu

FC Lugano
FC Luzern
Výkop
H. Mahou

asistencia: R. Steffen

3′
12′
P. Dorn

asistencia: S. Karweina

34′
T. OwusuA. Stanković
S. Vladi
43′
Polčas
A. HajdariA. Papadopoulos
46′
S. VladiK. Przybyłko
53′
H. MahouY. Cimignani
53′
55′Severin Ottiger
Antonios Papadopoulos60′
61′Pius Dorn
69′
J. KadákT. Klidje
69′
S. OttigerK. Spadanuda
Lars Lukas Mai70′
Daniel Dos SantosR. Macek
74′
74′
T. Klidje

asistencia: N. Beloko

A. GrgicI. Aliseda
79′
82′
S. KarweinaD. Ulrich
88′
T. Klidje

asistencia: A. Stanković

Riadny čas

Štatistiky zápasu

6Shots on Goal5
8Shots off Goal3
22Total Shots8
8Blocked Shots0
14Shots insidebox6
8Shots outsidebox2
12Fouls12
7Corner Kicks6
1Offsides0
63%Ball Possession37%
2Yellow Cards2
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves4
485Total passes294
418Passes accurate221
86%Passes %75%
3.18expected_goals0.81
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Lugano je 6.92, v porovnaní s 6.75 u FC Luzern. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Lugano je A. Saipi (7.75), u FC Luzern je to T. Owusu (7.02).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Lugano prispeli v tejto sezóne 21 gólmi a 25 asistenciami, na čele s A. Grgic (7G). U FC Luzern je to 13 gólov a 16 asistencií s lídrom L. Villiger (5G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Lugano nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.69, zatiaľ čo FC Luzern má 4 obrancov s priemerom 6.65. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Lugano nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.99, oproti 4 u FC Luzern s hodnotením 6.88. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Lugano nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.65, v porovnaní s 2 u FC Luzern s priemerom 6.68. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 83% u FC Lugano a 75% u FC Luzern. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Lugano nazbierali v tejto sezóne 34 žltých kariet, v porovnaní s 33 u FC Luzern. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Lugano je 26.4 (najmladší: Martim Marques (21), najstarší: R. Steffen (34)), zatiaľ čo FC Luzern má priemer 25.0 (najmladší: P. Loretz (22), najstarší: S. Knezevic (29)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Lugano majú priemerne 21 ligových štartov, oproti 23 u FC Luzern. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Lugano4-2-3-14-3-1-2FC Luzern
GKDEFMIDFWD
1Saipi2Brault-.17Mai5Hajdari26Marques20Doumbia8Grgic11Steffen27Santos18Mahou9Vladi1Loretz2Ottiger4Jaquez5Knezevic14Ciganiks20Dorn24Owusu18Beloko16Kadák10Karweina27Villiger

Náhradníci

Tréner: M. Croci-Torti

Náhradníci

Tréner: M. Frick

FC LuganoSila pozíciíFC Luzern
6.92
Ø Hodnotenie
6.75
7.75Brankár (1 v 1)6.95
0G 0A0G 0A
6.69Obranca (4 v 4)6.65
1G 3A2G 4A
6.99Záložník (5 v 4)6.88
20G 22A5G 8A
6.65Útočník (1 v 2)6.68
0G 0A6G 4A
FC Lugano4-2-3-1
1BrankárA. Saipi7.8
2ObrancaZ. Brault-Guillard6.5
17ObrancaL. Mai7.21A
5ObrancaA. Hajdari6.5
26ObrancaMartim Marques6.51G2A
20ZáložníkO. Doumbia6.61G1A
8ZáložníkA. Grgic7.47G6A
11ZáložníkR. Steffen7.27G3A
27ZáložníkDaniel Dos Santos6.94G10A
18ZáložníkH. Mahou6.81G2A
9ÚtočníkS. Vladi6.7
FC Luzern4-3-1-2
1BrankárP. Loretz7.0
2ObrancaS. Ottiger6.51G1A
4ObrancaL. Jaquez
5ObrancaS. Knezevic6.7
14ObrancaA. Ciganiks6.81G3A
20ZáložníkP. Dorn6.73G4A
24ZáložníkT. Owusu7.02G4A
18ZáložníkN. Beloko
16ZáložníkJ. Kadák
10ÚtočníkS. Karweina6.61G1A
27ÚtočníkL. Villiger6.85G3A

Prehľad zápasu

FC Luzern zdolal FC Lugano 3:2. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: H. Mahou 3′, P. Dorn 12′, S. Vladi 43′, T. Klidje 74′, T. Klidje 88′. Bolo udelených 4 žltých kariet. FC Lugano mal 63% držanie lopty, FC Luzern mal 37%. FC Lugano mal 22 striel (6 na bránu), FC Luzern mal 8 (5 na bránu). Očakávané góly: FC Lugano 3.18 — FC Luzern 0.81. FC Lugano urobil 5 striedaní, FC Luzern urobil 4.

Rivalita od 2016

FC Lugano vs FC Luzern vzájomné výsledky

37 stretnutí
FC Lugano
18
výhier
Remízy
6
FC Luzern
13
výhier
Góly spolu
115 · 3.1/zápas
Obaja skórovali
24/37 · 65%
Nad 2,5
22/37 · 59%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 25 v 2026

Aktuálna forma

FC Lugano

WWWWDD

FC Luzern

WWDLWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026