Menu

Fc Basel 1893 vs Fc St Gallen

St. Jakob-Park, Basel20. októbra 2024 o 16:30
Domáci

FC Basel 1893

21
Hostia

FC ST. Gallen

Rozhodca: F. San

Udalosti zápasu

FC Basel 1893
FC ST. Gallen
Výkop
7′
W. Geubbels

asistencia: F. Mambimbi

8′Willem Geubbels
24′Lukas Görtler
Kevin Carlos

asistencia: D. Schmid

31′
Polčas
J. AdjeteyN. Vouilloz
49′
Benie Traore56′
61′Jozo Stanić
L. LeroyA. Kade
62′
B. TraoréM. Šotiček
63′
63′
F. MambimbiC. Witzig
64′
Jordi QuintillàK. Csoboth
Romário BaróT. Xhaka
77′
77′
W. GeubbelsM. Cisse
77′
B. TomaN. Probst
82′Albert Vallci
Kevin Carlos
90+5′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal4
11Shots off Goal8
21Total Shots15
5Blocked Shots3
13Shots insidebox8
8Shots outsidebox7
6Fouls15
4Corner Kicks9
1Offsides1
52%Ball Possession48%
1Yellow Cards4
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves3
448Total passes412
370Passes accurate320
83%Passes %78%
2.20expected_goals0.92
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Basel 1893 je 7.14, v porovnaní s 7.17 u FC ST. Gallen. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Basel 1893 je M. Hitz (7.51), u FC ST. Gallen je to W. Geubbels (8.50).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Basel 1893 prispeli v tejto sezóne 25 gólmi a 19 asistenciami, na čele s X. Shaqiri (11G). U FC ST. Gallen je to 14 gólov a 9 asistencií s lídrom L. Görtler (8G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Basel 1893 nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.16, zatiaľ čo FC ST. Gallen má 4 obrancov s priemerom 6.78. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Basel 1893 nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.93, oproti 4 u FC ST. Gallen s hodnotením 7.03. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Basel 1893 nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 7.08, v porovnaní s 2 u FC ST. Gallen s priemerom 8.50. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 80% u FC Basel 1893 a 69% u FC ST. Gallen. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Basel 1893 nazbierali v tejto sezóne 23 žltých kariet, v porovnaní s 25 u FC ST. Gallen. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Basel 1893 je 27.1 (najmladší: J. Adjetey (22), najstarší: M. Hitz (38)), zatiaľ čo FC ST. Gallen má priemer 27.0 (najmladší: N. Yannick (21), najstarší: Jordi Quintillà (32)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Basel 1893 majú priemerne 23 ligových štartov, oproti 15 u FC ST. Gallen. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Basel 18934-3-34-3-1-2FC ST. Gallen
GKDEFMIDFWD
1Hitz17Mendes26Barišić32Adjetey31Schmid37Avdulla.8Baró22Leroy10Shaqiri9Carlos11Traoré1Zigi22Faber4Stanić20Vallci14Yannick16Görtler8Quintil.64Stevano.24Toma18Mambimbi9Geubbels

Náhradníci

Tréner: F. Celestini

Náhradníci

Tréner: E. Maaßen

FC Basel 1893Sila pozíciíFC ST. Gallen
7.14
Ø Hodnotenie
7.17
7.51Brankár (1 v 1)7.44
0G 0A0G 0A
7.16Obranca (4 v 4)6.78
3G 5A2G 2A
6.93Záložník (3 v 4)7.03
1G 1A9G 7A
7.08Útočník (3 v 2)8.50
21G 13A3G 0A
FC Basel 18934-3-3
1BrankárM. Hitz7.5
17ObrancaJ. Mendes
26ObrancaA. Barišić7.2
32ObrancaJ. Adjetey7.0
31ObrancaD. Schmid7.33G5A
37ZáložníkL. Avdullahu
8ZáložníkRomário Baró
22ZáložníkL. Leroy6.91G1A
10ÚtočníkX. Shaqiri7.311G10A
9ÚtočníkKevin Carlos6.71G
11ÚtočníkB. Traoré7.29G3A
FC ST. Gallen4-3-1-2
1BrankárL. Zigi7.4
22ObrancaK. Faber6.61A
4ObrancaJ. Stanić7.02G
20ObrancaA. Vallci6.71A
14ObrancaN. Yannick
16ZáložníkL. Görtler7.38G7A
8ZáložníkJordi Quintillà7.2
64ZáložníkM. Stevanović6.61G
24ZáložníkB. Toma
18ÚtočníkF. Mambimbi
9ÚtočníkW. Geubbels8.53G

Prehľad zápasu

FC Basel 1893 zdolal FC ST. Gallen 2:1. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: W. Geubbels 7′, Kevin Carlos 31′, Kevin Carlos 90′. Bolo udelených 5 žltých kariet. FC Basel 1893 mal 52% držanie lopty, FC ST. Gallen mal 48%. FC Basel 1893 mal 21 striel (5 na bránu), FC ST. Gallen mal 15 (4 na bránu). Očakávané góly: FC Basel 1893 2.20 — FC ST. Gallen 0.92. FC Basel 1893 urobil 4 striedaní, FC ST. Gallen urobil 4.

Rivalita od 2025

FC Basel 1893 vs FC ST. Gallen vzájomné výsledky

4 stretnutí
FC Basel 1893
0
výhier
Remízy
1
FC ST. Gallen
3
výhier
Góly spolu
9 · 2.3/zápas
Obaja skórovali
2/4 · 50%
Nad 2,5
3/4 · 75%

Aktuálna forma

FC Basel 1893

WLLDWW

FC ST. Gallen

LWWDWD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 15. 3. 2026