Menu

Fc Luzern vs Bsc Young Boys

swissporarena, Luzern23. novembra 2024 o 18:00
Domáci

FC Luzern

11
Rozhodca: L. Cibelli

Udalosti zápasu

FC Luzern
BSC Young Boys
Výkop
30′Filip Ugrinić
34′
D. Males

asistencia: A. Virginius

Tyron Owusu39′
Polčas
46′
J. HadjamZ. Athekame
60′
K. ImeriM. Elia
T. OwusuD. Rrudhani
61′
D. UlrichS. Ottiger
61′
72′Zachary Athekame
L. VilligerA. Grbic
75′
K. SpadanudaJ. Kadák
75′
T. Klidje

asistencia: D. Rrudhani

79′
Goal confirmed81′
VAR
81′
A. VirginiusE. Colley
84′Cédric Itten
86′
D. MalesS. Ganvoula
Donat Rrudhani90+7′
S. KnezevicB. Freimann
90+5′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal3
4Shots off Goal5
8Total Shots13
1Blocked Shots5
5Shots insidebox8
3Shots outsidebox5
15Fouls23
8Corner Kicks12
2Offsides1
51%Ball Possession49%
2Yellow Cards4
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves2
340Total passes312
263Passes accurate238
77%Passes %76%
0.63expected_goals1.50
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Luzern je 6.81, v porovnaní s 6.91 u BSC Young Boys. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Luzern je K. Spadanuda (7.03), u BSC Young Boys je to J. Hadjam (7.20).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Luzern prispeli v tejto sezóne 16 gólmi a 13 asistenciami, na čele s K. Spadanuda (6G). U BSC Young Boys je to 17 gólov a 15 asistencií s lídrom D. Males (7G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Luzern nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.70, zatiaľ čo BSC Young Boys má 4 obrancov s priemerom 7.13. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Luzern nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.86, oproti 4 u BSC Young Boys s hodnotením 6.87. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Luzern nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.75, v porovnaní s 2 u BSC Young Boys s priemerom 6.81. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 76% u FC Luzern a 82% u BSC Young Boys. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Luzern nazbierali v tejto sezóne 29 žltých kariet, v porovnaní s 13 u BSC Young Boys. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Luzern je 24.9 (najmladší: P. Loretz (22), najstarší: P. Dorn (29)), zatiaľ čo BSC Young Boys má priemer 25.6 (najmladší: J. Hadjam (22), najstarší: D. von Ballmoos (31)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Luzern majú priemerne 27 ligových štartov, oproti 13 u BSC Young Boys. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Luzern4-3-1-24-4-1-1BSC Young Boys
GKDEFMIDFWD
1Loretz20Dorn4Jaquez5Knezevic22Ulrich7Spadanu.8Stankov.29Winkler24Owusu17Klidje27Villiger26Ballmoos27Blum13Camara30Lauper3Hadjam39Males7Ugrinic8Łakomy21Virgini.10Imeri9Itten

Náhradníci

Tréner: M. Frick

Náhradníci

Tréner: J. Magnin

FC LuzernSila pozíciíBSC Young Boys
6.81
Ø Hodnotenie
6.91
6.95Brankár (1 v 1)6.80
0G 0A0G 0A
6.70Obranca (4 v 4)7.13
3G 4A3G 6A
6.86Záložník (4 v 4)6.87
8G 6A11G 9A
6.75Útočník (2 v 2)6.81
5G 3A3G 0A
FC Luzern4-3-1-2
1BrankárP. Loretz7.0
20ObrancaP. Dorn6.73G4A
4ObrancaL. Jaquez
5ObrancaS. Knezevic6.7
22ObrancaD. Ulrich
7ZáložníkK. Spadanuda7.06G2A
8ZáložníkA. Stanković
29ZáložníkL. Winkler6.5
24ZáložníkT. Owusu7.02G4A
17ÚtočníkT. Klidje
27ÚtočníkL. Villiger6.85G3A
BSC Young Boys4-4-1-1
26BrankárD. von Ballmoos6.8
27ObrancaL. Blum
13ObrancaM. Camara
30ObrancaS. Lauper7.11G2A
3ObrancaJ. Hadjam7.22G4A
39ZáložníkD. Males7.07G2A
7ZáložníkF. Ugrinic6.8
8ZáložníkŁ. Łakomy6.9
21ZáložníkA. Virginius6.94G7A
10ÚtočníkK. Imeri6.8
9ÚtočníkC. Itten6.83G

Prehľad zápasu

FC Luzern a BSC Young Boys remizovali 1:1. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: D. Males 34′, T. Klidje 79′. Bolo udelených 6 žltých kariet. FC Luzern mal 51% držanie lopty, BSC Young Boys mal 49%. FC Luzern mal 8 striel (3 na bránu), BSC Young Boys mal 13 (3 na bránu). Očakávané góly: FC Luzern 0.63 — BSC Young Boys 1.50. FC Luzern urobil 5 striedaní, BSC Young Boys urobil 4. VAR zasiahol: Goal confirmed (Thibault Klidje 81′).

Rivalita od 2016

FC Luzern vs BSC Young Boys vzájomné výsledky

37 stretnutí
FC Luzern
4
výhier
Remízy
8
BSC Young Boys
25
výhier
Góly spolu
142 · 3.8/zápas
Obaja skórovali
29/37 · 78%
Nad 2,5
29/37 · 78%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 61 v 2023

Aktuálna forma

FC Luzern

WWDLWL

BSC Young Boys

WLLDDD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026