Menu

Servette Fc vs Fc Basel 1893

Stade de Genève, Lancy11. augusta 2024 o 16:30
06
Rozhodca: M. Turkes

Udalosti zápasu

Servette FC
FC Basel 1893
Výkop
37′
T. Barry

asistencia: B. Traoré

Polčas
46′
B. Traoré

asistencia: A. Ajeti

63′
A. Ajeti

asistencia: D. Schmid

66′
B. TraoréF. Frei
D. KutesaT. Ouattara
67′
M. StevanovićJ. von Moos
67′
T. CognatD. Douline
67′
67′
L. LeroyB. Fink
69′Jonas Adjei Adjetey
74′Finn van Breemen
75′
T. BarryM. Šotiček
E. CrivelliU. Simbakoli
76′
76′
A. Ajeti
81′
M. Šotiček

asistencia: B. Fink

J. GuillemenotT. Magnin
82′
85′
A. AjetiB. Kololli
85′
L. AvdullahuT. Xhaka
87′
B. Kololli

asistencia: M. Šotiček

Riadny čas

Štatistiky zápasu

7Shots on Goal10
9Shots off Goal6
20Total Shots20
4Blocked Shots4
10Shots insidebox18
10Shots outsidebox2
7Fouls11
11Corner Kicks5
0Offsides0
55%Ball Possession45%
0Yellow Cards2
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves7
429Total passes371
357Passes accurate305
83%Passes %82%
1.70expected_goals3.25
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Servette FC je 6.83, v porovnaní s 6.92 u FC Basel 1893. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Servette FC je T. Cognat (7.26), u FC Basel 1893 je to M. Hitz (7.51).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Servette FC prispeli v tejto sezóne 16 gólmi a 16 asistenciami, na čele s M. Stevanović (13G). U FC Basel 1893 je to 17 gólov a 10 asistencií s lídrom B. Traoré (9G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Servette FC nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.78, zatiaľ čo FC Basel 1893 má 3 obrancov s priemerom 6.84. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Servette FC nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.92, oproti 4 u FC Basel 1893 s hodnotením 6.89. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Servette FC nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 3 u FC Basel 1893 s priemerom 6.78. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 81% u Servette FC a 80% u FC Basel 1893. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Servette FC nazbierali v tejto sezóne 25 žltých kariet, v porovnaní s 23 u FC Basel 1893. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Servette FC je 30.9 (najmladší: T. Cognat (27), najstarší: M. Stevanović (35)), zatiaľ čo FC Basel 1893 má priemer 25.6 (najmladší: A. Kade (21), najstarší: M. Hitz (38)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Servette FC majú priemerne 23 ligových štartov, oproti 21 u FC Basel 1893. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Servette FC4-2-3-13-4-3FC Basel 1893
GKDEFMIDFWD
1Mall3Tsunemo.6Baron19Severin18Mazikou5Ondoua8Cognat9Stevano.21Guillem.17Kutesa27Crivelli1Hitz26Barišić32Adjetey25Breemen30Kade22Leroy37Avdulla.31Schmid9Barry23Ajeti11Traoré

Náhradníci

Tréner: T. Häberli

Náhradníci

Tréner: F. Celestini

Servette FCSila pozíciíFC Basel 1893
6.83
Ø Hodnotenie
6.92
6.73Brankár (1 v 1)7.51
0G 0A0G 0A
6.78Obranca (4 v 3)6.84
1G 5A0G 0A
6.92Záložník (5 v 4)6.89
15G 11A4G 6A
Útočník (1 v 3)6.78
0G 0A13G 4A
Servette FC4-2-3-1
1BrankárJ. Mall6.7
3ObrancaK. Tsunemoto
6ObrancaA. Baron6.91A
19ObrancaY. Severin6.71G
18ObrancaB. Mazikou6.74A
5ZáložníkG. Ondoua6.3
8ZáložníkT. Cognat7.32G4A
9ZáložníkM. Stevanović7.213G7A
21ZáložníkJ. Guillemenot
17ZáložníkD. Kutesa
27ÚtočníkE. Crivelli
FC Basel 18933-4-3
1BrankárM. Hitz7.5
26ObrancaA. Barišić7.2
32ObrancaJ. Adjetey7.0
25ObrancaF. van Breemen6.3
30ZáložníkA. Kade6.5
22ZáložníkL. Leroy6.91G1A
37ZáložníkL. Avdullahu
31ZáložníkD. Schmid7.33G5A
9ÚtočníkT. Barry
23ÚtočníkA. Ajeti6.44G1A
11ÚtočníkB. Traoré7.29G3A

Prehľad zápasu

FC Basel 1893 zdolal Servette FC 6:0. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: T. Barry 37′, B. Traoré 46′, A. Ajeti 63′, A. Ajeti 76′, M. Šotiček 81′, B. Kololli 87′. Bolo udelených 2 žltých kariet. Servette FC mal 55% držanie lopty, FC Basel 1893 mal 45%. Servette FC mal 20 striel (7 na bránu), FC Basel 1893 mal 20 (10 na bránu). Očakávané góly: Servette FC 1.70 — FC Basel 1893 3.25. Servette FC urobil 5 striedaní, FC Basel 1893 urobil 5.

Rivalita od 2019

Servette FC vs FC Basel 1893 vzájomné výsledky

25 stretnutí
Servette FC
6
výhier
Remízy
9
FC Basel 1893
10
výhier
Góly spolu
79 · 3.2/zápas
Obaja skórovali
16/25 · 64%
Nad 2,5
16/25 · 64%

Aktuálna forma

Servette FC

WWDWWL

FC Basel 1893

WLLDWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026