Menu

Grasshoppers vs Fc Lugano

Stadion Letzigrund, Zürich31. októbra 2024 o 20:30
11
Hostia

FC Lugano

Rozhodca: D. Huwiler
Affiliate odkaz · Kurzy poskytuje DOXXbet · Hraj zodpovedne · 18+ · Pravidlá zodpovedného hrania
Pozri všetky kurzy na DOXXBET ›

Udalosti zápasu

Grasshoppers
FC Lugano
Výkop
N. Muci

asistencia: G. Morandi

30′
Adama Bojang36′
Polčas
52′
I. Aliseda

asistencia: A. Grgic

55′
Y. CimignaniR. Steffen
55′
Daniel Dos SantosU. Bislimi
62′
K. PrzybyłkoS. Vladi
62′
O. DoumbiaM. Hadj Mahmoud
A. BojangT. Verón Lupi
66′
68′Anto Grgić
N. MuciP. Schürpf
75′
Tomas Veron Lupi78′
79′
A. GrgicM. Bottani
Riadny čas

Štatistiky zápasu

7Shots on Goal4
4Shots off Goal4
16Total Shots17
5Blocked Shots9
9Shots insidebox10
7Shots outsidebox7
12Fouls8
6Corner Kicks4
0Offsides4
32%Ball Possession68%
3Yellow Cards2
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves6
270Total passes592
200Passes accurate507
74%Passes %86%
0expected_goals0
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Grasshoppers je 6.80, v porovnaní s 6.91 u FC Lugano. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Grasshoppers je M. Paskotši (7.15), u FC Lugano je to A. Saipi (7.75).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Grasshoppers prispeli v tejto sezóne 8 gólmi a 4 asistenciami, na čele s N. Muci (3G). U FC Lugano je to 19 gólov a 20 asistencií s lídrom A. Grgic (7G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Grasshoppers nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.97, zatiaľ čo FC Lugano má 4 obrancov s priemerom 6.65. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Grasshoppers nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.67, oproti 5 u FC Lugano s hodnotením 6.96. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Grasshoppers nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.54, v porovnaní s 1 u FC Lugano s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 67% u Grasshoppers a 83% u FC Lugano. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Grasshoppers nazbierali v tejto sezóne 18 žltých kariet, v porovnaní s 34 u FC Lugano. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Grasshoppers je 23.7 (najmladší: T. Meyer (21), najstarší: D. Abels (28)), zatiaľ čo FC Lugano má priemer 25.4 (najmladší: Martim Marques (21), najstarší: O. Doumbia (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Grasshoppers majú priemerne 21 ligových štartov, oproti 23 u FC Lugano. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Grasshoppers4-2-3-14-2-3-1FC Lugano
GKDEFMIDFWD
71Hammel2Abels26Paskotši15Seko16Persson53Meyer19Choiniè.25Bojang10Morandi9Muci18Young-J.1Saipi2Brault-.6Papadop.5Hajdari26Marques20Doumbia8Grgic21Cimigna.27Santos31Aliseda93Przybył.

Náhradníci

Tréner: M. Schällibaum

Náhradníci

Tréner: M. Croci-Torti

GrasshoppersSila pozíciíFC Lugano
6.80
Ø Hodnotenie
6.91
7.00Brankár (1 v 1)7.75
0G 0A0G 0A
6.97Obranca (4 v 4)6.65
2G 1A4G 2A
6.67Záložník (5 v 5)6.96
4G 2A15G 18A
6.54Útočník (1 v 1)
2G 1A0G 0A
Grasshoppers4-2-3-1
71BrankárJ. Hammel7.0
2ObrancaD. Abels6.81G1A
26ObrancaM. Paskotši7.21G
15ObrancaA. Seko
16ObrancaN. Persson
53ZáložníkT. Meyer6.81G1A
19ZáložníkM. Choinière
25ZáložníkA. Bojang
10ZáložníkG. Morandi
9ZáložníkN. Muci6.53G1A
18ÚtočníkLee Young-Jun6.52G1A
FC Lugano4-2-3-1
1BrankárA. Saipi7.8
2ObrancaZ. Brault-Guillard6.5
6ObrancaA. Papadopoulos7.03G
5ObrancaA. Hajdari6.5
26ObrancaMartim Marques6.51G2A
20ZáložníkO. Doumbia6.61G1A
8ZáložníkA. Grgic7.47G6A
21ZáložníkY. Cimignani7.03G1A
27ZáložníkDaniel Dos Santos6.94G10A
31ZáložníkI. Aliseda
93ÚtočníkK. Przybyłko

Prehľad zápasu

Grasshoppers a FC Lugano remizovali 1:1. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: N. Muci 30′, I. Aliseda 52′. Bolo udelených 5 žltých kariet. Grasshoppers mal 32% držanie lopty, FC Lugano mal 68%. Grasshoppers mal 16 striel (7 na bránu), FC Lugano mal 17 (4 na bránu). Grasshoppers urobil 2 striedaní, FC Lugano urobil 5.

Rivalita od 2016

Grasshoppers vs FC Lugano vzájomné výsledky

29 stretnutí
Grasshoppers
7
výhier
Remízy
10
FC Lugano
12
výhier
Góly spolu
74 · 2.6/zápas
Obaja skórovali
18/29 · 62%
Nad 2,5
14/29 · 48%

Aktuálna forma

Grasshoppers

LLLWLL

FC Lugano

LWWWWD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026