Menu

Fc Lugano vs Bsc Young Boys

Stadio di Cornaredo, Lugano27. októbra 2024 o 16:30
Domáci

FC Lugano

20
Hostia

BSC Young Boys

Rozhodca: L. Tschudi

Udalosti zápasu

FC Lugano
BSC Young Boys
Výkop
I. Aliseda

asistencia: K. Przybyłko

18′
Anto Grgić24′
M. Hadj Mahmoud

asistencia: I. Aliseda

33′
36′Anel Husić
Polčas
46′
Abdu ContéŁ. Łakomy
46′
C. NiasseJ. Hadjam
57′
M. EliaS. Ganvoula
58′
J. MonteiroA. Virginius
U. BislimiO. Doumbia
62′
70′
A. HusicS. Crnovrsanin
Zachary Brault Guillard71′
Z. Brault-GuillardA. Papadopoulos
73′
M. Hadj MahmoudDaniel Dos Santos
74′
81′Zachary Athekame
K. PrzybyłkoS. Vladi
81′
I. AlisedaY. Cimignani
82′
Lars Lukas Mai85′
85′Łukasz Łakomy
Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal4
3Shots off Goal6
7Total Shots18
1Blocked Shots8
5Shots insidebox10
2Shots outsidebox8
11Fouls18
1Corner Kicks9
4Offsides0
57%Ball Possession43%
3Yellow Cards3
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves1
504Total passes359
414Passes accurate272
82%Passes %76%
0.82expected_goals1.78
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Lugano je 6.99, v porovnaní s 6.83 u BSC Young Boys. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Lugano je A. Saipi (7.75), u BSC Young Boys je to L. Benito (6.94).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Lugano prispeli v tejto sezóne 21 gólmi a 15 asistenciami, na čele s A. Grgic (7G). U BSC Young Boys je to 13 gólov a 5 asistencií s lídrom D. Males (6G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Lugano nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.69, zatiaľ čo BSC Young Boys má 4 obrancov s priemerom 6.88. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Lugano nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 7.09, oproti 4 u BSC Young Boys s hodnotením 6.80. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Lugano nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 2 u BSC Young Boys s priemerom 6.85. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 84% u FC Lugano a 82% u BSC Young Boys. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Lugano nazbierali v tejto sezóne 33 žltých kariet, v porovnaní s 16 u BSC Young Boys. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Lugano je 26.0 (najmladší: Martim Marques (21), najstarší: R. Steffen (34)), zatiaľ čo BSC Young Boys má priemer 27.1 (najmladší: Z. Athekame (21), najstarší: L. Benito (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Lugano majú priemerne 24 ligových štartov, oproti 15 u BSC Young Boys. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Lugano4-2-3-14-4-2BSC Young Boys
GKDEFMIDFWD
1Saipi2Brault-.17Mai5Hajdari26Marques29Mahmoud8Grgic11Steffen25Bislimi31Aliseda93Przybył.26Ballmoos24Athekame23Benito5Husic22Conté39Males7Ugrinic20Niasse77Monteiro9Itten15Elia

Náhradníci

Tréner: M. Croci-Torti

Náhradníci

Tréner: J. Magnin

FC LuganoSila pozíciíBSC Young Boys
6.99
Ø Hodnotenie
6.83
7.75Brankár (1 v 1)6.80
0G 0A0G 0A
6.69Obranca (4 v 4)6.88
1G 3A0G 1A
7.09Záložník (5 v 4)6.80
20G 12A10G 4A
Útočník (1 v 2)6.85
0G 0A3G 0A
FC Lugano4-2-3-1
1BrankárA. Saipi7.8
2ObrancaZ. Brault-Guillard6.5
17ObrancaL. Mai7.21A
5ObrancaA. Hajdari6.5
26ObrancaMartim Marques6.51G2A
29ZáložníkM. Hadj Mahmoud6.71G
8ZáložníkA. Grgic7.47G6A
11ZáložníkR. Steffen7.27G3A
25ZáložníkU. Bislimi7.15G3A
31ZáložníkI. Aliseda
93ÚtočníkK. Przybyłko
BSC Young Boys4-4-2
26BrankárD. von Ballmoos6.8
24ObrancaZ. Athekame6.8
23ObrancaL. Benito6.91A
5ObrancaA. Husic
22ObrancaAbdu Conté
39ZáložníkD. Males6.96G1A
7ZáložníkF. Ugrinic6.8
20ZáložníkC. Niasse
77ZáložníkJ. Monteiro6.84G3A
9ÚtočníkC. Itten6.83G
15ÚtočníkM. Elia

Prehľad zápasu

FC Lugano zdolal BSC Young Boys 2:0. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: I. Aliseda 18′, M. Hadj Mahmoud 33′. Bolo udelených 6 žltých kariet. FC Lugano mal 57% držanie lopty, BSC Young Boys mal 43%. FC Lugano mal 7 striel (3 na bránu), BSC Young Boys mal 18 (4 na bránu). Očakávané góly: FC Lugano 0.82 — BSC Young Boys 1.78. FC Lugano urobil 5 striedaní, BSC Young Boys urobil 5.

Rivalita od 2025

FC Lugano vs BSC Young Boys vzájomné výsledky

4 stretnutí
FC Lugano
2
výhier
Remízy
1
BSC Young Boys
1
výhier
Góly spolu
10 · 2.5/zápas
Obaja skórovali
2/4 · 50%
Nad 2,5
2/4 · 50%

Aktuálna forma

FC Lugano

WWWWDD

BSC Young Boys

LLDDDW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 15. 3. 2026