Menu

Fc Sion vs Fc Lugano

Stade de Tourbillon, Sion22. septembra 2024 o 16:30
Domáci

FC Sion

00
Hostia

FC Lugano

Rozhodca: L. Fähndrich

Udalosti zápasu

FC Sion
FC Lugano
Výkop
36′Anto Grgić
Polčas
49′Albian Hajdari
D. DjokicD. Sorgić
60′
A. MiranchukT. Berdayes
60′
61′
M. BottaniDaniel Dos Santos
61′
M. Hadj MahmoudO. Doumbia
66′Yanis Cimignani
69′
Y. CimignaniR. Macek
T. BouchlarhemC. Souza
73′
I. ChouarefM. Bouriga
82′
90+3′Roman Macek
Riadny čas

Štatistiky zápasu

1Shots on Goal0
4Shots off Goal9
8Total Shots14
3Blocked Shots5
5Shots insidebox7
3Shots outsidebox7
11Fouls14
1Corner Kicks6
0Offsides0
32%Ball Possession68%
0Yellow Cards4
0Red Cards0
0Goalkeeper Saves1
312Total passes661
246Passes accurate591
79%Passes %89%
0.94expected_goals0.65
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Sion je 6.95, v porovnaní s 6.96 u FC Lugano. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Sion je A. Kabacalman (7.20), u FC Lugano je to A. Saipi (7.75).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Sion prispeli v tejto sezóne 13 gólmi a 18 asistenciami, na čele s I. Chouaref (7G). U FC Lugano je to 21 gólov a 15 asistencií s lídrom A. Grgic (7G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Sion nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.88, zatiaľ čo FC Lugano má 4 obrancov s priemerom 6.79. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Sion nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.99, oproti 3 u FC Lugano s hodnotením 7.06. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Sion nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 3 u FC Lugano s priemerom 6.74. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 81% u FC Sion a 84% u FC Lugano. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Sion nazbierali v tejto sezóne 29 žltých kariet, v porovnaní s 39 u FC Lugano. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Sion je 27.0 (najmladší: T. Bouchlarhem (24), najstarší: N. Lavanchy (32)), zatiaľ čo FC Lugano má priemer 25.3 (najmladší: Martim Marques (21), najstarší: M. Bottani (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Sion majú priemerne 27 ligových štartov, oproti 25 u FC Lugano. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Sion4-2-3-14-3-3FC Lugano
GKDEFMIDFWD
16Fayulu14Lavanchy5Sow2Schmied20Hefti88Kabacal.8Costa11Bouchla.10Miranch.7Chouaref19Djokic1Saipi46Zanotti6Papadop.5Hajdari26Marques29Mahmoud8Grgic25Bislimi21Cimigna.10Bottani31Aliseda

Náhradníci

Tréner: D. Tholot

Náhradníci

Tréner: M. Croci-Torti

FC SionSila pozíciíFC Lugano
6.95
Ø Hodnotenie
6.96
Brankár (1 v 1)7.75
0G 0A0G 0A
6.88Obranca (4 v 4)6.79
2G 8A5G 5A
6.99Záložník (5 v 3)7.06
11G 10A13G 9A
Útočník (1 v 3)6.74
0G 0A3G 1A
FC Sion4-2-3-1
16BrankárT. Fayulu
14ObrancaN. Lavanchy7.01G2A
5ObrancaN. Sow6.81G
2ObrancaJ. Schmied
20ObrancaN. Hefti6.96A
88ZáložníkA. Kabacalman7.23G1A
8ZáložníkBaltazar Costa7.11G2A
11ZáložníkT. Bouchlarhem6.61A
10ZáložníkA. Miranchuk6.9
7ZáložníkI. Chouaref7.27G6A
19ÚtočníkD. Djokic
FC Lugano4-3-3
1BrankárA. Saipi7.8
46ObrancaM. Zanotti7.11G3A
6ObrancaA. Papadopoulos7.03G
5ObrancaA. Hajdari6.5
26ObrancaMartim Marques6.51G2A
29ZáložníkM. Hadj Mahmoud6.71G
8ZáložníkA. Grgic7.47G6A
25ZáložníkU. Bislimi7.15G3A
21ÚtočníkY. Cimignani7.03G1A
10ÚtočníkM. Bottani6.5
31ÚtočníkI. Aliseda

Prehľad zápasu

FC Sion a FC Lugano remizovali 0:0. Zápas sa hral v Super League 2024. Bolo udelených 4 žltých kariet. FC Sion mal 32% držanie lopty, FC Lugano mal 68%. FC Sion mal 8 striel (1 na bránu), FC Lugano mal 14 (0 na bránu). Očakávané góly: FC Sion 0.94 — FC Lugano 0.65. FC Sion urobil 4 striedaní, FC Lugano urobil 3.

Rivalita od 2016

FC Sion vs FC Lugano vzájomné výsledky

35 stretnutí
FC Sion
9
výhier
Remízy
10
FC Lugano
16
výhier
Góly spolu
109 · 3.1/zápas
Obaja skórovali
23/35 · 66%
Nad 2,5
22/35 · 63%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 42 v 2017

Aktuálna forma

FC Sion

WWWWDW

FC Lugano

WWWWDD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026