Menu

Fc Basel 1893 vs Bsc Young Boys

St. Jakob-Park, Basel6. októbra 2024 o 16:30
Domáci

FC Basel 1893

10
Hostia

BSC Young Boys

Rozhodca: L. Cibelli

Udalosti zápasu

FC Basel 1893
BSC Young Boys
Výkop
19′Cheikh Niasse
Leo Leroy35′
Leon Avdullahu36′
VAR
38′Penalty cancelled
40′Sandro Lauper
42′Silvère Ganvoula
Polčas
46′
K. ImeriM. Elia
A. Barišić

asistencia: X. Shaqiri

52′
59′Filip Ugrinić
B. TraoréM. Šotiček
63′
68′
F. UgrinicD. Males
68′
L. BlumZ. Athekame
70′Jaouen Hadjam
Kevin CarlosB. Fink
72′
X. ShaqiriA. Kade
72′
75′
S. GanvoulaE. Colley
Romário BaróT. Xhaka
77′
D. SchmidM. Cissé
77′
85′
C. NiasseA. Virginius
Taulant Xhaka90+3′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal3
6Shots off Goal4
15Total Shots7
4Blocked Shots0
8Shots insidebox6
7Shots outsidebox1
11Fouls13
10Corner Kicks2
1Offsides0
60%Ball Possession40%
4Yellow Cards4
0Red Cards1
3Goalkeeper Saves4
514Total passes340
440Passes accurate280
86%Passes %82%
1.03expected_goals0.89
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Basel 1893 je 7.14, v porovnaní s 6.84 u BSC Young Boys. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Basel 1893 je M. Hitz (7.51), u BSC Young Boys je to J. Hadjam (7.16).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Basel 1893 prispeli v tejto sezóne 25 gólmi a 19 asistenciami, na čele s X. Shaqiri (11G). U BSC Young Boys je to 7 gólov a 9 asistencií s lídrom J. Monteiro (4G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Basel 1893 nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.16, zatiaľ čo BSC Young Boys má 4 obrancov s priemerom 6.88. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Basel 1893 nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.93, oproti 5 u BSC Young Boys s hodnotením 6.83. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Basel 1893 nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 7.08, v porovnaní s 1 u BSC Young Boys s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 80% u FC Basel 1893 a 83% u BSC Young Boys. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Basel 1893 nazbierali v tejto sezóne 23 žltých kariet, v porovnaní s 16 u BSC Young Boys. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Basel 1893 je 27.1 (najmladší: J. Adjetey (22), najstarší: M. Hitz (38)), zatiaľ čo BSC Young Boys má priemer 25.6 (najmladší: T. Zoukrou (22), najstarší: D. von Ballmoos (31)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Basel 1893 majú priemerne 23 ligových štartov, oproti 12 u BSC Young Boys. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Basel 18934-3-34-2-3-1BSC Young Boys
GKDEFMIDFWD
1Hitz17Mendes26Barišić32Adjetey31Schmid22Leroy37Avdulla.8Baró10Shaqiri9Carlos11Traoré26Ballmoos27Blum13Camara4Zoukrou3Hadjam20Niasse30Lauper77Monteiro10Imeri7Ugrinic35Ganvoula

Náhradníci

Tréner: F. Celestini

Náhradníci

Tréner: P. Rahmen

FC Basel 1893Sila pozíciíBSC Young Boys
7.14
Ø Hodnotenie
6.84
7.51Brankár (1 v 1)6.80
0G 0A0G 0A
7.16Obranca (4 v 4)6.88
3G 5A2G 4A
6.93Záložník (3 v 5)6.83
1G 1A5G 5A
7.08Útočník (3 v 1)
21G 13A0G 0A
FC Basel 18934-3-3
1BrankárM. Hitz7.5
17ObrancaJ. Mendes
26ObrancaA. Barišić7.2
32ObrancaJ. Adjetey7.0
31ObrancaD. Schmid7.33G5A
22ZáložníkL. Leroy6.91G1A
37ZáložníkL. Avdullahu
8ZáložníkRomário Baró
10ÚtočníkX. Shaqiri7.311G10A
9ÚtočníkKevin Carlos6.71G
11ÚtočníkB. Traoré7.29G3A
BSC Young Boys4-2-3-1
26BrankárD. von Ballmoos6.8
27ObrancaL. Blum
13ObrancaM. Camara
4ObrancaT. Zoukrou6.6
3ObrancaJ. Hadjam7.22G4A
20ZáložníkC. Niasse
30ZáložníkS. Lauper7.01G2A
77ZáložníkJ. Monteiro6.84G3A
10ZáložníkK. Imeri6.8
7ZáložníkF. Ugrinic6.8
35ÚtočníkS. Ganvoula

Prehľad zápasu

FC Basel 1893 zdolal BSC Young Boys 1:0. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: A. Barišić 52′. Bolo udelených 8 žltých kariet, 1 červených kariet. FC Basel 1893 mal 60% držanie lopty, BSC Young Boys mal 40%. FC Basel 1893 mal 15 striel (5 na bránu), BSC Young Boys mal 7 (3 na bránu). Očakávané góly: FC Basel 1893 1.03 — BSC Young Boys 0.89. FC Basel 1893 urobil 5 striedaní, BSC Young Boys urobil 5. VAR zasiahol: Penalty cancelled (Sandro Lauper 38′).

Rivalita od 2025

FC Basel 1893 vs BSC Young Boys vzájomné výsledky

3 stretnutí
FC Basel 1893
1
výhier
Remízy
2
BSC Young Boys
0
výhier
Góly spolu
11 · 3.7/zápas
Obaja skórovali
2/3 · 67%
Nad 2,5
2/3 · 67%

Aktuálna forma

FC Basel 1893

WLLDWW

BSC Young Boys

LLDDDW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 15. 3. 2026