Menu

Fc Zurich vs Lausanne

Stadion Letzigrund, Zürich11. augusta 2024 o 16:30
Domáci

FC Zurich

20
Hostia

Lausanne

Rozhodca: S. Horisberger

Udalosti zápasu

FC Zurich
Lausanne
Výkop
28′Noë Dussenne
Umeh Emmanuel31′
Doron Leidner35′
S. Fofana

Own Goal

39′
Goal confirmed41′
VAR
Polčas
U. EmmanuelA. Oko-Flex
46′
D. LeidnerS. Wallner
46′
46′
O. CustodioA. Sanches
46′
K. SèneA. Ajdini
Cheveyo Tsawa53′
A. MarchesanoC. Conde
56′
C. TsawaI. Mathew
56′
Mariano Gómez61′
62′
S. FofanaM. Polster
62′
F. DiabatéK. de la Fuente
B. KrasniqiJ. Sabobo
67′
81′
K. MouangaK. Sow
Juan José Perea90+5′
J. Sabobo

asistencia: J. Perea

90+7′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal2
7Shots off Goal7
12Total Shots13
2Blocked Shots4
9Shots insidebox9
3Shots outsidebox4
16Fouls11
6Corner Kicks8
3Offsides0
50%Ball Possession50%
5Yellow Cards1
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves2
372Total passes354
295Passes accurate260
79%Passes %73%
1.44expected_goals1.11
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Zurich je 6.73, v porovnaní s 6.89 u Lausanne. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Zurich je Y. Brecher (7.15), u Lausanne je to K. Letica (7.17).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Zurich prispeli v tejto sezóne 9 gólmi a 13 asistenciami, na čele s L. Kamberi (2G). U Lausanne je to 13 gólov a 8 asistencií s lídrom S. Fofana (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Zurich nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.68, zatiaľ čo Lausanne má 4 obrancov s priemerom 6.85. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Zurich nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.70, oproti 5 u Lausanne s hodnotením 6.91. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Zurich nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.50, v porovnaní s 1 u Lausanne s priemerom 6.70. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 75% u FC Zurich a 76% u Lausanne. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Zurich nazbierali v tejto sezóne 20 žltých kariet, v porovnaní s 19 u Lausanne. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Zurich je 24.7 (najmladší: C. Tsawa (19), najstarší: Y. Brecher (32)), zatiaľ čo Lausanne má priemer 26.6 (najmladší: S. Fofana (22), najstarší: N. Dussenne (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Zurich majú priemerne 25 ligových štartov, oproti 23 u Lausanne. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Zurich4-2-3-14-2-3-1Lausanne
GKDEFMIDFWD
25Brecher2Kamberi24Katić5Gómez16Leidner6Tsawa7Krasniqi21Emmanuel10Marches.23Chouiar9Perea25Letica34Giger14Mouanga6Dussenne93Fofana10Custodio8Roche92Okou24Bernede11Diabaté9Sène

Náhradníci

Tréner: R. Moniz

Náhradníci

Tréner: L. Magnin

FC ZurichSila pozíciíLausanne
6.73
Ø Hodnotenie
6.89
7.15Brankár (1 v 1)7.17
0G 0A0G 0A
6.68Obranca (4 v 4)6.85
2G 2A4G 3A
6.70Záložník (5 v 5)6.91
5G 11A6G 5A
6.50Útočník (1 v 1)6.70
2G 0A3G 0A
FC Zurich4-2-3-1
25BrankárY. Brecher7.2
2ObrancaL. Kamberi6.72G1A
24ObrancaN. Katić
5ObrancaM. Gómez6.61A
16ObrancaD. Leidner
6ZáložníkC. Tsawa6.82G1A
7ZáložníkB. Krasniqi6.71G6A
21ZáložníkU. Emmanuel6.62G4A
10ZáložníkA. Marchesano
23ZáložníkM. Chouiar
9ÚtočníkJ. Perea6.52G
Lausanne4-2-3-1
25BrankárK. Letica7.2
34ObrancaR. Giger
14ObrancaK. Mouanga7.01G1A
6ObrancaN. Dussenne6.7
93ObrancaS. Fofana6.83G2A
10ZáložníkO. Custodio6.93G4A
8ZáložníkJ. Roche6.93G1A
92ZáložníkT. Okou
24ZáložníkA. Bernede
11ZáložníkF. Diabaté
9ÚtočníkK. Sène6.73G

Prehľad zápasu

FC Zurich zdolal Lausanne 2:0. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: S. Fofana 39′ (o.g.), J. Sabobo 90′. Bolo udelených 6 žltých kariet. FC Zurich mal 50% držanie lopty, Lausanne mal 50%. FC Zurich mal 12 striel (3 na bránu), Lausanne mal 13 (2 na bránu). Očakávané góly: FC Zurich 1.44 — Lausanne 1.11. FC Zurich urobil 5 striedaní, Lausanne urobil 5. VAR zasiahol: Goal confirmed (Juan José Perea 41′).

Rivalita od 2025

FC Zurich vs Lausanne vzájomné výsledky

4 stretnutí
FC Zurich
1
výhier
Remízy
0
Lausanne
3
výhier
Góly spolu
12 · 3.0/zápas
Obaja skórovali
3/4 · 75%
Nad 2,5
4/4 · 100%

Aktuálna forma

FC Zurich

DLLLWL

Lausanne

LWLWLL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 15. 3. 2026