Menu

Bsc Young Boys vs Fc Basel 1893

Stadion Wankdorf, Bern30. októbra 2024 o 20:30
32
Rozhodca: F. San

Udalosti zápasu

BSC Young Boys
FC Basel 1893
Výkop
19′
A. Kade
Lewin Blum25′
26′Nicolas Vouilloz
35′Anton Kade
Polčas
S. GanvoulaC. Itten
59′
K. ImeriA. Virginius
59′
64′
B. TraoréM. Šotiček
64′
Romário BaróL. Leroy
F. Ugrinic

asistencia: M. Elia

64′
68′Xherdan Shaqiri
Alan Virginius69′
70′Josafat Mendes
76′
Kevin CarlosA. Ajeti
76′
J. MendesM. Dräger
M. EliaE. Colley
80′
81′Leo Leroy
M. Dräger

Own Goal

81′
84′
L. AvdullahuB. Fink
A. Barišić

Own Goal

87′
Ł. ŁakomyC. Niasse
88′
89′
D. Schmid

asistencia: X. Shaqiri

Riadny čas

Štatistiky zápasu

8Shots on Goal6
9Shots off Goal6
27Total Shots16
10Blocked Shots4
17Shots insidebox13
10Shots outsidebox3
19Fouls12
9Corner Kicks7
2Offsides2
51%Ball Possession49%
2Yellow Cards5
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves7
377Total passes376
302Passes accurate298
80%Passes %79%
0expected_goals0
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy BSC Young Boys je 6.89, v porovnaní s 7.08 u FC Basel 1893. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč BSC Young Boys je J. Hadjam (7.16), u FC Basel 1893 je to M. Hitz (7.51).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky BSC Young Boys prispeli v tejto sezóne 7 gólmi a 10 asistenciami, na čele s J. Monteiro (4G). U FC Basel 1893 je to 24 gólov a 20 asistencií s lídrom X. Shaqiri (11G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

BSC Young Boys nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.05, zatiaľ čo FC Basel 1893 má 4 obrancov s priemerom 7.13. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

BSC Young Boys nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.79, oproti 5 u FC Basel 1893 s hodnotením 6.99. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

BSC Young Boys nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 1 u FC Basel 1893 s priemerom 6.73. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 82% u BSC Young Boys a 80% u FC Basel 1893. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu BSC Young Boys nazbierali v tejto sezóne 21 žltých kariet, v porovnaní s 16 u FC Basel 1893. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky BSC Young Boys je 26.7 (najmladší: J. Hadjam (22), najstarší: L. Benito (33)), zatiaľ čo FC Basel 1893 má priemer 26.9 (najmladší: A. Kade (21), najstarší: M. Hitz (38)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu BSC Young Boys majú priemerne 13 ligových štartov, oproti 22 u FC Basel 1893. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

BSC Young Boys4-4-24-2-3-1FC Basel 1893
GKDEFMIDFWD
26Ballmoos27Blum30Lauper23Benito3Hadjam77Monteiro7Ugrinic8Łakomy10Imeri15Elia35Ganvoula1Hitz17Mendes26Barišić3Vouilloz31Schmid8Baró37Avdulla.30Kade10Shaqiri11Traoré9Carlos

Náhradníci

Tréner: J. Magnin

Náhradníci

Tréner: F. Celestini

BSC Young BoysSila pozíciíFC Basel 1893
6.89
Ø Hodnotenie
7.08
6.80Brankár (1 v 1)7.51
0G 0A0G 0A
7.05Obranca (4 v 4)7.13
3G 7A3G 7A
6.79Záložník (4 v 5)6.99
4G 3A20G 13A
Útočník (2 v 1)6.73
0G 0A1G 0A
BSC Young Boys4-4-2
26BrankárD. von Ballmoos6.8
27ObrancaL. Blum
30ObrancaS. Lauper7.01G2A
23ObrancaL. Benito6.91A
3ObrancaJ. Hadjam7.22G4A
77ZáložníkJ. Monteiro6.84G3A
7ZáložníkF. Ugrinic6.8
8ZáložníkŁ. Łakomy6.9
10ZáložníkK. Imeri6.8
15ÚtočníkM. Elia
35ÚtočníkS. Ganvoula
FC Basel 18934-2-3-1
1BrankárM. Hitz7.5
17ObrancaJ. Mendes
26ObrancaA. Barišić7.2
3ObrancaN. Vouilloz7.02A
31ObrancaD. Schmid7.33G5A
8ZáložníkRomário Baró
37ZáložníkL. Avdullahu
30ZáložníkA. Kade6.5
10ZáložníkX. Shaqiri7.311G10A
11ZáložníkB. Traoré7.29G3A
9ÚtočníkKevin Carlos6.71G

Prehľad zápasu

BSC Young Boys zdolal FC Basel 1893 3:2. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: A. Kade 19′, F. Ugrinic 64′, M. Dräger 81′ (o.g.), A. Barišić 87′ (o.g.), D. Schmid 89′. Bolo udelených 7 žltých kariet. BSC Young Boys mal 51% držanie lopty, FC Basel 1893 mal 49%. BSC Young Boys mal 27 striel (8 na bránu), FC Basel 1893 mal 16 (6 na bránu). BSC Young Boys urobil 4 striedaní, FC Basel 1893 urobil 5.

Rivalita od 2016

BSC Young Boys vs FC Basel 1893 vzájomné výsledky

39 stretnutí
BSC Young Boys
19
výhier
Remízy
13
FC Basel 1893
7
výhier
Góly spolu
130 · 3.3/zápas
Obaja skórovali
27/39 · 69%
Nad 2,5
24/39 · 62%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 62 v 2025

Aktuálna forma

BSC Young Boys

LLDDDW

FC Basel 1893

WLLDWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026