Menu

Lausanne vs Fc Lugano

Stade de la Tuilière, Lausanne18. septembra 2024 o 19:30
Domáci

Lausanne

12
Hostia

FC Lugano

Rozhodca: J. von Mandach

Udalosti zápasu

Lausanne
FC Lugano
Výkop
6′
S. VladiM. Bottani
39′
M. Poaty

Own Goal

Teddy Okou43′
Noë Dussenne45′
45+1′Mattia Zanotti
Polčas
46′
M. ValenzuelaL. Mai
48′Ousmane Doumbia
K. KoindrediDiogo Carraco
55′
56′Lars Lukas Mai
65′Albian Hajdari
67′
Daniel Dos SantosY. Cimignani
K. SèneA. Ajdini
73′
77′
I. Aliseda

asistencia: Y. Cimignani

79′
O. DoumbiaA. Grgic
79′
I. AlisedaR. Macek
T. OkouK. de la Fuente
81′
H. AbdallahR. Giger
81′
M. PoatyM. Polster
81′
F. Diabaté

asistencia: A. Sanches

90+2′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal7
6Shots off Goal4
11Total Shots12
1Blocked Shots1
8Shots insidebox5
3Shots outsidebox7
12Fouls12
6Corner Kicks6
1Offsides1
37%Ball Possession63%
2Yellow Cards4
0Red Cards0
6Goalkeeper Saves3
319Total passes587
248Passes accurate506
78%Passes %86%
0expected_goals0
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Lausanne je 6.83, v porovnaní s 6.93 u FC Lugano. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Lausanne je K. Letica (7.17), u FC Lugano je to A. Saipi (7.75).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Lausanne prispeli v tejto sezóne 8 gólmi a 4 asistenciami, na čele s J. Roche (3G). U FC Lugano je to 15 gólov a 17 asistencií s lídrom U. Bislimi (5G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Lausanne nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.75, zatiaľ čo FC Lugano má 4 obrancov s priemerom 6.88. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Lausanne nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.94, oproti 5 u FC Lugano s hodnotením 6.83. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Lausanne nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.70, v porovnaní s 1 u FC Lugano s priemerom 6.65. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 74% u Lausanne a 86% u FC Lugano. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Lausanne nazbierali v tejto sezóne 23 žltých kariet, v porovnaní s 31 u FC Lugano. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Lausanne je 25.9 (najmladší: H. Abdallah (22), najstarší: N. Dussenne (33)), zatiaľ čo FC Lugano má priemer 25.2 (najmladší: M. Zanotti (22), najstarší: O. Doumbia (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Lausanne majú priemerne 19 ligových štartov, oproti 21 u FC Lugano. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Lausanne4-4-24-2-3-1FC Lugano
GKDEFMIDFWD
25Letica20Abdallah71Sow6Dussenne18Poaty92Okou8Roche5Koindre.11Diabaté80Sanches9Sène1Saipi46Zanotti6Papadop.5Hajdari23Valenzu.29Mahmoud20Doumbia27Santos25Bislimi31Aliseda9Vladi

Náhradníci

Tréner: L. Magnin

Náhradníci

Tréner: M. Croci-Torti

LausanneSila pozíciíFC Lugano
6.83
Ø Hodnotenie
6.93
7.17Brankár (1 v 1)7.75
0G 0A0G 0A
6.75Obranca (4 v 4)6.88
2G 3A4G 3A
6.94Záložník (4 v 5)6.83
3G 1A11G 14A
6.70Útočník (2 v 1)6.65
3G 0A0G 0A
Lausanne4-4-2
25BrankárK. Letica7.2
20ObrancaH. Abdallah6.7
71ObrancaK. Sow6.81G1A
6ObrancaN. Dussenne6.7
18ObrancaM. Poaty6.71G2A
92ZáložníkT. Okou
8ZáložníkJ. Roche6.93G1A
5ZáložníkK. Koindredi
11ZáložníkF. Diabaté
80ÚtočníkA. Sanches
9ÚtočníkK. Sène6.73G
FC Lugano4-2-3-1
1BrankárA. Saipi7.8
46ObrancaM. Zanotti7.11G3A
6ObrancaA. Papadopoulos7.03G
5ObrancaA. Hajdari6.5
23ObrancaM. Valenzuela
29ZáložníkM. Hadj Mahmoud6.71G
20ZáložníkO. Doumbia6.61G1A
27ZáložníkDaniel Dos Santos6.94G10A
25ZáložníkU. Bislimi7.15G3A
31ZáložníkI. Aliseda
9ÚtočníkS. Vladi6.7

Prehľad zápasu

FC Lugano zdolal Lausanne 2:1. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: M. Poaty 39′ (o.g.), I. Aliseda 77′, F. Diabaté 90′. Bolo udelených 6 žltých kariet. Lausanne mal 37% držanie lopty, FC Lugano mal 63%. Lausanne mal 11 striel (4 na bránu), FC Lugano mal 12 (7 na bránu). Lausanne urobil 5 striedaní, FC Lugano urobil 5.

Rivalita od 2016

Lausanne vs FC Lugano vzájomné výsledky

27 stretnutí
Lausanne
9
výhier
Remízy
5
FC Lugano
13
výhier
Góly spolu
73 · 2.7/zápas
Obaja skórovali
15/27 · 56%
Nad 2,5
14/27 · 52%

Aktuálna forma

Lausanne

LWLWLL

FC Lugano

WWWWDD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026