Menu

Grasshoppers vs Fc Sion

Stadion Letzigrund, Zürich24. augusta 2024 o 20:30
31
Hostia

FC Sion

Rozhodca: D. Grundbacher

Udalosti zápasu

Grasshoppers
FC Sion
Výkop
Polčas
46′
T. BerdayesK. Bua
59′
K. Bua

asistencia: D. Sorgić

K. Tobers

asistencia: G. Morandi

62′
Evans Fabrice Maurin67′
E. MaurinAsumah Abubakar
68′
69′Kevin Bua
70′
D. SorgićD. Djokic
70′
T. BouchlarhemC. Souza
70′
N. HeftiMarquinhos Cipriano
G. MorandiP. Schürpf
79′
Lee Young-JunN. Muci
79′
A. MabilT. Meyer
79′
84′
J. SchmiedN. Sow
A. AbrashiM. Paskotši
90+3′
T. Ndenge
90′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

8Shots on Goal2
2Shots off Goal5
15Total Shots9
5Blocked Shots2
13Shots insidebox7
2Shots outsidebox2
14Fouls12
3Corner Kicks3
1Offsides0
50%Ball Possession50%
1Yellow Cards1
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves4
436Total passes434
354Passes accurate368
81%Passes %85%
2.52expected_goals0.72
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Grasshoppers je 6.76, v porovnaní s 6.92 u FC Sion. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Grasshoppers je J. Hammel (7.00), u FC Sion je to A. Kabacalman (7.20).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Grasshoppers prispeli v tejto sezóne 3 gólmi a 2 asistenciami, na čele s Lee Young-Jun (2G). U FC Sion je to 14 gólov a 20 asistencií s lídrom I. Chouaref (7G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Grasshoppers nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.80, zatiaľ čo FC Sion má 4 obrancov s priemerom 6.94. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Grasshoppers nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.71, oproti 5 u FC Sion s hodnotením 6.91. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Grasshoppers nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.54, v porovnaní s 1 u FC Sion s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 66% u Grasshoppers a 79% u FC Sion. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Grasshoppers nazbierali v tejto sezóne 12 žltých kariet, v porovnaní s 27 u FC Sion. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Grasshoppers je 26.8 (najmladší: Lee Young-Jun (22), najstarší: A. Abrashi (35)), zatiaľ čo FC Sion má priemer 26.4 (najmladší: T. Berdayes (23), najstarší: N. Lavanchy (32)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Grasshoppers majú priemerne 22 ligových štartov, oproti 31 u FC Sion. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Grasshoppers4-2-3-14-2-3-1FC Sion
GKDEFMIDFWD
71Hammel2Abels4Tobers15Seko22Schmitz7Ndenge6Abrashi21Mabil10Morandi20Maurin18Young-J.16Fayulu14Lavanchy2Schmied4Diouf20Hefti88Kabacal.8Costa29Berdayes7Chouaref11Bouchla.9Sorgić

Náhradníci

Tréner: M. Schällibaum

Náhradníci

Tréner: D. Tholot

GrasshoppersSila pozíciíFC Sion
6.76
Ø Hodnotenie
6.92
7.00Brankár (1 v 1)
0G 0A0G 0A
6.80Obranca (4 v 4)6.94
1G 1A1G 8A
6.71Záložník (5 v 5)6.91
0G 0A13G 12A
6.54Útočník (1 v 1)
2G 1A0G 0A
Grasshoppers4-2-3-1
71BrankárJ. Hammel7.0
2ObrancaD. Abels6.81G1A
4ObrancaK. Tobers
15ObrancaA. Seko
22ObrancaB. Schmitz
7ZáložníkT. Ndenge
6ZáložníkA. Abrashi6.7
21ZáložníkA. Mabil
10ZáložníkG. Morandi
20ZáložníkE. Maurin
18ÚtočníkLee Young-Jun6.52G1A
FC Sion4-2-3-1
16BrankárT. Fayulu
14ObrancaN. Lavanchy7.01G2A
2ObrancaJ. Schmied
4ObrancaG. Diouf
20ObrancaN. Hefti6.96A
88ZáložníkA. Kabacalman7.23G1A
8ZáložníkBaltazar Costa7.11G2A
29ZáložníkT. Berdayes6.52G2A
7ZáložníkI. Chouaref7.27G6A
11ZáložníkT. Bouchlarhem6.61A
9ÚtočníkD. Sorgić

Prehľad zápasu

Grasshoppers zdolal FC Sion 3:1. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: Lee Young-Jun 1′, K. Bua 59′, K. Tobers 62′, T. Ndenge 90′. Bolo udelených 2 žltých kariet. Grasshoppers mal 50% držanie lopty, FC Sion mal 50%. Grasshoppers mal 15 striel (8 na bránu), FC Sion mal 9 (2 na bránu). Očakávané góly: Grasshoppers 2.52 — FC Sion 0.72. Grasshoppers urobil 5 striedaní, FC Sion urobil 5.

Rivalita od 2016

Grasshoppers vs FC Sion vzájomné výsledky

28 stretnutí
Grasshoppers
8
výhier
Remízy
5
FC Sion
15
výhier
Góly spolu
84 · 3.0/zápas
Obaja skórovali
14/28 · 50%
Nad 2,5
18/28 · 64%

Aktuálna forma

Grasshoppers

LLLWLL

FC Sion

WWWWDW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026