Menu

Fc Sion vs Fc St Gallen

Stade de Tourbillon, Sion27. októbra 2024 o 14:15
Domáci

FC Sion

22
Rozhodca: N. Gianforte

Udalosti zápasu

FC Sion
FC ST. Gallen
Výkop
D. Sorgić

asistencia: T. Berdayes

9′
15′
W. Geubbels

asistencia: B. Toma

D. Sorgić

asistencia: T. Bouchlarhem

29′
Polčas
58′
M. StevanovićC. Konietzke
59′
F. MambimbiC. Akolo
59′
C. OkorojiN. Yannick
59′
C. WitzigK. Csoboth
63′Abdoulaye Diaby
Joel Schmied76′
D. SorgićC. Souza
76′
T. BouchlarhemA. Miranchuk
76′
79′
H. VandermerschK. Faber
I. ChouarefD. Djokic
81′
84′
N. Yannick

asistencia: K. Csoboth

A. KabacalmanJ. Kronig
87′
T. BerdayesL. Chipperfield
87′
Timothy Fayulu90+5′
90+5′Willem Geubbels
Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal3
9Shots off Goal4
13Total Shots9
1Blocked Shots2
11Shots insidebox6
2Shots outsidebox3
9Fouls12
1Corner Kicks3
3Offsides2
35%Ball Possession65%
1Yellow Cards2
1Red Cards1
1Goalkeeper Saves1
347Total passes688
268Passes accurate593
77%Passes %86%
1.82expected_goals0.81
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Sion je 6.92, v porovnaní s 7.13 u FC ST. Gallen. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Sion je A. Kabacalman (7.20), u FC ST. Gallen je to W. Geubbels (8.50).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Sion prispeli v tejto sezóne 14 gólmi a 20 asistenciami, na čele s I. Chouaref (7G). U FC ST. Gallen je to 13 gólov a 9 asistencií s lídrom C. Witzig (4G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Sion nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.94, zatiaľ čo FC ST. Gallen má 4 obrancov s priemerom 6.82. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Sion nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.91, oproti 4 u FC ST. Gallen s hodnotením 6.89. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Sion nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 2 u FC ST. Gallen s priemerom 8.50. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 79% u FC Sion a 68% u FC ST. Gallen. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Sion nazbierali v tejto sezóne 27 žltých kariet, v porovnaní s 18 u FC ST. Gallen. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Sion je 26.4 (najmladší: T. Berdayes (23), najstarší: N. Lavanchy (32)), zatiaľ čo FC ST. Gallen má priemer 26.9 (najmladší: M. Stevanović (23), najstarší: Jordi Quintillà (32)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Sion majú priemerne 31 ligových štartov, oproti 18 u FC ST. Gallen. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Sion4-2-3-14-1-3-2FC ST. Gallen
GKDEFMIDFWD
16Fayulu14Lavanchy2Schmied3Ziegler20Hefti88Kabacal.8Costa29Berdayes7Chouaref11Bouchla.9Sorgić1Zigi28Vanderm.15Diaby20Vallci36Okoroji8Quintil.64Stevano.24Toma7Witzig18Mambimbi9Geubbels

Náhradníci

Tréner: D. Tholot

Náhradníci

Tréner: E. Maaßen

FC SionSila pozíciíFC ST. Gallen
6.92
Ø Hodnotenie
7.13
Brankár (1 v 1)7.44
0G 0A0G 0A
6.94Obranca (4 v 4)6.82
1G 8A5G 6A
6.91Záložník (5 v 4)6.89
13G 12A5G 3A
Útočník (1 v 2)8.50
0G 0A3G 0A
FC Sion4-2-3-1
16BrankárT. Fayulu
14ObrancaN. Lavanchy7.01G2A
2ObrancaJ. Schmied
3ObrancaR. Ziegler
20ObrancaN. Hefti6.96A
88ZáložníkA. Kabacalman7.23G1A
8ZáložníkBaltazar Costa7.11G2A
29ZáložníkT. Berdayes6.52G2A
7ZáložníkI. Chouaref7.27G6A
11ZáložníkT. Bouchlarhem6.61A
9ÚtočníkD. Sorgić
FC ST. Gallen4-1-3-2
1BrankárL. Zigi7.4
28ObrancaH. Vandermersch6.82G2A
15ObrancaA. Diaby
20ObrancaA. Vallci6.71A
36ObrancaC. Okoroji6.93G3A
8ZáložníkJordi Quintillà7.2
64ZáložníkM. Stevanović6.61G
24ZáložníkB. Toma
7ZáložníkC. Witzig6.94G3A
18ÚtočníkF. Mambimbi
9ÚtočníkW. Geubbels8.53G

Prehľad zápasu

FC Sion a FC ST. Gallen remizovali 2:2. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: D. Sorgić 9′, W. Geubbels 15′, D. Sorgić 29′, N. Yannick 84′. Bolo udelených 3 žltých kariet, 2 červených kariet. FC Sion mal 35% držanie lopty, FC ST. Gallen mal 65%. FC Sion mal 13 striel (3 na bránu), FC ST. Gallen mal 9 (3 na bránu). Očakávané góly: FC Sion 1.82 — FC ST. Gallen 0.81. FC Sion urobil 5 striedaní, FC ST. Gallen urobil 5.

Rivalita od 2016

FC Sion vs FC ST. Gallen vzájomné výsledky

35 stretnutí
FC Sion
9
výhier
Remízy
8
FC ST. Gallen
18
výhier
Góly spolu
113 · 3.2/zápas
Obaja skórovali
25/35 · 71%
Nad 2,5
24/35 · 69%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 27 v 2022

Aktuálna forma

FC Sion

WWWWDW

FC ST. Gallen

LWWDWD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026