Menu

Lausanne vs Fc Winterthur

Stade de la Tuilière, Lausanne20. októbra 2024 o 16:30
Domáci

Lausanne

20
Rozhodca: A. Kanagasingam

Udalosti zápasu

Lausanne
FC Winterthur
Výkop
3′Remo Arnold
A. Sanches

asistencia: K. Koindredi

8′
Raoul Giger17′
A. Ajdini

asistencia: F. Diabaté

23′
30′
R. SchneiderN. Burkart
30′
R. ArnoldL. Mühl
37′Basil Stillhart
Polčas
K. KoindrediDiogo Carraco
58′
T. OkouK. de la Fuente
59′
61′
L. BajramiA. Baroan
70′Josias Lukembila
A. AjdiniK. Sène
70′
79′
M. Di GiustoR. Buess
79′
J. LukembilaB. Fofana
A. SanchesA. Bernede
85′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

10Shots on Goal2
10Shots off Goal4
23Total Shots10
3Blocked Shots4
17Shots insidebox7
6Shots outsidebox3
8Fouls10
7Corner Kicks3
1Offsides3
41%Ball Possession59%
2Yellow Cards3
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves7
386Total passes572
324Passes accurate472
84%Passes %83%
2.88expected_goals0.93
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Lausanne je 6.82, v porovnaní s 6.78 u FC Winterthur. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Lausanne je K. Letica (7.17), u FC Winterthur je to S. Kapino (7.35).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Lausanne prispeli v tejto sezóne 6 gólmi a 5 asistenciami, na čele s J. Roche (3G). U FC Winterthur je to 4 gólov a 3 asistencií s lídrom R. Schneider (2G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Lausanne nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.76, zatiaľ čo FC Winterthur má 4 obrancov s priemerom 6.40. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Lausanne nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.94, oproti 5 u FC Winterthur s hodnotením 6.87. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Lausanne nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.52, v porovnaní s 1 u FC Winterthur s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 76% u Lausanne a 76% u FC Winterthur. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Lausanne nazbierali v tejto sezóne 20 žltých kariet, v porovnaní s 14 u FC Winterthur. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Lausanne je 26.8 (najmladší: K. Sow (22), najstarší: N. Dussenne (33)), zatiaľ čo FC Winterthur má priemer 29.8 (najmladší: R. Schneider (24), najstarší: L. Zuffi (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Lausanne majú priemerne 24 ligových štartov, oproti 24 u FC Winterthur. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Lausanne4-2-3-14-2-3-1FC Winterthur
GKDEFMIDFWD
25Letica34Giger71Sow6Dussenne18Poaty8Roche5Koindre.92Okou80Sanches11Diabaté7Ajdini1Kapino4Stillha.23Lekaj16Arnold3Schättin6Schneid.7Zuffi10Giusto11Frei90Lukembi.84Bajrami

Náhradníci

Tréner: L. Magnin

Náhradníci

Tréner: O. Zaric

LausanneSila pozíciíFC Winterthur
6.82
Ø Hodnotenie
6.78
7.17Brankár (1 v 1)7.35
0G 0A0G 0A
6.76Obranca (4 v 4)6.40
2G 3A1G 0A
6.94Záložník (5 v 5)6.87
3G 1A3G 3A
6.52Útočník (1 v 1)
1G 1A0G 0A
Lausanne4-2-3-1
25BrankárK. Letica7.2
34ObrancaR. Giger
71ObrancaK. Sow6.81G1A
6ObrancaN. Dussenne6.7
18ObrancaM. Poaty6.71G2A
8ZáložníkJ. Roche6.93G1A
5ZáložníkK. Koindredi
92ZáložníkT. Okou
80ZáložníkA. Sanches
11ZáložníkF. Diabaté
7ÚtočníkA. Ajdini6.51G1A
FC Winterthur4-2-3-1
1BrankárS. Kapino7.3
4ObrancaB. Stillhart6.3
23ObrancaG. Lekaj
16ObrancaR. Arnold6.51G
3ObrancaT. Schättin
6ZáložníkR. Schneider6.92G3A
7ZáložníkL. Zuffi6.81G
10ZáložníkM. Di Giusto
11ZáložníkF. Frei
90ZáložníkJ. Lukembila
84ÚtočníkL. Bajrami

Prehľad zápasu

Lausanne zdolal FC Winterthur 2:0. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: A. Sanches 8′, A. Ajdini 23′. Bolo udelených 5 žltých kariet. Lausanne mal 41% držanie lopty, FC Winterthur mal 59%. Lausanne mal 23 striel (10 na bránu), FC Winterthur mal 10 (2 na bránu). Očakávané góly: Lausanne 2.88 — FC Winterthur 0.93. Lausanne urobil 4 striedaní, FC Winterthur urobil 5.

Rivalita od 2018

Lausanne vs FC Winterthur vzájomné výsledky

17 stretnutí
Lausanne
7
výhier
Remízy
3
FC Winterthur
7
výhier
Góly spolu
55 · 3.2/zápas
Obaja skórovali
10/17 · 59%
Nad 2,5
11/17 · 65%

Aktuálna forma

Lausanne

LWLWLL

FC Winterthur

DLLLLW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026