Menu

Fc St Gallen vs Fc Sion

kybunpark, St. Gallen2. novembra 2024 o 20:30
11
Hostia

FC Sion

Rozhodca: A. Kanagasingam

Udalosti zápasu

FC ST. Gallen
FC Sion
Výkop
F. MambimbiK. Csoboth
7′
23′Noé Sow
Christian Witzig45+2′
Polčas
C. Akolo

asistencia: L. Görtler

54′
60′
C. SouzaI. Chouaref
60′
D. DjokicD. Sorgić
61′Numa Lavanchy
C. WitzigC. Konietzke
67′
H. VandermerschK. Faber
67′
L. GörtlerM. Stevanović
67′
69′
A. Kabacalman

Penalty

80′
A. KabacalmanL. Chipperfield
C. AkoloM. Cisse
82′
84′
A. MiranchukT. Berdayes
Kevin Csoboth90+5′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal2
9Shots off Goal5
14Total Shots9
1Blocked Shots2
10Shots insidebox6
4Shots outsidebox3
8Fouls8
8Corner Kicks3
5Offsides2
54%Ball Possession46%
2Yellow Cards2
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves3
533Total passes452
452Passes accurate367
85%Passes %81%
1.47expected_goals1.07
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC ST. Gallen je 7.03, v porovnaní s 6.97 u FC Sion. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC ST. Gallen je L. Zigi (7.44), u FC Sion je to A. Kabacalman (7.20).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC ST. Gallen prispeli v tejto sezóne 19 gólmi a 16 asistenciami, na čele s L. Görtler (8G). U FC Sion je to 6 gólov a 11 asistencií s lídrom A. Kabacalman (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC ST. Gallen nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.86, zatiaľ čo FC Sion má 3 obrancov s priemerom 6.76. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC ST. Gallen nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 7.13, oproti 5 u FC Sion s hodnotením 7.01. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC ST. Gallen nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 2 u FC Sion s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 72% u FC ST. Gallen a 82% u FC Sion. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC ST. Gallen nazbierali v tejto sezóne 39 žltých kariet, v porovnaní s 24 u FC Sion. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC ST. Gallen je 28.0 (najmladší: C. Witzig (24), najstarší: Jordi Quintillà (32)), zatiaľ čo FC Sion má priemer 27.9 (najmladší: Baltazar Costa (25), najstarší: N. Lavanchy (32)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC ST. Gallen majú priemerne 22 ligových štartov, oproti 27 u FC Sion. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC ST. Gallen4-3-1-23-1-4-2FC Sion
GKDEFMIDFWD
1Zigi28Vanderm.4Stanić20Vallci36Okoroji16Görtler8Quintil.7Witzig24Toma18Mambimbi10Akolo1Lindner5Sow2Schmied4Diouf8Costa14Lavanchy88Kabacal.10Miranch.20Hefti19Djokic52Souza

Náhradníci

Tréner: E. Maaßen

Náhradníci

Tréner: D. Tholot

FC ST. GallenSila pozíciíFC Sion
7.03
Ø Hodnotenie
6.97
7.44Brankár (1 v 1)
0G 0A0G 0A
6.86Obranca (4 v 3)6.76
7G 6A1G 0A
7.13Záložník (4 v 5)7.01
12G 10A5G 11A
FC ST. Gallen4-3-1-2
1BrankárL. Zigi7.4
28ObrancaH. Vandermersch6.82G2A
4ObrancaJ. Stanić7.02G
20ObrancaA. Vallci6.71A
36ObrancaC. Okoroji6.93G3A
16ZáložníkL. Görtler7.38G7A
8ZáložníkJordi Quintillà7.2
7ZáložníkC. Witzig6.94G3A
24ZáložníkB. Toma
18ÚtočníkF. Mambimbi
10ÚtočníkC. Akolo
FC Sion3-1-4-2
1BrankárH. Lindner
5ObrancaN. Sow6.81G
2ObrancaJ. Schmied
4ObrancaG. Diouf
8ZáložníkBaltazar Costa7.11G2A
14ZáložníkN. Lavanchy7.01G2A
88ZáložníkA. Kabacalman7.23G1A
10ZáložníkA. Miranchuk6.9
20ZáložníkN. Hefti6.96A
19ÚtočníkD. Djokic
52ÚtočníkC. Souza

Prehľad zápasu

FC ST. Gallen a FC Sion remizovali 1:1. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: C. Akolo 54′, A. Kabacalman 69′ (pen.). Bolo udelených 4 žltých kariet. FC ST. Gallen mal 54% držanie lopty, FC Sion mal 46%. FC ST. Gallen mal 14 striel (4 na bránu), FC Sion mal 9 (2 na bránu). Očakávané góly: FC ST. Gallen 1.47 — FC Sion 1.07. FC ST. Gallen urobil 5 striedaní, FC Sion urobil 4.

Rivalita od 2016

FC ST. Gallen vs FC Sion vzájomné výsledky

35 stretnutí
FC ST. Gallen
18
výhier
Remízy
8
FC Sion
9
výhier
Góly spolu
115 · 3.3/zápas
Obaja skórovali
25/35 · 71%
Nad 2,5
25/35 · 71%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 27 v 2022

Aktuálna forma

FC ST. Gallen

LWWDWD

FC Sion

WWWWDW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026