Menu

Fc Winterthur vs Fc Basel 1893

Stadion Schützenwiese, Winterthur26. októbra 2024 o 18:00
Domáci

FC Winterthur

16
Hostia

FC Basel 1893

Rozhodca: A. Dudic

Udalosti zápasu

FC Winterthur
FC Basel 1893
Výkop
8′
Kevin Carlos

asistencia: X. Shaqiri

25′
B. Traoré

asistencia: X. Shaqiri

33′
X. Shaqiri
45+1′Adrian Leon Barišić
Polčas
48′
Romário Baró

asistencia: X. Shaqiri

Fabian Frei50′
57′
X. Shaqiri
N. BurkartB. Fofana
58′
L. BajramiA. Baroan
58′
L. ZuffiA. Durrer
58′
62′
B. TraoréT. Xhaka
62′
L. LeroyM. Šotiček
J. LukembilaC. Chiappetta
70′
70′
Romário BaróA. Ajeti
71′
X. ShaqiriA. Kade
72′
M. Šotiček

asistencia: A. Kade

76′
D. SchmidM. Cissé
M. Di GiustoR. Schneider
81′
R. Schneider

asistencia: A. Baroan

90′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

6Shots on Goal11
6Shots off Goal7
14Total Shots23
2Blocked Shots5
4Shots insidebox17
10Shots outsidebox6
4Fouls11
6Corner Kicks7
2Offsides1
45%Ball Possession55%
1Yellow Cards1
0Red Cards0
5Goalkeeper Saves5
428Total passes552
370Passes accurate491
86%Passes %89%
1.03expected_goals3.22
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Winterthur je 6.82, v porovnaní s 7.13 u FC Basel 1893. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Winterthur je S. Kapino (7.35), u FC Basel 1893 je to M. Hitz (7.51).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Winterthur prispeli v tejto sezóne 6 gólmi a 4 asistenciami, na čele s N. Burkart (4G). U FC Basel 1893 je to 25 gólov a 21 asistencií s lídrom X. Shaqiri (11G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Winterthur nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.56, zatiaľ čo FC Basel 1893 má 4 obrancov s priemerom 7.13. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Winterthur nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.92, oproti 3 u FC Basel 1893 s hodnotením 6.93. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Winterthur nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 3 u FC Basel 1893 s priemerom 7.08. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 75% u FC Winterthur a 80% u FC Basel 1893. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Winterthur nazbierali v tejto sezóne 14 žltých kariet, v porovnaní s 23 u FC Basel 1893. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Winterthur je 28.0 (najmladší: L. Lüthi (22), najstarší: L. Zuffi (35)), zatiaľ čo FC Basel 1893 má priemer 27.4 (najmladší: B. Traoré (23), najstarší: M. Hitz (38)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Winterthur majú priemerne 21 ligových štartov, oproti 25 u FC Basel 1893. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Winterthur4-2-3-14-3-3FC Basel 1893
GKDEFMIDFWD
1Kapino24Sidler5Mühl21Lüthi3Schättin11Frei7Zuffi99Burkart10Giusto90Lukembi.84Bajrami1Hitz17Mendes26Barišić3Vouilloz31Schmid22Leroy37Avdulla.8Baró10Shaqiri9Carlos11Traoré

Náhradníci

Tréner: O. Zaric

Náhradníci

Tréner: F. Celestini

FC WinterthurSila pozíciíFC Basel 1893
6.82
Ø Hodnotenie
7.13
7.35Brankár (1 v 1)7.51
0G 0A0G 0A
6.56Obranca (4 v 4)7.13
1G 2A3G 7A
6.92Záložník (5 v 3)6.93
5G 2A1G 1A
Útočník (1 v 3)7.08
0G 0A21G 13A
FC Winterthur4-2-3-1
1BrankárS. Kapino7.3
24ObrancaS. Sidler6.61G2A
5ObrancaL. Mühl6.5
21ObrancaL. Lüthi6.6
3ObrancaT. Schättin
11ZáložníkF. Frei
7ZáložníkL. Zuffi6.81G
99ZáložníkN. Burkart7.04G2A
10ZáložníkM. Di Giusto
90ZáložníkJ. Lukembila
84ÚtočníkL. Bajrami
FC Basel 18934-3-3
1BrankárM. Hitz7.5
17ObrancaJ. Mendes
26ObrancaA. Barišić7.2
3ObrancaN. Vouilloz7.02A
31ObrancaD. Schmid7.33G5A
22ZáložníkL. Leroy6.91G1A
37ZáložníkL. Avdullahu
8ZáložníkRomário Baró
10ÚtočníkX. Shaqiri7.311G10A
9ÚtočníkKevin Carlos6.71G
11ÚtočníkB. Traoré7.29G3A

Prehľad zápasu

FC Basel 1893 zdolal FC Winterthur 6:1. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: Kevin Carlos 8′, B. Traoré 25′, X. Shaqiri 33′, Romário Baró 48′, X. Shaqiri 57′, M. Šotiček 72′, R. Schneider 90′. Bolo udelených 2 žltých kariet. FC Winterthur mal 45% držanie lopty, FC Basel 1893 mal 55%. FC Winterthur mal 14 striel (6 na bránu), FC Basel 1893 mal 23 (11 na bránu). Očakávané góly: FC Winterthur 1.03 — FC Basel 1893 3.22. FC Winterthur urobil 5 striedaní, FC Basel 1893 urobil 5.

Rivalita od 2025

FC Winterthur vs FC Basel 1893 vzájomné výsledky

3 stretnutí
FC Winterthur
0
výhier
Remízy
0
FC Basel 1893
3
výhier
Góly spolu
8 · 2.7/zápas
Obaja skórovali
1/3 · 33%
Nad 2,5
2/3 · 67%

Aktuálna forma

FC Winterthur

DLLLLW

FC Basel 1893

WLLDWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 15. 3. 2026