Menu

Bsc Young Boys vs Fc Lugano

Stadion Wankdorf, Bern10. novembra 2024 o 16:30
21
Hostia

FC Lugano

Rozhodca: S. Horisberger

Udalosti zápasu

BSC Young Boys
FC Lugano
Výkop
-5′Antonios Papadopoulos
19′Mattia Bottani
C. Itten

Penalty

19′
24′Milton Valenzuela
33′
A. Grgic

Penalty

Polčas
Meschack Elia46′
C. NiasseK. Imeri
46′
54′Uran Bislimi
59′
K. PrzybyłkoS. Vladi
59′
O. DoumbiaH. Mahmoud
65′
M. BottaniY. Cimignani
Jaouen Hadjam67′
67′Mohamed Haj Mahmoud
J. HadjamL. Blum
73′
A. Virginius

asistencia: K. Imeri

76′
A. VirginiusS. Ganvoula
80′
82′
A. GrgicDaniel Dos Santos
82′
M. ValenzuelaMartim Marques
86′Mattia Zanotti
88′Mohamed Haj Mahmoud
88′Mohamed Haj Mahmoud
90+5′
Shkelqim Vladi

Missed Penalty

VAR
90+3′Penalty confirmed
Riadny čas

Štatistiky zápasu

6Shots on Goal4
7Shots off Goal4
17Total Shots12
4Blocked Shots4
14Shots insidebox9
3Shots outsidebox3
15Fouls18
8Corner Kicks1
2Offsides0
41%Ball Possession59%
3Yellow Cards7
0Red Cards1
3Goalkeeper Saves3
325Total passes492
252Passes accurate395
78%Passes %80%
1.76expected_goals2.29
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy BSC Young Boys je 6.94, v porovnaní s 7.03 u FC Lugano. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč BSC Young Boys je J. Hadjam (7.20), u FC Lugano je to A. Saipi (7.75).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky BSC Young Boys prispeli v tejto sezóne 17 gólmi a 15 asistenciami, na čele s D. Males (7G). U FC Lugano je to 21 gólov a 17 asistencií s lídrom A. Grgic (7G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

BSC Young Boys nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.03, zatiaľ čo FC Lugano má 4 obrancov s priemerom 6.91. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

BSC Young Boys nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.91, oproti 3 u FC Lugano s hodnotením 7.03. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

BSC Young Boys nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.85, v porovnaní s 3 u FC Lugano s priemerom 6.84. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 82% u BSC Young Boys a 84% u FC Lugano. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu BSC Young Boys nazbierali v tejto sezóne 12 žltých kariet, v porovnaní s 30 u FC Lugano. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky BSC Young Boys je 25.3 (najmladší: Z. Athekame (21), najstarší: D. von Ballmoos (31)), zatiaľ čo FC Lugano má priemer 27.8 (najmladší: M. Zanotti (22), najstarší: R. Steffen (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu BSC Young Boys majú priemerne 16 ligových štartov, oproti 24 u FC Lugano. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

BSC Young Boys4-4-24-3-3FC Lugano
GKDEFMIDFWD
26Ballmoos24Athekame30Lauper5Husic3Hadjam39Males8Łakomy20Niasse21Virgini.9Itten15Elia1Saipi46Zanotti17Mai5Hajdari23Valenzu.20Doumbia8Grgic25Bislimi11Steffen93Przybył.10Bottani

Náhradníci

Tréner: J. Magnin

Náhradníci

Tréner: M. Croci-Torti

BSC Young BoysSila pozíciíFC Lugano
6.94
Ø Hodnotenie
7.03
6.80Brankár (1 v 1)7.75
0G 0A0G 0A
7.03Obranca (4 v 4)6.91
3G 6A1G 4A
6.91Záložník (4 v 3)7.03
11G 9A13G 10A
6.85Útočník (2 v 3)6.84
3G 0A7G 3A
BSC Young Boys4-4-2
26BrankárD. von Ballmoos6.8
24ObrancaZ. Athekame6.8
30ObrancaS. Lauper7.11G2A
5ObrancaA. Husic
3ObrancaJ. Hadjam7.22G4A
39ZáložníkD. Males7.07G2A
8ZáložníkŁ. Łakomy6.9
20ZáložníkC. Niasse
21ZáložníkA. Virginius6.94G7A
9ÚtočníkC. Itten6.83G
15ÚtočníkM. Elia
FC Lugano4-3-3
1BrankárA. Saipi7.8
46ObrancaM. Zanotti7.11G3A
17ObrancaL. Mai7.21A
5ObrancaA. Hajdari6.5
23ObrancaM. Valenzuela
20ZáložníkO. Doumbia6.61G1A
8ZáložníkA. Grgic7.47G6A
25ZáložníkU. Bislimi7.15G3A
11ÚtočníkR. Steffen7.27G3A
93ÚtočníkK. Przybyłko
10ÚtočníkM. Bottani6.5

Prehľad zápasu

BSC Young Boys zdolal FC Lugano 2:1. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: C. Itten 19′ (pen.), A. Grgic 33′ (pen.), A. Virginius 76′, Shkelqim Vladi 90′. Bolo udelených 10 žltých kariet, 1 červených kariet. BSC Young Boys mal 41% držanie lopty, FC Lugano mal 59%. BSC Young Boys mal 17 striel (6 na bránu), FC Lugano mal 12 (4 na bránu). Očakávané góly: BSC Young Boys 1.76 — FC Lugano 2.29. BSC Young Boys urobil 3 striedaní, FC Lugano urobil 5. VAR zasiahol: Penalty confirmed (Yanis Cimignani 90′).

Rivalita od 2016

BSC Young Boys vs FC Lugano vzájomné výsledky

41 stretnutí
BSC Young Boys
22
výhier
Remízy
9
FC Lugano
10
výhier
Góly spolu
116 · 2.8/zápas
Obaja skórovali
21/41 · 51%
Nad 2,5
23/41 · 56%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 33 v 2024

Aktuálna forma

BSC Young Boys

WLLDDD

FC Lugano

LWWWWD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026