Menu

Fc Sion vs Fc Luzern

Stade de Tourbillon, Sion10. novembra 2024 o 14:15
Domáci

FC Sion

42
Hostia

FC Luzern

Rozhodca: L. Tschudi

Udalosti zápasu

FC Sion
FC Luzern
Výkop
D. Sorgić

asistencia: L. Chipperfield

2′
I. Chouaref
18′
38′Andrejs Cigaņiks
Dejan Sorgić45+1′
Polčas
46′
L. WinklerT. Owusu
46′
L. VilligerA. Grbic
46′
P. DornK. Spadanuda
46′
P. LoretzV. Vasić
46′
A. CigaņiksD. Ulrich
49′
T. Klidje

asistencia: A. Stanković

Joel Schmied56′
59′
T. Klidje

asistencia: A. Grbic

J. Löfgren

Own Goal

61′
D. SorgićM. Bouriga
71′
L. ChipperfieldC. Souza
71′
T. BerdayesT. Bouchlarhem
77′
A. KabacalmanJ. Kronig
84′
86′Severin Ottiger
I. Chouaref
89′
Timothy Fayulu90+3′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

10Shots on Goal5
7Shots off Goal2
19Total Shots7
2Blocked Shots0
14Shots insidebox4
5Shots outsidebox3
15Fouls9
3Corner Kicks3
3Offsides0
49%Ball Possession51%
3Yellow Cards2
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves7
393Total passes415
299Passes accurate322
76%Passes %78%
2.31expected_goals0.92
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Sion je 6.96, v porovnaní s 6.70 u FC Luzern. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Sion je A. Kabacalman (7.20), u FC Luzern je to P. Loretz (6.95).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Sion prispeli v tejto sezóne 18 gólmi a 20 asistenciami, na čele s I. Chouaref (7G). U FC Luzern je to 10 gólov a 11 asistencií s lídrom L. Villiger (5G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Sion nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.94, zatiaľ čo FC Luzern má 4 obrancov s priemerom 6.65. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Sion nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.92, oproti 4 u FC Luzern s hodnotením 6.63. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Sion nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 7.16, v porovnaní s 2 u FC Luzern s priemerom 6.75. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 78% u FC Sion a 73% u FC Luzern. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Sion nazbierali v tejto sezóne 27 žltých kariet, v porovnaní s 27 u FC Luzern. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Sion je 26.0 (najmladší: L. Chipperfield (21), najstarší: N. Lavanchy (32)), zatiaľ čo FC Luzern má priemer 25.3 (najmladší: P. Loretz (22), najstarší: S. Knezevic (29)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Sion majú priemerne 33 ligových štartov, oproti 22 u FC Luzern. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Sion4-3-1-24-1-3-2FC Luzern
GKDEFMIDFWD
16Fayulu14Lavanchy2Schmied4Diouf20Hefti21Chipper.88Kabacal.8Costa29Berdayes9Sorgić7Chouaref1Loretz2Ottiger3Löfgren5Knezevic14Cigaņiks8Stankov.20Dorn11Rrudhani29Winkler27Villiger17Klidje

Náhradníci

Tréner: D. Tholot

Náhradníci

Tréner: M. Frick

FC SionSila pozíciíFC Luzern
6.96
Ø Hodnotenie
6.70
Brankár (1 v 1)6.95
0G 0A0G 0A
6.94Obranca (4 v 4)6.65
1G 8A2G 4A
6.92Záložník (4 v 4)6.63
10G 6A3G 4A
7.16Útočník (2 v 2)6.75
7G 6A5G 3A
FC Sion4-3-1-2
16BrankárT. Fayulu
14ObrancaN. Lavanchy7.01G2A
2ObrancaJ. Schmied
4ObrancaG. Diouf
20ObrancaN. Hefti6.96A
21ZáložníkL. Chipperfield6.94G1A
88ZáložníkA. Kabacalman7.23G1A
8ZáložníkBaltazar Costa7.11G2A
29ZáložníkT. Berdayes6.52G2A
9ÚtočníkD. Sorgić
7ÚtočníkI. Chouaref7.27G6A
FC Luzern4-1-3-2
1BrankárP. Loretz7.0
2ObrancaS. Ottiger6.51G1A
3ObrancaJ. Löfgren
5ObrancaS. Knezevic6.7
14ObrancaA. Cigaņiks6.81G3A
8ZáložníkA. Stanković
20ZáložníkP. Dorn6.73G4A
11ZáložníkD. Rrudhani
29ZáložníkL. Winkler6.5
27ÚtočníkL. Villiger6.85G3A
17ÚtočníkT. Klidje

Prehľad zápasu

FC Sion zdolal FC Luzern 4:2. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: D. Sorgić 2′, I. Chouaref 18′, T. Klidje 49′, T. Klidje 59′, J. Löfgren 61′ (o.g.), I. Chouaref 89′. Bolo udelených 5 žltých kariet. FC Sion mal 49% držanie lopty, FC Luzern mal 51%. FC Sion mal 19 striel (10 na bránu), FC Luzern mal 7 (5 na bránu). Očakávané góly: FC Sion 2.31 — FC Luzern 0.92. FC Sion urobil 4 striedaní, FC Luzern urobil 5.

Rivalita od 2016

FC Sion vs FC Luzern vzájomné výsledky

34 stretnutí
FC Sion
10
výhier
Remízy
11
FC Luzern
13
výhier
Góly spolu
89 · 2.6/zápas
Obaja skórovali
23/34 · 68%
Nad 2,5
17/34 · 50%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 33 v 2025

Aktuálna forma

FC Sion

WWWWDW

FC Luzern

WWDLWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026